Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přednášky pro IT, nechcete se někdo zůčastnit


MotoMoto

Recommended Posts

Pro zabezpečení u ČSOB se používá chipová karta s elektronickým ověřeným podpisem a nelze ho zaregistrovat do XP. To že používáš jiné připojení, kdy neustále musíš zadávat ověřovací SMS kód a to jak při přihlášení a i při ovládání, to lze jen když to používáš amatérsky a ne profi jako firma.

 

No, tak vzhledem k tomu, že se mezi mými zákazníky nachází i jeden konzervativní majitel firmy, který dodnes používá XP a navíc má banking od ČSOB, tak vím, že píšeš voloviny. On ten "elektronický podpis" (není to podpis, ale certifikát) je na čipové kartě a není tak potřeba jej kamkoli registrovat - při přihlašovací rutině si prostě vybereš, že se přihlašuješ čipovou kartou, java applet spuštěný stránkou Internet Bankingu ČSOB si tu kartu najde a ty zadáš PIN. Tím jsi přihlášen.

Čili k úspěšnému přihlášení je potřeba: čtečku čipové karty (dodá ČSOB), platný certifikát na kartě (dodá ČSOB), platný PIN (dodá ČSOB) a nainstalované ovladače čtečky (ovladače dodá ČSOB, fungují i pod Windows XP).

Samozřejmě to, jestli se tomuhle přihlašování u vás říká "profi jako firma", netuším. Vím jen, že pan majitel má karty dvě a přihlašuje se jimi do ČSOB bankingu jak v ČR, tak v SR (má zahraniční pobočku na Slovensku). Vzhledem k tomu, že se mu o jeho PC starám nějakých 13 let, bych byl první, kdo by věděl, že mu nefunguje přihlášení do IB (OK, druhý - hned po něm).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se taky nechci dohadovat. Ale tohle je zkrátka hnus. To je něco jako strašit Ebolou, hlavně aby se prodala experimentální vakcína. Samozřejmě nemluvím cíleně; kéž by tohle byl jediný případ, kdy jsem se s takovými prohlášeními setkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: Používat iskpé v interfernetu nebo dokonce na elektronické bankovnictví je jako jezdit po dálnici ve stodváce bez brzd a bez TK... Hoši, pokud tahle civilizace brzo neskončí, nebude to dlouho trvat a dostanete 10 let natvrdo za ohrožování komunikační bezpečnosti závadným softwarem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že místo workshop jste tam měli napsat prezentace firem s obědem zdarma. Webovky z roku 2005, jsem z oboru, tak to raději nechám bez komentáře :) Jinak jsem pro, aby si lidi vyměnili Win8 za XP, ne kvůli bezpečnosti, ale proto, aby MS v ČR trochu vydělal :) Jinak nám ho tady zruší a se vším zase budeme muset do německa :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové celkem jsem se zklamal. Chtěl jsem někomu, kdo by měl zájem nabídnout aby se zúčastnil, ale tady se hodnotí pozvánka, grafika a podobně. OK, není dokonalá, ale říká co je potřeba. To jak se kdo z vás staví k OS nebo k internetovému bankovnictví je také trochu mimo.  

Ale zase poučení pro mě, nikoho raději nikam nezvat. Alespoň ne tady. 

A nakonec je to fuk, už máme stejně plnou kapacitu.

Tak hodně štěstí při používání XPéček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo za upozornění na šílené stránky děkuji. Kolega co to měl na starosti se na to vys..l. Kdyby někdo se chtěl toho (samozřejmě ne zadarmo) ujmout, tak budu rád. Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a také mi došlo, proč tu jsou důležitější věci jako třeba barva auta, kola, laděné výfuky, speciální osvětlení a podobně, oproti funkčnímu FUPu, brzdám, a dalším vcelku důležitým věcem.

Raději se bere to jak věc vypadá, než to co obsahuje.

Nikdo se ani nezajímal o čem ty přednášky jsou a podobně, a na koho to je zaměřené, jen to jak vypadala pozvánka. Není snad trochu důležitější obsah? 

To že za týden máme plno (50 lidí) a věřte mi nejsou to důchodci, ukazuje, že většina normálních lidí uvažuje trochu jinak.

Ale přesto děkuji za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raději se bere to jak věc vypadá, než to co obsahuje.

Nikdo se ani nezajímal o čem ty přednášky jsou a podobně, a na koho to je zaměřené, jen to jak vypadala pozvánka. Není snad trochu důležitější obsah?

O čem ty přednášky jsou se z té pozvánky naštěstí zjistit dá, čili na to se není potřeba ptát. A jak to bude vypadat je každému, kdo je v oboru déle, než měsíc, úplně jasné - z projektoru poběží slajdy z PowerPointu, k tomu bude osáčkovaný zástupce firmy (nebo zástupkyně v kostýmku) žvatlat něco o pokročilých technologiích a uživatelské přívětivosti. Na to bude čumět x lidí posazených na židlích a drtících občerstvení. Praktický význam to nemá ani pro jednu stranu, protože je stejně potřeba všechno, co tam zazní, ještě ověřit z oficiálních zdrojů, ale na to občerstvení a možnost osáhání si nových projektorů ("Pane, kde se to zavostřuje") se to hodí. Já se nezůčastním z několika důvodů: 1. Na takovou akci nemusím až do Liberce, 2. Zažil jsem, stačilo - je mi to k ničemu, 3. 7.11. jsem v Praze na technickém školení na Kyocera produkty a musím taky někdy pracovat, ne jen sedět na zadku.

Stačí? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurt, jasně stačí, respektive ani jsi to nemusel psát. Já se přeci neptal kdo a proč se nezúčastní. Ale věř mi, dělám to v této branži 25 let, funguji a žiju a vím, že ač obecně je to tak jak popisuješ, tak konkrétně se i na takových to workshopech dozvíš nějaké novinky. Třeba o tankových systémech tisku, kde tiskneš za 3 halíře stránku a podobně. Ne každý je v obraze a spoustě lidí to pomůže při rozhodování co a kde koupit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to taky znamená zapojení v Partner programu a tedy např. levnější licence pro potřeby vaší firmy, přiznej se! :D

K webovkám - myslím, že dneska není problém si za peníze nechat vytvořit cokoli, my weby neděláme, ale máme na to firmu s velmi dobrými referencemi, takže kdybys měl zájem, v patičce našeho webu najdeš kontakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to strašení XP wokýnkama opravdu nechápu. Osobně je budu mít do té doby než se PC rozpadne, pak se pořeší nové. IB banking chodí jako víno - to už bylo stejně psáno

 

Ano, jinak raději budu stále zadávat ověřovací kód do IB, který má platnost deset minut, než mít někde nějaký certifikát, který někde leží v "děravém" systému a je dle mého selského rozumu více zneužitelný. Hacker nevlastní můj telefon stejně jako může vlastnit certifikát (do mobilu opravdu neinstaluju nějaký smetí všude se válející po síti, aplikace si platím a cracky a warez mi do žádného zařízení nesmí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...