Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde nastartovat druhym klicem


Lukas.407

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Nevím jak je to přesně u našich autobusů, ale řešil jsem to dost podrobně u makrely - tam šlo dokonce nouzově zadat přes plyn. pedál kód ima aby ŘJ odblokovala stop ventil na vstřikovacím čerpadle, což se normálně děje tak, že anténa (kroužek kolem zámku zapalování) načte kód který je na čipu v klíči, tenhle princip bude asi všude stejnej.

 

Jestli ti jeden klíč funguje, tak u druhýho je v háji čip (ale to nevím jak by se stalo), nebo není jeho kód uložený v paměti ŘJ. Zkrátka buď se nenačítá kód z klíče nebo se načítá špatnej a ŘJ nepustí palivo (nebo jek je to tady udělaný).

 

Dneska ti klíčař co je v každým větším marketu za stovku až tři kód z klíče načte, tak je nech oba načíst. Pokud jim ten druhý načíst nepůjde, je závada v něm, jestli je oba načtou tak ten druhý není uložený v paměti ŘJ. Jestli nemáš kartičku, vezmi s sebou velký TP ať doložíš že jsi majitel auta. Pak buď nechat přes dia uložit kód druhého klíče do paměti ŘJ, nebo nechat naklonovat ten první - obojí bude relativně ranec, odhaduju tak dvojku až trojku.

 

Já to měl s makrelou taky tak (tam ještě existuje červený master klíč jako nositel kódu který se běžně nepoužívá, protože odemyká softwarově celý systém k programování nových/mazání starých klíčů do paměti ŘJ, u autobusů to asi půjde přes dia), a když jsem zjistil co chtějí ve Fiatu za sdělení kódu a jinde za klon klíče (od tří do šesti litrů) nechal jsem odpojit imo, resp. přivést natvrdo napětí na ten stop ventil (takže už ho neovládá ŘJ podle toho jestli načte/nenačte kód z klíče). Takže nastartuju pevným za stovku. 

 

Ty Říčany jak píše plaz - s čipem bez dálky kolem pětikila (http://autoklicecz.cz/kategorie/385-peugeot/), s čipem a dálkou mají pro 307 a 407 (http://autoklicecz.cz/kategorie/600-peugeot/) ... za dvojku.

 

Klonujou, takže ti udělají kopii funkčního klíče včetně čipu s kódem ....ale ...

 

"Autoklíče s imobilizérem (čipové)

Zhotovujeme autoklíče s volně kodovaným čipem - provedeme mechanické zhotovení (nafrézování) zubů klíče i nahrajeme kód čipu z Vašeho originálního klíče na nový klíč . Autoklíče jsou opatřeny imobilizérem přímo v klíči. Tato elektronická ochrana proti odcizení vozidel je od roku 1995. Stále ve větší míře bývá základní výbavou vozidel (včetně automobilů Škoda). Zajistíme na počkání jak mechanické zhotovení klíče s čipem, tak jeho funkční nakódování a to buď přímo z Vašeho klíče, nebo u novějších typů aut s Krypto čipy přímo ve voze.

Vyrábíme klíče s immobiliserem i na vozy kde byly ztraceny všechny klíče.

Podle immo krabičky 3000 Kč- 12 000 Kč dle druhu a náročnosti."

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem nechával v zimě dělat v autorizovaném servisu nový klíček přes velký TP manželce na Peugeota 106, tak klíček s imob. bez dálky cca 1.200,-Kč. Když byl hotový jel jsem opět do servisu aby nový klíček "spárovali" - u mne to trvalo necelých 15 min., takže mne to stálo 300,-Kč (sazbu mají 1.200,-Kč/hodinu diagnostiky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypada na chybu immo cipu v klici. Nestalo se ti, ze by ten klic treba upadnul? Me takhle jednou cip prasknul po padu klicu. Chce to nejak overit pres diagnostiku jestli se podari sparovat ci ne. Pokud ano, byla chyba jinde, pokud ne je v haji cip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle si zkusil?

 

Opětná aktivace dálkového
ovladače
Po výměně el. článku nebo odpojení
a následném připojení baterie musíte
znovu aktivovat dálkový ovladač.
 Před použitím dálkového ovladače
vyčkejte nejméně jednu minutu.
 Zapněte zapalování.
 Do deseti sekund stiskněte
tlačítko A nebo B a držte jej
nejméně pět sekund.
 Vypněte zapalování.
 Před použitím dálkového ovladače
vyčkejte nejméně jednu minutu.
Dálkový ovladač je znovu funkční
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak .... ověřit jestli lze ze zdánlivě nefunkčního klíče načíst kód,  a když

- ano = ověřit jeho uložení v paměti ŘJ

- ne = čip v háji = naklonovat ten funkční 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...