Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

přihlášení auta ze Švýcarska


olda

Recommended Posts

Netušíte někdo,co se musí přesně udělat při přihlášení auta ze Švajcu?Přenecháváme naší 308 SW švárovi za nějaký symbolický peníz,asi 500 Chf,tak co musí udělat?Auto tu odhlásím,zařídím převozky,dál nevím.On přijede do čech,musí někam na celnici(Rozvadov...)?Budou vyměřovat clo z napsané ceny,nebo jak?Pak dovozová technická?Fakt nevím a on už vůbec,na netu toho moc aktuálního není,jen samé dohady,tak to zkouším,jestli někdo náhodou něco neví.Dík za případné odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chci taky takového šváru. :D Odhlásíš, převozky, pojištění na cestu, pokud to pojede po vlastní ose a u nás dovozovou technickou, evidenčku, pojištění a přihlásit. Jak to bude s nějakým clem, když je to ze švajcu, to nevím. Rozhodně bych se zeptal na celní službě, co podléhá clu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem auto dovezl kdysi, ale asi velké změny nebudou. Na hranicích s EU můžou požadovat nějakou zálohu na clo a DPH, ale u osobáku spíš ne. Po příjezdu do Čech je nutné zaběhnout na příslušný místní celní úřad, samozřejmě s fakturou a JCDéčkem (jednotná celní deklarace), ale na částku oni nehledí, berou tabulkové hodnoty. Vyměří CLO+DPH. Po zaplacení lze vozidlo přihlásit, ale POZOR - nesmí být starší 8 let. Bude muset nejprve na STK.+ evidenční kontrola + měření emisí. Potom již nic nebude bránit auto přihlásit na dopravním úřadě. Nějak tak v kostce, když tak mne někdo doplňte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že déle jak měsíc, pokud to projde na STK bez problémů, to nebude trvat.

 

To oddie: Pokud by tady po převozu sundal původní SPZ z auta, úřady je v ČR nepřijmou nazpět. Musí se vrátit ve Švýcarsku spolu s odhlášením vozidla do státu EU.

Upraveno uživatelem Zazimir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...