Jump to content

Co to muže být špatně ? Motor 1.4 kfx

michal4051
 Share

Recommended Posts

Ahoj koupil jsem nové rozvody na naši 106 1.4 kfx protože jel řemen moc u kraje . Po výměně je to stejné mezi hlavou a řemenem je 1mm mezera . řemen neškrtá. Novej řemen, pumpa a kladka. Co vyměnit aby vše bylo ok auto jede uplně normálně. Rozvody mi dělal kamarád co to dělá

post-45590-0-73514700-1412880656_thumb.j

post-45590-0-24911600-1412880669_thumb.j

dělal jsem před cca 2 roky z5 cosi na autě pro jednoho důchodce ,olej ,trubky ,zadní nápravu a pod ..prostě kraviny na den.

Jen z hecu koukám na rozvody,olej. ...spadlý ,jak ty ,jen od motoru ....Dělal mu je jakýsi servis. Říkám,tohle je o hubu ,do servisu a reklamace . Najeto cca 1500 km po výměně za 7 tis...

Mám to jen z doslechu.....prý tam přijel , pověděl co a jak ,vzali to na zvedák ,sundali pravý přední kolo ,koukl na to nějaký ten majster servisu ..

...no a dalších 5 minut tam byl jen kravál a dost sprostých slov na nějakého toho fachmana....nedal podložku ,prý pod vodní pumpu .Já u toho nebyl..takže doslech...

to nejjednodušší si můžeš udělat sám ...vem si rovnou vodováhu nebo olovnici a přilož k jednotlivým věcem . kolo vačice ,kladce ,....

je to nejjednodušší pitomost ,ale jak chceš třeba vysvětlit ,jako se stalo mě .... důchodce a pískající klíňák z vačice na čerpadlo  po opravě fouklé hlavy na těsnění ...???

oprava někdy v noci na rychlo ..... co by to asi mohlo být....říkám ,mě nezajímá co by to mohlo ,ale co to je.

Ze zoufalství jsem vzal vodováhu ,flákl na intercooler a ať se podívá sám ,ic s motorem zvedlý

,dom...daný na silenbloku nad p.p. kolem držák motoru ,....

....ic ,motor proti řemenici  čerpadla na autě s úhlem....ne vodorovně ....