Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou kapalinu do serva


Šalda

Recommended Posts

Ahoj, kamarád si koupil 407 2.0 hdi, chtěl by si dolít kapalinu do serva, ale když jsme se dnes dívali, tak tam má nějakou žlutou, přitom origo Peugeot je červená.

Může tam dolít tu červenou nebo musí dolít jen tu žlutou co tam má? Respektive co je vůbec zač ta žlutá? Aby věděl jakou má koupit?

Díky za jakékoliv info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě ta samá jakou mám já, a kterou mě dávali v Peugeotu, ale pokud tam má teď žlutou, sytě žlutou, tak má asi nějakou která tam nemá co dělat?

Má ji teda raději vypustit a nalít tu oranžovo-červenou která tam patří, Total nebo origo Peugeot?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď nevím, já měl origo i jako doporučenou TOTAL LHM (zelená) - tady je v popisu "Nekombinovat resp. nepoužívat". Takže raději se podívat na barvu původní a podle toho se orientovat při doplnění nebo výměně.  V případě výměny (typ za typ - minerální/přírodní) by bylo docela vhodné a doporučené provést napřed výplach aby nedošlo ke sraženinám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď nevím, já měl origo i jako doporučenou TOTAL LHM (zelená) - tady je v popisu "Nekombinovat resp. nepoužívat". Takže raději se podívat na barvu původní a podle toho se orientovat při doplnění nebo výměně.  V případě výměny (typ za typ - minerální/přírodní) by bylo docela vhodné a doporučené provést napřed výplach aby nedošlo ke sraženinám.

Možná do 406 patří něco jiného. 

Já do 407 koupil myslím tu LDS na dolití a servo je stále OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rodito: Jde o o to, že "Minerál za minerál" není větší problém - rozdíly jsou prakticky jen ve viskozitě což taky může v konečném důsledku způsobit problémy ale ne "fatální". Neslučitelná je kombinace "Minerál - příroda". smícháním vzniknou sraženiny, které vyřadí zařízení z provozu a malér je na světě. Ať už je to posilovač brzd nebo servo řízení. :(

Tyhle zkušenosti mám z Hydroactivu u Citroena.

Upraveno uživatelem FrantaCV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravim panove. Mam na Peugeotu 407 SW 2.0 benzin servorizeni HPI A5093071 L - co sem vycuc strikackou, tak je tam zlutej olej nebo svetle oranzovej. Jak zjistim, ktery typ tam nalejt?  :myslim Diky za info 

 

 

Tak uz sem to nasel :aut  Total Fluide DA oranzova kapalina pro elektricky posilovac ...

https://www.peugeot-club.com/topic/32072-servo/page-18

 

pro uplnost: 

Total Fluide DA Oranzova kapalina Peugeot 307, 407 PSA: S71 2710, MAN M3289 Dextron III.

Total Fluide ATX Oranzova kapalina Dextron II.

Total Fluide LDS Cervena kapalina

Total LHM Zelena kapalina

 

https://www.znackoveoleje.cz/znackoveoleje/0/0/3/52/9/0/?hledatjak=2&slovo=total+lhm

 

Cislo dilu elektroserva: 968257780 - JER 133 A5093071

Upraveno uživatelem Georgew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...