Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bendyho 407sw 3.0 V6 155kw


Bendy_-

Recommended Posts

Moje 407 pochazí z Německa a poprvé byla přihlášena 19.5.2005, s Devils-nightem jsme jí dovezli 10.6.2014 s 206 tisíc km.
Je to combi 3.0V6 155kw 6° automat LPG
Přihlášení v ČR 4.9.2014

Výbava:
4x el. okna
El. zrcátka
Tempomat
Kůže
Výhřev sedaček
Navigace RT3
17" BBS Cosmos
Panorama
Neorigo park. senzory
AMVAR
Xenony
Prostě vše kromě paměti, el. nastavení sloupku volantu, origo senzorů, alarmu a el. dětské pojistky.


206 000 Svíčky (Bosch), zadní řada cívek (Magneti Marelli), olej (TQ 5W-40), filtry (Mann), LP a PZ ABS čidlo (Bosch), spodní čep na levé straně (pravý byl v D), čepy řízení, zadní tlumiče a pružiny (byly prasklé protože od roku 2007 auto tahá navíc ještě 65L nádrž LPG), geometrie
209 000    Výměna oleje v automatu
216 000    Výměna oleje (TQ 5W-40) a filtrů (Mann), LZ ABS senzor (Bosch), přední řada cívek (Magneti Marelli)
220 000    Výměna spon na výfuku (Origo)
226 000 Výměna oleje (TQ 5W-40) a filtrů (Mann), výměna svíček Bosch, výměna předních a zadních tyček, výměna ventilu na reduktoru, lambda sonda přední řady válců za katem, brzdovka DOT4


Závady:
Pořád někdě neco pobouchává, krycí plech nad výfukem, zadní sklo, asi toho bude víc.

Budoucí servis:
Rozvody
Výměna servohadic
Výfuk, lambdy, tlumiče (přeci jen to má najeto 228t tak už to neni top stav)

Budoucí úpravy:
Kompletní vyčištění interiéru a taky údržba laku
Odbastlení všeho, co původní majitel napáchal
Když bude síla a čas, chtěl bych udělat origo park. senzor

Fotky po naložení http://bendyho.rajce.idnes.cz/10.6.2014_-_Peugeot_407SW_3.0_V6_155Kw_LPG_2005/
Nějaké novější fotky zde: http://bendyho.rajce.idnes.cz/1._7._2015_-_407_3.0_V6_155kw_2005/

post-18405-0-86886800-1412452284_thumb.j

Upraveno uživatelem Bendy_-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zdravým klubáky :)

Koukám že téma není moc aktuální. Ale i přes to bych měl pár otázek na Bendyho.

 

Zvažuji koupi této motorizace i případném dodělání plynu. 

Jak jsi spokojený s 407čkou? Spolehlivost, poruchy, spotřeba benzínu (plynu) a celkoví dojem s auta. 

 

Jen v krátkosti  :mrk  slyšel jsem dost negativních věcí (spíše na hdi)

 

Díky..

Upraveno uživatelem Bratr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Bratr: psána sz.

Jinak vyměněn olej, filtry, svíčky, přední a zadní tyčky, ale pořád se při zhoupnutí auta něco ze zadní části ozývá. Vyměněna lambdasonda přední řady válců za katem. Dále vyměněna brzdovka a pomalu se budou muset udělat i destičky. Při jízdě na plyn začla svítit diag.

Aktuálně je auto na prodej více fotek zde: http://bendyho.rajce.idnes.cz/1._7._2015_-_407_3.0_V6_155kw_2005/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Mám stejnou motorizaci, akorát bez LPG a ani o něm neuvažuji. To bouchání vzadu jsem měl také, také jsem si myslel že je to výfuk a byl to tlumič nápravy ale totálně v háji. Mám najeto zatím něco kolem 4 000 a je to kočárek. Předtím jsem měl 306 Break a 405 1,9 benzín v automatu. Všechno držáky, tak doufám, že i tohle bude jezdit bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info a doplnění tématu. 407 jsem prodával a měla kolem 280 t najeto, převodovka a motor byly v provozu a jezdil jsem s tím do poslední chvíle. Olej v motoru jsem měnil po 10 t 5w-40 a mezi výměnama dolíval +/- 1l, záleželo na cestách co jsem jezdil, v převodovce jsem nechával měnit po 60 t. Jinak stále něco někde vrzalo, skákala porucha Amvaru, 2x odešla BSM, takže nešlo nastartovat (možná kvůli plynu). Pak byly další problémy, ale ty přisuzuji plynu a to: občasná jízda na 5 válcu, občas svítila diag, chudá směs při zatížení motoru, opotřebení katů ... Takže bych řekl, když tam není plyn,  nebo je tam plyn, ale dobře seřízený a servisovaný, tak je to dobrý auto s dobrým motorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...