Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Homologace výfuku


virten

Recommended Posts

Zdravím, mám takový dotaz ohledně laděného výfuku Ragazzon. Při poslední silniční kontrole mi policista dal pokutu za to, že na autě nemám výfuk od výroby. To auto už jsem takhle koupil ale mám tam výfuk Ragazzon od italské firmy která se tím zabývá. Ten výfuk na jejich ofic. stránkách stojí 270€. Píšou tam, i a českých stránkách že splňuje evropskou homologaci a podobný bláboly a že je schválený pro provoz na našich silnicích. Tak se chci tedy zeptat, zda na to potřebuju nějaký papír jako "důkaz" nebo bude stačit když příště policajtovi řeknu, že to homologovaný je. Jak to je? Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na výfuku by měla být značka homologace. Co se týká pokuty, tak bych podal odvolání s nesouhlasem blokovou pokutou. Dodal bych fotku vozidla s výfukem + samotnou fotku výfuku s homologací. V pokutovém bloku je jistěě napsáno, že výfuk neodpovídá podmínkám v provozu na pozemních komunikaci v ČR. § 5 / 1a) z.č. 361/2000 Sb. a § 22/1f ) z.č. 361/2000 Sb. . Policista si jistě pořídil fotografii.

 Ted záleží, jaká je výše BP. To, že se s BP souhlasilo a nebo ne, není ted podstatné. Záleží na tobě, zda-li se odvoláš a nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za jazdu s neschvalenym zariadenim mozu zobrat znacky, a nariadit TK.

Ale pokial sa len pozrel na koncovku a povedal ze je to nehomologovane, ani by som sa snim nebavil.

Policajt nie je technik TK a nemusi vediet posudit technicky stav. Moj nazor.

Ale by t na tvojom mieste, zozeniem najblizsie predajne miesto, a dat pozriet ich technikovi, a ci je mozne aby ti dali dokumenty, ze ten typ je homologovany.

potom to doniest s odvolanim na policiu, a ziadal vratenie a aj s penalami za strateny cas s stym spojene tazkosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No výfuk nijak nezkoumal, jen se podíval a řekl mi to. V tu dobu jsem ale nevěděl že nemá pravdu. Psal jsem do té firmy a napsali mi že certifikovaný je, ale že pokud na to chci papír, tak to stojí 15eur. Musím ten papír mít, nebo ne? Popř.nedá se sehnat zdarma někde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem ji 1.10.2014. O to ale ani tak nejde, odvolávat se proti tomu asi nebudu. Spíš by mě zajímalo, jestli například při příští kontrole (¨jelikož mi policajt řekl, ať si ten výfuk dám do pořádku) stačí říct, že je to prostě homologovanej výfuk od výrobce který se tím zabývá a že homologace je vyražena někde na výfuku a jestli jí potřebuje, ať si pro ní lehne pod auto. Jelikož 15€ za papír se mi dávat nechce, jak mi nabízel ten výrobce když jsem tam psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me na 207 kde laufy byli hezké ale řvali jak kráva , zastavily tři PČRáci , a že mi to moc řve. že to tam být nemá a co stím uděláme . říkám že homologaci to má . hned na mě vyhrknuli ať ukážu od toho papíry. říkám že nejsem povinnen je vozit sebou a že na vyfuku je homologace vyražena, jeden  šel pro baterku, druhej začal kontrolovat spojlery , rozměry kol ,atest folii, .... na spojlerech homologace je vidět tak jsem byl klidnej,kola zapsana, folie taky hologované. ,připomínám že auto bylo snižene a leželo na zemi. borec sviti zezadu na koncovky , ze tam nic nevidi, rikam ze vzad na tlumicich je to vyražene. on že tam lezt nebude. ten další furt co stim udelame. když to tak řve. mu říkam jestli stim má problém , pošleme to do spravniho řízeni , tam mě pošlou na technickou , tam maj kanal a mrknou na homologaci a fertig, že s tím problém nemam. tak mi znechucene vratil doklady a nechali me bejt. Bylo to navecer a zrovna jsem JirkaPa vezl do studia a když jsem zastavil chtěl jsem mu ukazat jak mam barevne podsviceny podvozek ,takova ta barevna led diskotéka. nez jsem zmacknul on tak se ve zpetaku rozblikali majaky, uf to bylo o fous.

