Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční spínání HDO . . . "nefunkční" bojler :( . . . aneb je tady někdo z ČEZu


Gabriel 307

Recommended Posts

Do HDO je zapojen nulák od stykače, který spíná napětí do bojleru. Stykač a HDO musí být na jedné fázi, bojler může být na kterékoliv.

 

Nejjednoduší je si najít ten stykač a odpojit od něj kabel co vede k HDO a normálně ho uzemnit (zapojit například do zemnící lišty v rozvaděči

když jsem to pochopil správně,když je čas ohřevu(měl by "topit" bojler) a odpojím modrý drát ovladání HDO a připojím nějaký na lištu kde je uzemněni tak by to mělo fungovat? jenom pro test . . . :myslim . . . .  nevyhoří něco když to udělám  :myslim  :D

 

 

v podstatě nemusí být ani čas ohřevu . . .  v podstatě to uzemnění to spustí-je to tak nebo ne :myslim

 

 

velkybanan:  děkuji za objasnění

 

edit: v podstatě i Lukášovi

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ANO - pokud zapojíš modrý drát z nulového můstku do A1 sepneš tím okamžitě stykač a tím pádem i bojler

V tu chvíli je bojler zapínán a vypínán termostatem

Takže sem tam se může stát,že ti třeba bude natápět v drahé sazbě(to právě hlídá to HDO)

 

edit:ničeho se bát nemusíš

Upraveno uživatelem velkybanan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja jenom pro test  ;):papa  zítra to zkusím dnes už všichni spí . . .  kdyby jsem nenapsal zítra tak máte o člena méně :D :D :D:aut(černý humor) MOOC VÁÁÁÁÁM DĚKUJI :papa:potlesk  tak zítra budu asi volat do ČEZu

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě jeden poznatek . . .  ono není na ovládaní HDO fáze . . . ta fáze je na kontaktu A1 . . . po odpojení na modrém drátě HDO jaksi není nic :myslim na A1 je fáze jak jsem psal

 

edit: jdu do skepa pro drát jdu otestovat ten nulák a jestli to sepne

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem přišel až teď.

 

1. dodavatel elektřiny v tom má docela hokej, v uplynulých týdnech to jelo nepravidelně jak barevná hudba, je tedy možné, že na tvůj bojler prostě zapomněli a dnes už to pojede OK.

 

2. bojler můžeš silově napájet z větve topení, např. pomocí lustrsvorky a jednoho drátu. Anebo ne silově, ale ovládání jeho stykače, přiřadit ke stykači topení. Pojede tak na NT (nízký tarif). Akorát ČEZ bude mít smůlu, že si ho nemůže dálkově zapnout/vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na A1 na stykači bude vždy fáze pokavad máš nahozený jistič pro ovládání ohřevu - tato svorka čeká na NULU , aby se uzavřel okruh a relé seplo

Po odpojení na modrém nic není -> otázka je jak nic není - nic znamená ,že HDO je třeba seplé , ale nespojí to s nulou atd.,nebo je někde přerušený kabel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se vrátil ze sklepa(byl jsem pro drát) a byl jsem se podívat jestli nemám botičku(řešil jsem bojler a zapomněl jsem na auto,že blbě parkuji-celou noc) když napojím nulák z lišty a pak ho dám na A1 nestane se v domácnosti nic(TV,WIFI . . . )

 

edit: nebo bojler . . .  aby to něco neodneslo :(

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem přišel až teď.

 

1. dodavatel elektřiny v tom má docela hokej, v uplynulých týdnech to jelo nepravidelně jak barevná hudba, je tedy možné, že na tvůj bojler prostě zapomněli a dnes už to pojede OK.

 

2. bojler můžeš silově napájet z větve topení, např. pomocí lustrsvorky a jednoho drátu. Anebo ne silově, ale ovládání jeho stykače, přiřadit ke stykači topení. Pojede tak na NT (nízký tarif). Akorát ČEZ bude mít smůlu, že si ho nemůže dálkově zapnout/vypnout.

třeba se to spraví samo,když se to samo rozbilo :D  12:55 by měl sepnout bojler-napojil jsem to jak to bylo originál tak počkám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti sepne po uzemnění stykače, tak je problém v HDO... neměli jste v poslední době nějakej výpadek elektřiny od dodavatele? Ono pak někdy trvá než se to srovná :( 

 

Jinak na HDO musí být vlastní jistič (1 fázový, 6A myslim...) a nevím jeslti všechny HDO, ale naše bliká, když je pod napětím (nezáleží na nizkém/vysokém tarifu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výpadek nebyl . . .  elektroměr a všechno máme ve sklepě,kromě skříně kde jsou jističe co je na fotkách  . . .  ve sklepě je všechno zaplombováno zaplastováno pod nějakým krytem a já můžu maximálně nahodit "centrální trojitý jistič" a kontrolovat jestli běží-svítí nízký nebo vysoký tarif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...