Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sjetá hrana pneu


Karlos91

Recommended Posts

Nevíte někdo čím muže být že se takhle sjede hrana na pneumatikách? Sjetá je vnitřní hrana předních pneumatik je to pod úhlem cca 45°. Auto jsme kupovali na jaře má najeto 115k a podle DOT jsou tam pneu od výroby. Co jsem hledal na internetu tak se to u širších pneumatik stává a je to způsobené ostrou jízdou v zatáčkách máte s tím někdo zkušenosti?

 

post-44379-0-68827800-1412627547_thumb.jpost-44379-0-06799000-1412627559_thumb.jpost-44379-0-64529700-1412627572_thumb.jpost-44379-0-65608000-1412627581_thumb.jpost-44379-0-31378700-1412627592_thumb.jpost-44379-0-06210600-1412627604_thumb.jpost-44379-0-09672700-1412627621_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto isté robilo aj mne no nie až v takej miere a ako píšeš len z vnútornej strany pneu, len som si nevšimol či na predných alebo zadných (mením medzi sebou) a aj to len na zimných pneu čo sú na aute od výroby. Jazdím kľudne a tak svižné prejazdy zákrut nepripadajú do úvahy ale zato bol somna geometrii a tam museli nastavovať obe predné kolesá a jedno zadné. Na letných takéto opotrebenie nepozorujem.

Upraveno uživatelem Judes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto máme od března a s těmito pneu bylo již koupeno vzorek maji odhadem 2-3mm a ted už jsou na autě nové. Podle opotřebení byly někdy prohazovany přední a zadní protože zadní maji trochu vnitřní hranu sjetou ale s porovnáním s předníma téměř nepatrně. Ale na disku nejspíš otočený nebyli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na kterém že autě tyto alu máš.???....jestli na 307mě tak jsou to alu ze 407 17" s ET 48 (pneu 215/55 R17) a potom to je kámen úrazu....protože se ti dřou o pružiny vepředu.....jsou moc zastrčené.

Na 307 patří 17" s ET 31(mám já origo) a pneu 205 50 R17....... :papa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě maličkost.....víš jistě že jsi to auto s takovými pneu už nekoupil....??....prostě ti tam prodávající na alu nastřelil takové pneu při prodeji......sjetí uvnitř není poznat a ty jsi na to přišel posléze a myslíš si že to je autem a ono je to jinak........???? jaké byly pneu při koupi..???.....

Při takovém masivním opotřebení si ani nedovedu představit tu geometrii.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto už bylo koupeno s takhle sjetými hranami pneu ale nebylo to ješt tak aby čuměli dráty, ale moc k tomu nechybělo. Známej v pneuservisu když to přezouval na nový, tak řikal že to je normální, že to bývá u těžkých dieselů. Kdyby to bylo geometrii tak by to vypadalo jinak, guma by nebyla sjetá jenom na hraně ale nerovnoměrně v ploše, tady když ji změřím v drážkách tak je sjetá stejně.

Upraveno uživatelem Karlos91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

To samé sem teď řešil já na 407 SW akorát zadní....sjetá a oskákana vnítřní strana gum do vzdálenosti cca 4 cm pak guma dobrá.na geometrii vše OK pak sem vyměnil tlumiče,znova geometrie,nové(jiné)gumy a zatim dobrý,tak uvidíme časem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...