 

 

P.s. na výfukách samozřejmě nic vyražené nebylo a homologaci to nevidělo ani z vlaku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me na 207 kde laufy byli hezké ale řvali jak kráva , zastavily tři PČRáci , a že mi to moc řve. že to tam být nemá a co stím uděláme . říkám že homologaci to má . hned na mě vyhrknuli ať ukážu od toho papíry. říkám že nejsem povinnen je vozit sebou a že na vyfuku je homologace vyražena, jeden  šel pro baterku, druhej začal kontrolovat spojlery , rozměry kol ,atest folii, .... na spojlerech homologace je vidět tak jsem byl klidnej,kola zapsana, folie taky hologované. ,připomínám že auto bylo snižene a leželo na zemi. borec sviti zezadu na koncovky , ze tam nic nevidi, rikam ze vzad na tlumicich je to vyražene. on že tam lezt nebude. ten další furt co stim udelame. když to tak řve. mu říkam jestli stim má problém , pošleme to do spravniho řízeni , tam mě pošlou na technickou , tam maj kanal a mrknou na homologaci a fertig, že s tím problém nemam. tak mi znechucene vratil doklady a nechali me bejt. Bylo to navecer a zrovna jsem JirkaPa vezl do studia a když jsem zastavil chtěl jsem mu ukazat jak mam barevne podsviceny podvozek ,takova ta barevna led diskotéka. nez jsem zmacknul on tak se ve zpetaku rozblikali majaky, uf to bylo o fous.

 

 

P.s. na výfukách samozřejmě nic vyražené nebylo a homologaci to nevidělo ani z vlaku...

 

Takže když mě náhodou znovu zastaví tak jim řeknu to samý co ty a budu doufat že mě taky nechají :D Přece jen nemůžou do správního řízení a na technickou posílat za každou kravinu, když potom to musí uhradit jejich "nadřízenej"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ne , jde spis o to ze maj pak papirovani a zadny prachy zato , no taky nechces delat zadarmo ne? :D

 

Ale tak zas nadruhou stranu kdyby kvůli všemu tě posílali na technickou nebo do správního, tak se nedoplatí, jelikož pokud na technické se neprokáže ta "věc" kvůli které tě tam poslali, tak jí platí oni, to samý platí při správním řízení. A kdyby náhodou mě do toho správního poslali, tak si zaplatím těch 15€ za certifikát a mám jistý, že správní "vyhraju"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vyražené na koncovce výfuku. Jen chlapci provokuj te kobru bosou nohou ;):D :D :D:mrk .  Stačí jet na STK  dle z.č. 361/2000 Sb. a hned by se něco našlo. Jinak vše je jen a jen o lidech a slušností by se mělo nejdále dojít. Ale jak se říká, na hrubý pytel, hrubá záplata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zas nadruhou stranu nevím o co jim zrovna v mém připadě šlo, když ten můj výfuk nedělá vůbec žádnej "bordel", to teda vidám projíždět auta s mnohem mnohem horším a slyšitelnějšim výfukem, ten můj je sice roura jako prase ale zvuk to nedělá žádnej. Sice na volnoběh z výfuku vychází "hrubší a dunivější" zvuk, ale při jízdě bych řekl, že je to uplně normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo je to vyražené, či štítek, na těle tlumiče. Viděl jsem i ze strany "od auta" (Remus), otázka jestli někdo ve výrobě nevařil obráceně úchyty, protože další to měl "zespoda"... Na samotné koncovce (bez tlumiče) jsem homologaci neviděl, jen na obalu...

 

Těžké, když auto kontroluje někdo, kdo o tomhle nemá ponětí... Ještě těžší, když se s tím jedincem nedá normálně domluvit. Samo to platí i obráceně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...