Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Napájení ze staré nabíječky telefonu


HonzaRez

Recommended Posts

Zdar, máte někdo zkušenost s nabíječkou telefonu, která se do 307 (možná jenom do Breaků a SW) montovala? Mně samozřejmě nejde o tu nabíječku, ale rád bych využil ten napájecí kabel, mohl bych k němu napevno připojit kameru nebo si udělat další zásuvku. Než do toho začnu strkat měřák a machrovat s tím, lze to takto použít? Není tam třeba jenom 5V nebo nějaký jiný problém?

Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je mi jasné, že to nebyla příliš rozšířená výbava. Naštěstí jsem to ještě nevyhodil, takže můžu přiložit fotku. Je to handsfree s nabíječkou, bylo to přiděláno na jakémsi kusu plastu, který držel na středové konzoli na části blíž ke spolujezdci. Vedou od toho dva kabely, ten tenčí byl zřejmě k mikrofonu, který visel z tapecu vlevo u hlavy řidiče, a ten slinější kábl byl napájení. Oba mizí v díře ve středové konzoli. Zkusím změřit, co z toho leze a napíšu to sem, třeba se to někomu bude hodit..

Upraveno uživatelem HonzaRez
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle fotky je to jednoznačně dodělávané HF a typnul by si na NOKII 6-kové řady se stabilozátorem na 5V = pro kameru a pod. nepoužitelné. A vzhledem ke konstrukci určenou pro jednu konkrétní řadu telefonů, které dnes už míří směrem muzeum. Můžeš zkusit např. Aukro - třeba někdo podobnou věc shání. ale jinak - směr nebezpečný odpad. (ať chováme ekologicky) :nevim  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se na to napájení jen lehce mrknul a zklamalo mě to. Na červeném drátku (pokud uvažuju černý jako zem) jsem nenaměřil nic, ani při zapnutém klíčku. Takže pokud se mi bude chtít, proměřím ještě zbývající drátky, ale bez přesného popisu co který drátek dělá to bude asi blbost, ještě bych tam něco podělal. Těch 5V by se dalo použít na USB konektor a kamera by se tím dala napájet, ale moc tomu nevěřím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl v autě něco podobného a jelikož to mělo stejné konektory jako tohle, Nokia CK-7W http://aukro.cz/nokia-car-kit-ck-7w-bluetooth-nove-i4692218800.html tak jsem za 200kč na bazoši koupil jen bluetooth jednotku s tlačítkem  (mikrofon a repro je stejné) a používám ji jako HF k mému samsungu s3. Nejde sice hlasové vytáčení ale k přijmutí hovoru to dostačuje.

Upraveno uživatelem pecino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte na starom fóre, bola sekcia zaujímavé veci, či postrehy.

A písali tam chalani, že objednali z ebayu nabíjačku na mobil, tablet a podobne veci.

Je tam 2 vodič na napájanie, mala krabička, a výstup na Micro USB.

Nemám foto, ale kúpil som 2ks.

Môže sa to dat kamkoľvek, do priehradky, Pod tapacirovanie, a tak.

Má to výstup 5v,3A..

Stalo to asi 3usd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...