Jump to content
Sign in to follow this  
Diesel

Spojkové lanko 306

Recommended Posts

Zdravím Vás. Našiel som tu dosť napísaného o spojkovom lanku P306.Nemôžem nikde nájsť typ mechanicky nastaviteľného lanka( výrobca, rozmery link....) ako zámenu za samostav.Mám 1,9D Break r.98. Díky za info. Našiel som jedno lanko na autokelly, aj som ho mal na pulte,ale to nemalo ten plastový výlisok ako na originály. Je to ukončené len takou klasickou guličkou.Poradí niekto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakončení lanka u pedálu musí být stejný, ale takový plastový "domeček" to mít nemůže, protože nebude mít samostav. A taky konec u převodovky musí být jiný, protože to lanko bude mechanicky štelovatelné. 

V podstatě by mělo stačit, že budou mít stejnou délku. :myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejlépe pokud sem hodíš VIN. Podle toho ti někdo řekne kód a podle něj najdeš spoustu lanek na eshopech. Nevím jakou máš slevu v Kelly ale bez slevy je to v Kelly drahé.

 

PS. sám bych dal se samostavem. Je to bez problémů.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejsem si jist, zda mu to dle OEM kodu vyleze lanko bez samostavu. Sám jsem dával se samostavem a snad na dalších čtvrt mega bude klid. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlapi díky za reakcie.  Vinko mám VF37EDJYT32595035. Na service boxu mi to udáva typ lanka 2150Y1. Podľa tohoto mi to vypluje na AK aj ten typ 

LA CL 0631 ktorý som nezobral,lebo je inak ukončené. Celé tieto tance robím len z jedného dôvodu.Asi pred dvomi rokmi som menil komplet spojky spolu s novým lankom-samostavom (original Peugeot). Teraz sa mi začala dosť ťaško spojka vypínať a v lanku to začalo škrúpať.Toť krásna cesta k odpísaniu samostavu (ako pred výmenou). Keďže nechcem celú túto pičičúru absolvovať znova -lamela je ešte asi dobrá, tak tam chcem dať blbuvzdornejšie lanko s manuálnym nastavením.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×