Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problíkávání kontrolky dobíjení


virten

Recommended Posts

Zdravím, poslední dobou mám takový problém. Když zvýším otáčky například na 2500 tak začne probikávat (rychle a nerozsvítí se uplně, prostě jen tak na půl) kontrolka dobíjení (baterka). Nevíte, čím by to mohlo být? Začalo to tuším nejsem si jistý dělat když jsem se vrtal v budíkách protože se mi vypínali budíky třeba při najetí na díru, nebo se při jízde vyply, spadly ručičky a pak zase naskočily. Tak jsem je vyndal, zpáskoval kabely k sobě aby to líp drželo a od tý doby už to nedělá. Mohlo b to být tim, nebo je závada jinde? Pokud to bude tím, neřešil bych to protože je to jen "kontakt" takže ta kontrolka jakoby na nic neupozorňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To robi altik bud regulator alebo diody ako pisu chlapci nebo uhliky  a mozno este zaoxidovane kabely,kontrolka funguje na rozdiel potencialov (napetia) od spinacky a od altika ked otocis klucik privedies 12v na kontrolku z druhej strany altik privadza 0v  rozdiel je  12v kontrolka svieti, nastartujes spinacka privadza 12v  z druhej strany privadza altik tiez cca 12v  rozdiel napetia je nula cize kontrolka zhasne ak by ti vypadli budiky kontrolka nebude svietit vobec

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale proč to teda dělá jen při vyšších otáčkách motoru? například když jedu 70 tam to nedělá, ale při 90 už jo. A dělá to tušim od tý doby, co jsem se hrabal v těch budíkách, jak jsem psal.

Upraveno uživatelem virten
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lebo alternator so zvysujucimi otackami zvysuje aj napetie  a regulator tomu musi zabranit a ak su napr vybehane uhliky na nom tak to uz nestiha uregulovat proste to treba skontrolovat najprv uhliky regulatora a kabelaz ci nieje niekde nieco zaoxidovane,taktiez  najprv by som meral dobijanie kolko voltov to dava  navodil by som stav ked kontrolka preblikava a na baterke meral ake je tam napetie a od toho sa da potom dalej odrazit

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...