Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

renovace svetel


lud3k

Recommended Posts

No tak z mojí zkušenosti bez problému doma, ručně na autě, oblepíš si plechy kolem světel malířskou páskou, pak ručně šmirglem nejdřív 360 pak 600,800,1200,1500, potom molitanový kotouček na AKU vrtačku a tempo na starý lak... za hodinu max 2 obě světla hotový... Dělal sem takhle 406ku, focuse, fabii, a 206, všechno v pohodě, neřek bych že to nějak zachází, a když to přetáhneš voskem tak asi úplně v pohodě...

 

...pouze moje zkušenost, nikomu nenutim :D...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ja jsem to delal na coupe, mel jsem sadu myslim od turtle, delal jsem to s vrtackou (bez lesticky), zbrousit ryhy od kaminku a pak rozlestit, vydrzelo to minimalne rok, nez jsem auto zrusil. Ono ikdyz bys to mel jednou za rok prelestit, tak to neni takova hruza. Ale trvale reseni to neni, nakonec ty svetla asi koupit budes muset. Je to spis work around nez nasetris na svetla :)

EDIT: urcite se vyplati to vyzkouset

Upraveno uživatelem f3Rd@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Jsem sice z Hodonína, ale takové věci dělám viz www.mytiauthodonin.cz já si na 206 světla brousil a leštil asi před rokem a náznak žloutnutí nepozoruju :)
hlavní je po vyleštění světel je voskovat jinak budou samozdřejmě degradovat, ale to bych tě po případné službě náležitě poučil a vysvětlil co a jak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Dneska jsem vyzkoušel na mámině Cliu sadu na renovaci světel z Autokelly (obj.kod: DO CAREXSNSM), cena pro P-Club byla 472,-. Jelikož auto šlo na TK a už při té poslední měli námitky na zašlé přední světlomety řekl jsem si, že to vyzkouším touto cestou než kupovat nové světlomety. Když to nějaký ten rok vydrží tak už potom možná ani nebude potřeba kupovat nová, protože se vymění auto  :). Šlo to dělat dobře bez demontáže světel, pouze je potřeba oblepit okolí světel páskou, aby nedošlo k poškození při broušení a leštění. Jedno světlo bylo hodně poškrábané od nějakého ťukance předešlé majitelky, brousit jsem začal smirkem od 600, pokračoval 1200 a potom 3000. Nakonec molitanovým kotoučem a pastou vyleštil. Na závěr se na světla ještě nanese vosk, který je má "ochránit". Musím říct, že většina škrábanců zmizela, zůstaly jen 2-3 hodně hluboké. Světla jsou po přebroušení a vyleštění určitě v daleko lepším stavu než předtím, zmizelo zažloutnutí a menší škrábance. I na TK bylo vše v pořádku. Takže kdo potřebuje prodloužit životnost světlometů o nějaký čas než našetří na nové nebo auto prodá tak tuhle sadu doporučuji, obsahuje všechno co je potřeba včetně kotouče do vrtačky.
pravé světlo před:

post-301-0-61293300-1429904354_thumb.jpg

pravé světlo po:

post-301-0-83134900-1429904388_thumb.jpg

právé světlo před:

post-301-0-05398600-1429904404_thumb.jpg

levé světlo po:

post-301-0-57328200-1429904443_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Taky přidám svůj pokus o přeleštění světel na P307, oblepit malířskou páskou, potom jsem použil smirek 1200 - 15min, 1500 - 20min, 2000 - 30min, krouživými pohyby. Je důležité neustále polévat vodou a nebát se. Po přejetí smirkem a vyschnutí vody je světlo skoro neprůhledné/takové mléčné. Poté jsem použil pastu TEMPO, a el, leštičku na karosérie. Minimálně 5x nanést a přeleštit. Náklady cca 60kč a 1,5h na jedno světlo Možno použít i leštící pastu na plast/polykarbonát - já jsem neměl čas shánět. Rozdíl vidíte na fotkách a lak nebyl potřeba...2x za rok přeleštit tempem (již ale jen ručně) a světla jako nové.

IMG_20170331_153245.jpg

IMG_20170331_153250.jpg

IMG_20170331_154211.jpg

IMG_20170331_154224.jpg

IMG_20170331_154230.jpg

IMG_20170331_154301.jpg

IMG_20170331_154307.jpg

IMG_20170331_154322.jpg

IMG_20170331_154326.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je opravdu důkladné broušení. Já většinou začínám na 2000, protože tahle hrubost většinou nedělá škráby ani na laku. Tempo je abrasivní pasta, doporučil bych to poté zjemnit, ale povrch nebyl tak zdrsněný od pasty. Nakonec bych dal vosk a ten pravidelně obnovovat. 

Nečetl jsem to celé, ale nevím, co bylo myšleno lakem. Šlo by světlo zastříkat lakem, ale pokud se sbrousí jemným smirkem, nemusí se lak na tak jemný povrch chytit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, máš pravdu. Tempo se na tohle opravdu moc nehodí, svým složením se spíš hodí na plechové díly, na plastové může působit spíš negativně, třeba jakýmsi naleptáním povrchu. Lakem to taky někdo zkoušel, ale nejsem si jist, jestli to není spíš na škodu....plast má podle mě jinou roztažnost než ten lak, a proto může ten lak po čase začít praskat...ovšem nejsem lakýrník a neznám ani dnešní nabídku :) i když nanotechnologie dokáží zázraky na všech frontách :) vosk je dobrý nápad...děkuji za tip, určitě vyzkouším :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na plasty se používají spešl pasty, jak jsi psal. První je brusná a bere fakt dobře, druhá je jemná a má v sobě i UV filtr. Proto doporučuji ten vosk. 

 

 

A nejaky konkretni typ nebo aspon znacku bys nevedel? :)

 

Odesláno z mého Lenovo P70-A pomocí Tapatalk

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem kdysi leštil, použil jsem na konec klasicky Menzernu FG 400 a místo laku navrch nanovrstvu, kterou jsem obnovoval co rok. "nanosklo" bylo tehdy od nějakých chemiků z Prahy (30ml mi vydrželo 3roky, včetně aplikace na přední sklo), dnes už používám na sklo většinou FlyBy, světla jsem ještě neleštil, používám na ně taky FlyBy, tak jsem zvědav, zda, případně kdy "oslepnou". Když jsem brousil, začal jsem 600, pak 1000, pak 1500 a 2000, závěr byla ona Menzerna FG400. Dále už jsem nepokračoval, šlo už jen nanosklo.

Ochranná vrstva na skle je dle mne dotvrzenej plast, nemyslím, že lakem spíš nějakou chemicko-teplenou (infra) úpravou povrchu světla. Ale nevím, jen si myslím.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 zeptám se trochu blbě ale .... vyplatí se pořídit použité originál světlo ve slušném stavu nebo nějaký nový TYC a podobně?

U mě leštění bohužel nepřipadá v úvahu je to popraskané ze vnitř ale nechce se mi dávat takovou sumu za originál 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...