Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nastartuje a hned zdechne


OndraAsus

Recommended Posts

Ak som to správne pochopil, tak EGR by mal fungovať tak, že sa otvara a zatvára nie na doraz ale iba tolko ako mu určí RJ. To, že ide otvoriť a zatvoriť na doraz. (Si myslím) Nemusí znamenať, že pracuje ako má. (môže sa zasekávať a neotvorí-zatvorí sa na tolko percent ako si žiada RJ) opravte ma ak sa mýlim. A to by vysvetlovalo to zdochnutie hneď po štarte. :myslim

Myslim ze to funguje tak, ze jak se otvira egr se prizavira klapka, stejny pomer, ale jak jsem psal, egr jsem mel odpojeny a klapku taky-to znamena, ze jsem obesel elektroniku a auto po startu nic nebrani- bez zmeny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl by se egr ventil nějak nastavit aspoň u seatu cordoby 2005 benzin ,sem to tak měl že se měl vyresetovat do puvodni polohy.A taky se nesmí ručně s klapkama hýbat :) já stim hybal a taky se to naklápělo jak mělo jenže už to bylo nastavene rozeštelovane a auto se taky dusilo a při rozjezdu i nereagoval plyn někdy nebo to prdělo do vyfuku

klapka je podtlakova, takze nemá ani paru o tom ze s ni hybnes....je tam pruzinka co ji vraci a podtlak ji privira...a egr se ma nastavit pouze když ho menis za novy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes rano peklo, klasika, první start, auto skytlo na otocku za 3sk. zdechlo, to same ještě jednou a pak jsem uz nebyl schopny nastartovat, starter tocil s motorem celkem sveze a ani hovno, ani skytnuti, jen tocil tocil tocil a nic...opakoval jsem to asi 8x a uz jsem myslel, ze to bude na odtah, nevim proc, ale zkusil jsem vytahnout klic a zmackl jsem zamknout a pak odemknout a pote auto naskočilo, asi haluz ale bylo to tak, na dia nic, zadne chyby, pochva jedna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes opět, start na první otocku-3sek. a zdechlo to,opet ještě jednou a pak to neslo zas vůbec nakopnout, po téměř dvou minutach pokusu o natoce to naskočilo A POZOR-roznula se kontrolka motoru,zitra zaletim na dia a jsem zvedav,co to najde,bohuzel jsem 3x mezitím nastartoval jak jsem popojizdel z firmy a chyba po 3tim startu zmizela-tak jak ma, když není trvala, ale snad to tam kamos najde co to vypsalo....

 

a zrovna při tom tretim startu jsem v aute uslysel jiz vyse zminovane kovove klepotani, které po odpojeni egru zmizelo, tak tentokrát jsem EGR neodpojil, ale podarilo se mi v te rychlosti nahmatat ten plastovy kryt na nem pooddelat ho a nahmatal jsem primo na ventilu ten mechanizmus jak lita jak blby tam a nazpátek..,,otáčky motoru byly normalni, ale egr se otviral a zaviral jak blby a mlatilo to v nem uplne..,jak psal jeden člen tady, tak egr m byt při startu zavreny, tak by me zajímalo, jakto, ze do nej jdou informace, ze se tak poblaznil.....

 

 

ma někdo prosim konkretni schema funkci egru na 2,0hdi RHR FAB 2005??

 

zítra dam vedet, co to bylo za chybu..

Upraveno uživatelem OndraAsus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic jsem neodpojoval, nevím, výkon je normální, ten snímač je přímo na turbu?přehazoval jsem ten hnedy elmag ventil Horni/za dolni-jsou stejne, jenom me zajímalo jestli se něco stane,ale klic byl vyply..,po vymene mi po druhem startu tenkrat zacal mlatit ten egr,ale podle me to byla nahoda,ze to s tim prehozenim nemelo souvislost a zajimave ze  EGR to nijak nevypsalo, ze po startu lital tam a zpet jak pomileny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.Elmag ventily na reguláciu turba a EGR síve vyzerajú rovnako,ale nie sú rovnaké,jeden má cievku s odporom 4ohmy,druhý 16ohmov

2.snímač tlaku turba je za intercoolerom pri klapke EGR spolu so snímačom teploty vzduchu,býva zasvinený takým karbonom vo vnútri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm,ale byly tam stejne cisla-vse naprosto stejne...,nepletes si to s tim,co je dole az pod tim hnedym elmagem?je tm ještě jeden cerny..,ale ten uz vypada jinak, ja to tedy prehodim radej zpet, ale ty starty jsou stejne jak před prehozenim, tak po prehozeni..

 

nemas prosimte i takovy odkaz i na funkci EGRU na muj motor (to co jsi poslal)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...