Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Instalace centrálního zamykaní ( univerzál )


EronixHD

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych poradit s instalace centrálního zamykaní do starého modelu. Nejprve jsem chtěl motorek nainstalovat na táhlo od horního čudlíku ale tam se mi zda že je hodně málo místa.

Potom tam je táhlo přímo od vnitřní kliky.

 

Tak se chci zeptat můžu ho přípojit na to ? Nebo máte jinou rádu ?

Budu rád když mi někdo poradí zatím díky

Upraveno uživatelem EronixHD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučil bych na montáž servismana. Já jej znám jako znalce a vím, že to mu rozumí. Zkus se jej zeptat. Bydlíte od sebe kousek. Jsi řádný člen, tak pokud by něco chybělo, tak v AK dokoupíš ;) . Jinak pežoťáci si mají pomáhat.

 

servismana jsem se ptal, ale mám jiný starostí a nejdřív jsem to chtěl zkusit sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Nevidím s tím nic složitého.Před x lety jsem jsem to dělal do 405 prvně,ani nikde jsem o tom nějak nečetl a podařilo se mne to udělat.Stačí si udělat dvě značky kde dáš motorek, vyvrtáš dírky a přiděláš pak jen napojíš daný drát co je součástí se zajištovacím kolíkem dveří. Podle mýho co jsem jen tak nakoukl by se motorek dal v pohodě dolů pod zámek ,chtělo by to vidět odstrojené dveře.Ale více jsme si už psali po ICQ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, taky v tom nevidím nic moc problém. Pár už jsem jich namontoval a daleko víc problémů bylo vždy s protahováním kabelů než s umístění serv a táhel.  Pokud je to koupený originál, tak by u toho měly být i instalační lišty a další příslušenství, umožňující servo umístit do vhodné polohy a pozice. Jinak servo musí být táhlem spojeno tyčkou, která ovládá západku - tzn. ten "čudlík" ručního zamykání.

Pokud máš dole tapec, tak to nafoť a dej to sem, můžu Ti pak označit body kam co namontovat. Pomohl by i odkaz na typ DO, které chceš namontovat, nebo opět fotku.

 

Tak vydím, že už jsi to tam stačil dát. Tak ještě to DO.

Upraveno uživatelem FrantaCV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to vidím, tak žádná věda. Servo připojíš na tyčku(y), které vedou od kličky na otevírání dveří (to je ta šikmá) ve velkém otvoru. Jen dej pozor ať nepřekáží oknu při stahování. Táhlo serva musí být rovnoběžné s táhlem odemykání a pozor na orientaci. Serva se montují zásadně v odemčeném stavu - tedy zatažená. Takže se napřed podívej kterým směrem se pohybuje táhlo při otevírání dveří ať to nenamontuješ tzv. kontra.

 

Tak to je v pohodě - vydrž stáhnu si obrázky a pokusím se domalovat kam co namontovat. 

Upraveno uživatelem FrantaCV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...