Jump to content

Jak nejlépe odmrazit a odmlžit skla?


Lukaydo 407
 Share

Recommended Posts

ja davam odmrazeni predniho okna a teplotu na MAX (ventilator fouka na MAX otacky jen na okno)
nemam naplnenou klimu takze mi to trva dele ale myslim ze primarne je na to tenhle cudlik urcenej - P808 to ma tak P407 urcite taky

 

dnes odmlzit okno cca 1 km bezne jizdy - necekla sem hned sem odjizdel
namraza predpokladam 2km - nebo 1 vykourene redko a pak az odjizdet

Link to comment
Share on other sites

ten čudlik mam taky ten vždy zapnu mělo by to byt na výhřev okna předniho  ale teplotu sem měl tak na 20 stupnu zitra otestuju :) klimu jsem nikdy nezapínal v zimě stím nemam zkušenost se 407mou to bude moje první zima,předchozí seat se mi zdál rychlejší na tu námrazu a odmlžení  jinak dík

Link to comment
Share on other sites

ten čudlik mam taky ten vždy zapnu mělo by to byt na výhřev okna předniho  ale teplotu sem měl tak na 20 stupnu zitra otestuju :)klimu jsem nikdy nezapínal v zimě stím nemam zkušenost se 407mou to bude moje první zima,předchozí seat se mi zdál rychlejší na tu námrazu a odmlžení  jinak dík

 

Ten čudlík :D neslúži na vyhrievanie čelného skla ale na odhmlenie a to tak že sa presmeruje fúkanie vzduchu na čelné sklo a automaticky sa zapína klimatizácia a tak vysušuje vzduch a skôr sa okno odhmlí.

Inak klimatizácia by sa občas mala zapnúť aj počas zimy aby sa premazali časti klimatizačného okruhu ;) .

Link to comment
Share on other sites

Na max. teplotu nemusíš a alespoň mě to čelní sklo ofouká za chvilku. Jak píše Judes, tím se ti zapne i klima, tak až budeš mít odmlženo, vypni si klimu. Jinak taky dobrá rada co funguje, když se mlží i další okna, pootevři za jízdy např. okno u řidiče /tedy přední/ a zadní na protější straně. A tu klimu skutečně přes zimu občas pusť.

Link to comment
Share on other sites

Okná cez zimu neotváram, nemám to za potreby nefajčím a je zima  :D.

Inak používam celoročne zapnutý režim "AUTO", po naštartovaní keď sa zahmlievajú okná zapnem ofuk predného skla (ono to rozfúka aj tie na boku) a po odhmlení prepínam späť na "AUTO". Teplotu mám cez zimu nastavenú na 21 v kabáte nešoférujem.

Link to comment
Share on other sites

Nějak nerozumím tomu, proč se pořád někdo snaží vypínat automatickou klimatizaci. Automatika je tam přece od toho, abych se toho nemusel všímat. Mám to celý rok na AUTO a pouze si nastavuji teplotu podle potřeby. A o zapínání nebo vypínání klimy se stará automatika podle potřeby a já to neřeším. Ofuk okna funguje docela dobře. Jedinou slabinu bych viděl v tom, že v zimě dlouho trvá, než se ohřeje okno pod stěrači, protože jsou hodně schované. Ale dá se s tím žít. :)

Link to comment
Share on other sites

Pokud ti to pomalu ohřívá tak by ti nemuselo jít elektický topení, které je součástí topení klimatizace, určitě bude mít pojistku tak bych překontroloval. Mě to odmlží cca po 100 metrech a pokud používáš klimu v zimě tak ti nebude zamrzat okno zevnitř díky vysoušení vzduchu.

Link to comment
Share on other sites

Topení funguje jak má,dnes jsem zkoušel odmlžit sklo podle vašich rad a už to bylo rychleší sem to měl asi blbě nastavene předtím :) příští rok se budu muset podivat proč ta potvora nechladí u spolujezdce :)

 

Máte taky ty deflektory proti průvanu a deští na přednich oknech? Celkem mi vadí že de slyšet jak to kolem fouka když jsou zavřene okna.

Link to comment
Share on other sites

Sorry za  :xvul  ale tohle téma mi připomnělo jeden dost starý zážitek. Jeden "Šikmáč" z našeho paneláku šel odmrazit čelní sklo na autě s kbelíkem horké vody - prošel tím sklem až do auta. :aut   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...