Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Parkovaci senzory


Lukas.407

Recommended Posts

  • O 3 měsíce později...

Oživím toto téma, než zakládat nové...

Koncem zimy mi přestal fungovat parkovací asistent, pípne, pak dlouze pípne a pak mlčí... Po nějakým delším dešti, když bylo auto venku to chvíli fungovalo a od té doby ani ťuk. 

Sundal jsem nárazník, propípal kabelový svazek až k jednotce (chvíli děsně nadával, protože odbočky ze svazku mají běžně jinou barvu než v konektoru) ale nic... Mám VAN verzi, každý snímač má tři poly, horní a spodní je zřejmě vstup, jsou všechny společné, i když barvy se liší, prostřední zřejmě výstup. Elektricky cistě ohmmetrem se všechny snímače jeví stejně, když na vstup přivedu +12V, tak na výstupu je o něco méně, ale to asi o funkčností moc neprozradí... 

Do jednotky vpravo pod plasty vedou dva konektory, jeden je od snímačů, v druhým je 7 drátů, ale nevím, co jsou zač.. zřejmě napájení, pak signál odpojující při zapojeném vozíku, pipak a tím pádem ještě dva, které nevím, co dělají... nějak to detekuje i zapnutý motor, pokud motor neběží, asistent se nespustí, i když couvačky svítí... 

Má smysl to řešit, nebo mám od číňana za 10 babek objednat jinou sadu a namontovat? Případně jen lupu, ale s tou e trochu potíž, že přes dětský sedačky v druhý řadě do zadního okna kdovíjak nevidím... 

 

Honza

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

No tak pokud nesvítí zpětné světla, tak bych to typoval na spínač. Bude zanešenej nebo unavenej pokud mu to sepnutí trvá někdy 3 a někdy i 20 sekund. Bude řídit i PA, proto tě to zlobí.

Upraveno uživatelem Doctor Who
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi nefungoval PA. byl jsem u jednoho clena na DIA. napsalo nam to levy krajni. jel jsem do Smrku na vrakac, vzal cidlo a na miste vymenil... NIC, ok tohle taky nefunguje, prinesl jine, taky nic, kdyz jsem se tam s tim babral asi hodinu, tak jsem vyskubnul cidlo z jednoho tam zaparkovaneho auta(nechal na kabelech) a kdyz PA na tom testovacim aute fungoval, tak jsem tam zkousel cidla, co mi pan daval... z 5ti cidel fungovali jen 2... tak jsem jedno dal na misto, ktere mi nefungovalo a stale nic... Nahoda tomu chtela a nez jsem dojel od DIA na vrakac, tak mi odeslo i druhe cidlo..., tak jsem to druhe taky vymenil a jel jsem... zabava na cele odpoledne:)

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 1. 2021 at 12:50, Doctor Who napsal:

No tak pokud nesvítí zpětné světla, tak bych to typoval na spínač. Bude zanešenej nebo unavenej pokud mu to sepnutí trvá někdy 3 a někdy i 20 sekund. Bude řídit i PA, proto tě to zlobí.

ale i kdyz se mu svetla rozsviti i se spozdenim, tak mu PA stejne nejde... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj přátelé. Rád bych se podělil o nový poznatek. Přestal mi fungovat park asistent 😪, tak jsem sundal nárazník, vše proměřil a nakonec jsem zjistil, že někdo ulomil jednu aretaci konektoru na čidle 😡, které povyjelo o pár milimetrů a ztratilo kontakt. Takže jsem řádně zaaretoval zdrhovací páskou a maká to jako za mlada 👌😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...