Jump to content

Tlumiče 406

chuck11
 Share

Recommended Posts

Dal jsem se konečně do výměny prasklé přední pružiny na 406 a jak jsem šel vložit tlumič tak se mi nezdá jestli je ještě ok?

Píst jde rukou zamáčknout jedním palcem úplně volně a vyjíždí dobrou minutu  :myslim 

Je to OK,nebo radši počkat a objednat i tlumiče :roll

Předpokládám je tam plyno-kapalinový tlumič (pravděpodobně pokud originál tak asi Sachs) a ten by volně palcem zamáčknout jít neměl. Pokud teda nejsi Chuck Noris, ten by to zamáčkl i mrknutím oka :D Obyčejný olejový tlumič by ti už zpátky nevyjel.

Jsem teď měnil plynokapalinovou Kayabu a ta teda klade velký odpor. Musel jsem ji zamačkávat celou rukou dlaní přes rukavici a dost tlačit. Zpátky taky nesmí jít volně. Prostě ten tlumič musí tlumit sílu co na něj působí a to oběma směry, takže ani zpátky nesmí vyletět prudce, ba naopak, pokud jej chceš vytáhnout, musíš k tomu vyvinout obdobnou a ne malou sílu, abys jej vytáhl rychleji, než on sám leze ven. Laicky řečeno.

Já být tebou, tak když už to máš venku, tak bych to vyměnil taky, pokud s tím autem ješte chceš sám nějaký měsíc jezdit.

Edited by HonzaC2

• 2 weeks later...

jj taky to mam vysoko přemýšlel jsem na snížením podvozku ale ne sportovními pružinami "červený" měkčí snížit to okolo 40mm ale zase na jednu stanu nebudeš v zimně prohrnovat silnice jako já když jsem na autě měl pružiny 17let od výroby

Edited by Steve Wonder