Jump to content
  • Aktuální cíle darů

kvalitní servis

Amber

Recommended Posts

Autorizovaný servis = nejlepší způsob, jak přijít na banálních opravách o spoustu peněz. Lepší je snažit se objevit v Tvém okolí menší servis se šikovným mechanikem, kde Tě zvednutí kapoty nebude stát 1000 Kč.

Gratuluji k 1007! Jaká je? Ta by se mi líbila.

Servisy - na těchto stránkách se nemá dělat konkretní reklama servisům, bylo by to neseriozní k sponzorovi těchto stránek.

Nicméně možná by Ti někdo chtěl poradit soukromým dopisem, tak jo (já jsem zdaleka, tak ani nic neradím).

Na Hlavní straně, vlevo je rubrika Autoservisy

V Diskuzi je rubrika Pokec a nahoře je Autoservisy

Asi bude potřeby založit rubriky i pro 107 a 1007.

[upravil dne 19.10.05 P607Olda]

Původně zaslal: Medvěd

Autorizovaný servis = nejlepší způsob, jak přijít na banálních opravách o spoustu peněz. Lepší je snažit se objevit v Tvém okolí menší servis se šikovným mechanikem, kde Tě zvednutí kapoty nebude stát 1000 Kč.

Nebral bych to tak rigidně Medvěde, na tomhle autě se pět let bude měnit olej, svíčky a max. destičky a tam nebude rozdíl mezi originálním servisem a třeba náma tak velký, aby musela hledat nutně alternativu. Navíc to má v záruce a třeba na leasing a tedy tam jezdit bude muset. Prostě dotaz zněl na autorizovaný servis, tak bych ho tak pojal, ale sám nevím v MB???

Původně zaslal: Rebik

Původně zaslal: Medvěd

Nebral bych to tak rigidně Medvěde, na tomhle autě se pět let bude měnit olej, svíčky a max. destičky a tam nebude rozdíl mezi originálním servisem a třeba náma tak velký, aby musela hledat nutně alternativu. Navíc to má v záruce a třeba na leasing a tedy tam jezdit bude muset. Prostě dotaz zněl na autorizovaný servis, tak bych ho tak pojal, ale sám nevím v MB???

Pokud jste majitelem vozidla Peugeot 1007, jedná se pravděpodobně o nové vozidlo s platnou zárukou výrobce. Doporučuji tedy provádět pravidelnou údržbu vozidla v servisu, který je vybaven předepsanou technologií a servisní dokumentací výrobce. V součastné době je v České republice odpovídajícím know how vybavena pouze sí? autorizovaných opravců, žádný jiný opravce technologie ani dokumentaci od PCR nepozadoval = oficiálně je nevlastní.

Cena za pravidelné prohlídky typu A nebo C je stanovena paušálně pro celou sí? autorizovaných opravců a měla by být všeude stejná. Ceny paušálů naleznete zde: http://www.peugeot.cz/web/maintenance/. Pokud si ceník prohlédnete, pak asi nelze jinak než s výše uvedenou reakcí Medvěda nesouhlasit.

Dobře, omlouvám se, ale nevšiml jsem si, že slečna (paní) má 1007. Nicméně tvrdím, že má nedůvěra ke značkovým (autorizovaným) servisům JE oprávněná - taky jsem musel jezdit s novou MAZDOU do autorizovaných servisů, a když mi po 3 letech začala reznout, tak mi s dlouhým nosem poslali do někam, páč nešlo o PROREZAVĚNÍ, ale pouze o REZ. Následně jsem s VW navštívil několik autorizovaných servisů s problémem, kdy mi z ničeho nic za jízdy chcípnul motor (bylo jedno zda v tahu, nebo na volnoběh) a po vypnutí a znovuzapnutí klíčku bylo vše v pořádku. Po několika bezvýsledných zkoumání, zda diagnostika něco o závadě neprozradí (samozřejmě hrazeno tak 500/návštěva) jsem zajel k autoelektrikářovi a během 10 minut bylo vše v cajku (výměna relé imobilizeru) - z těchto důvodů jsem spíš propagoval nějakou menší, ale solidní dílnu, kde dělají automechanici, kterým jde i o spokojeného zákazníka - autorizovaným servisům jde především o to, komu nadělit nové auto a pak ho různými tlaky donutit, aby co nejdelší dobu jezdil právě k nim (přece mi nemůže propadnout záruka, když si nechám vyměnit olej v jakémkoli autoservisu, pokud ten olej bude mít specifikaci danou výrobcem motoru apod.) Co se týče autorizovaného servisu u Mladé Boleslavi, nějaký jsou v sekci autoservisy na hlavní straně a jsou tam i nějaké ohlasy.

Díky za optání.. Jelikož je to dárek, čili zdarma, jsem víceméně spokojená. To auto bylo stopro dělaný pro ženský, protože takovejch cerepetiček, co má, jsem ještě neviděla... Mám výhrady akorát k přednímu blatníku a umístění přední SPZ - blatník je cca 10 cm nad zemí, tak nízko snad nejsou ani spor?áky a SPZ, když se správně namontuje, tak je ještě o něco níž... Čekám, kdy to servu.

No a mám 1,4 TDI a připadá mi to línýýýýý. Jinak spokojenost velká :-) Ale tohle je fakt asi na samostatnou diskuzi...

Jinak k těm servisům, jsem předem všem vděčná za dobrý tipy, mail na mě je k dispozici. Pohybuju se od Prahy po Varnsdorf, takže střední a severní Čechy bych si ráda zmapovala... Přeci jen, jsem ženská a opravám fakt nerozumím, zvládám akorát doplňovat naftu a ostřikovače :-) A jelikož s minulým autem jsem byla věčně v servisu, tak vím, jak uměj někteří nadělat vítr v peněžence... Takže díky za rady.

Děkuji za odpověď. Autorizované servisy mám zmapované, ceník jsem již taky viděla. Na internetu jsem projela pár diskuzí ohledně Peugeot servisů a uvědomila jsem si, že i u Peugeotu často platí - náš zákazník, náš zlatý důl.

Mám díky svému bývalému autu, které bylo dost poruchové, dost špatné zkušenosti s autorizovanými servisy, proto jsem od Vás chtěla slyšet nějaké tipy, zkušenosti. Ale neuvědomila jsem si, že to může být bráno jako nepřípustná reklama... Na druhou stranu už nechci vyhazovat tisíce korun za provizorní \"rádoby\" opravy, takže, pokud má někdo z Vás chu? poslat mi mailíka, budu všem vděčná. Díky moc. :papa

To Medvěd: Pokud si necháš opravit svůj vůz, nebo jen vyměnit olej v neautorizovaném servise, tak s největší pravděpodobností o záruku přijdeš. I když padla bloková vyjímka, tak servis, který není ze sítě značky, musí prokázat, že na takové opravy má předepsané vybavení, technologické postupy a vyškolený personál.

• 14 years later...

Dobrý den/ahoj všem. V brzké době se pravděpodobně stanu majitelem 807, jsem z Jilemnice a stran autorizovaných servisů jsem četl své. Bratr má C8 a názor má jako drtivá většina lidí zde. Pro auto jedu do Plzně, cestou se stavím v nejmenovaném servise(nezávislém) v Praze na důkladnou kontrolu, pak musím zase vlakem/busem zpět. Budu proto rád za všechny tipy na slušný servis v mém okolí, neb tři hodiny veřejnou dopravou jde sice občasné přežít, ale dovolené není nekonecno. Díky a pěkný den.