Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční spínání HDO . . . "nefunkční" bojler :( . . . aneb je tady někdo z ČEZu


Gabriel 307

Recommended Posts

Zdar pánové a dámy(aby se nezlobili) dnes jsme zjistili kolem 10:00 že nám  bojler nenahřál vodu-měl sepnout kolem 22:40.Zavolal jsem do ČEZu na  linku a konzultoval s paní na druhém konci můj problém a ptal jsem se zda nemají v tom prsty.

Koukal jsem na elektroměr a na něm běžel nízký tarif což je ok(byl čas kdy měl nahřívat vodu),bojler,ale trucoval a tvářil se jako by neměl žádný povel a netopil.

Nějaké poznatky  . . .

bojler je ok

vedení k bojleru je ok

 

 

je nějaká možnost jak zjistit zda funguje "signál" od ČEZu aby sepnul bojler(na elektroměru svítí nízký tarif) mám obavy a podezření,že mezi elektroměrem a bytem není něco OK a bojler nedostává nějaký signál,že je jeho čas a má makat. . .

 

jak to je s ČEZem co je jejich práce? kdysi jsem slyšel,že jenom po elektroměr . . . 

 

děkuji vám za všechny rady a podněty k řešení problému . . .  :papa

 

P.S. teplou vodu mám-dokážu to propojit nějak jinak aby to topilo ale  . . .  mělo by to fungovat normálně jak to fungovalo(to propojení jak to teď běží mi jednou poradil jeden elektrikář co tady kdysi byl)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do HDO je zapojen nulák od stykače, který spíná napětí do bojleru. Stykač a HDO musí být na jedné fázi, bojler může být na kterékoliv.

 

Nejjednoduší je si najít ten stykač a odpojit od něj kabel co vede k HDO a normálně ho uzemnit (zapojit například do zemnící lišty v rozvaděči

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KM2 je ovládání ohřevu vody modrý vodič je asi ten který to spíná,všude naměřím fázovkou proud,jenom na "pozici" 1 nemám nic http://abbcloud.blob.core.windows.net/public/images/b8c6f25d-09e1-4dc4-aeb2-f0d79f9ad4d6/presentation.jpg  stejně to má i soused

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak KM2 od souseda mi nepomohlo bojler nefunguje jdu to vymontovat a vrátit sousedovy :( pořád si myslím,že mi nefunguje to spínaní ten impuls :fnuk

 

edit: ještě prubnu moji krabičku u souseda  . . . jdu :)

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to proklemuješ a funguje tak neřeš nic jiného než proč nejde pracovní nula na svorku A1 od HDO nic víc nic míň

 

EDIT:svorky A1 a A2 spínají relé na vývody  1,2 a 3,4

A2 musí být fáze a A1 pracovní nula spínaná od HDO

Upraveno uživatelem velkybanan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsem večer zjistil ten samý problém. Bojler se měl zapnout někdy po obědě, ale večer byla voda studená. Zapnul jsem ho ručně, abychom se mohli vykoupat, ale uvidím zítra zda se to bude opakovat. Pokud ano tak nejdřív zavolám na PRE zda není problém u nich a potom se budu pídit po příčině jako ty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem tady od souseda . . . zjištění . . .  obě krabičky  KM2 jsou OK namontoval jsem nejdříve naši a všechno u souseda funguje jak má a pak jsem mu namontoval tu jeho( chtěl to taky propojit na topení,jelikož má 80L bojler a voda jim nestačí) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velkybanan: taky si myslím,že tam je problém :( dráty k spínaní se mi zdají OK že to není nikde zlomený  . . . a sám od sebe přes noc :myslim

 

edit: není zbytečný aby to tak dlouho běželo a "zbytečně" se po nějakém odpuštění vody znova zapínal podle termostatu bojler? když jsem měl 80L a nestačila nám voda(Šimon už byl na světě) jako soused tak to smysl mělo,ale teď :myslim

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono to HDO tam není jen tak - samozřejmě , že je lepší když je to zapojený tak jak má být ,ale proč ti tam nejde nula to nevím.

Pokud je HDO sepnutý(to by jsi na něm měl vidět) měla by ti nula fungovat.

Zničeho nic může něco někdy přestat fungovat,bylo by lepší kdyby jsi měl varasku, tou by jsi zjistil jestli na tom modrým co jde do A1 když ho máš odpojenej jde nula nebo fáze nebo i něco jiného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám fázovku a multimeter pomůže to ?  je to na volání ČEZu-technika? je to ještě jejich,nebo si to zacvakám?(stejně to budu potřebovat) nebo platí,že jejich práce je jenom po elektroměr?nebo po skříň v bytě?

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:)

nastavit na V střídavý(vlnovka) větší rozsah

budeš mít 2 dráty

 - jeden vede z dířky COM(zem) tento kablík připoj na modrej z A1

 - druhej kablík zapoj v MM do zdířky V nebo tak a připoj ho někam na fázi

Pokud by na modrým byla NULA na MM uvidíš něco kolem 230V,ale v tvém případě tam bude něco jiného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FA16 - odchozí drát z RZ do bojleru - > pokud je odpojen nebude na něm vůbec nic

Modrý ovládání - > pokud není sepnutý HDO je na něm fáze(stručně jak psal ChouLu fáze proti fázi stejné obvod relé nesepne)pokud je HDO sepnutý je na něm nula

Ohřev vody - pokud je nahozený jistič musí být na něm napětí

Ovládání ohřevu vody - pokud je nahozený jistič musí být na něm napětí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:)

nastavit na V střídavý(vlnovka) větší rozsah

budeš mít 2 dráty

 - jeden vede z dířky COM(zem) tento kablík připoj na modrej z A1

 - druhej kablík zapoj v MM do zdířky V nebo tak a připoj ho někam na fázi

Pokud by na modrým byla NULA na MM uvidíš něco kolem 230V,ale v tvém případě tam bude něco jiného

tak nic mám tam 0 slovem nulu :( se dalo čekat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...