Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nastartuje a hned zdechne


OndraAsus

Recommended Posts

pratele,

 

tak ja uz fakt nevim, zkousel jsem několik dni startovat bez zapojeného konektoru EGRU a zdalo se, ze je problém zazehnany, ale při 5ti stupnich opet motor po startu chcipnul, tak jsem egr opet zapojil, nicmene dnes byla rano mega kosa a auto nechtělo uz ani nastartovat, motor naskocil, bezel 2 vteriny normalne, chcipl a pak jsem tocil jak kokot a vůbec nechtel naskocit. Naskocil asi az na potreti pokus a to jsem tocil několikrát po sobe asi 10 vterin, uz me zacina to auto pekne srat.. nevim uz co si mam myslet, na dia nic, tak nechapu. V peugeotu asi pocitali ze 407 zaplni hawajsky trh....

 

Do bmw sednu po dvou mesicich a na skytnuti motor chytne, to same i u 2,0hdi boxera, auto je luxusni ale tohle uz me nebavi.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co baterka je o.k ? nebo skus dát jinou,nalil bych i aditivum vif zimni+ tec2000 aby se to pročistilo jinak fakt nevim co stim máš,a palivovy filtr je ještě dobrý? :myslim

 

Nebo před startem otoč kliček do prvni polohy,at se čerpadlo natlakuje a pak nastartuj

 

Nebo skontroluj žhavičky jestli jsou všechny ok a žhaví

Upraveno uživatelem Lukaydo 407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě napadá jedině nějaký zavzdušnění co se projevuje v nizkých teplotách.Až to vyřešíš uvidíš,že to byla pěkná blbina,ale přijít na to ! Co napojit palivovou soustavu pred nebo za filtrem na externí nadrž? A nebo zkus startovat studenej při zapnuté diagnostice jestli ona neco nenajde. A nebo kontaktuj člena Straki007,ten je schopný a znalý dříč. Je to trošku otravnej oříšek,co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

baterka je ok - nastartuje normalne a zdechne

vif je podle me nesmysl, nejsme na sibiri a v 5 stupnich to musí naskocit jak nic..

tec2000- v lete 2 plechovky dle postupu na foru, za mesic zniceho nic odeslo cerpadlo))-tankuju na Benzine VERVU

palivac novy

 

jedine co jsem nemenil jsou zhavice, origo 138000km, na boxeru 2,0hdi mam origo zhavice 256000, nikdy jedine zavahani..

jinak si nemyslim, ze je to zhavicema, jelikož by to nechytlo vubec, ale vždy chyti na první otocku a zdechne po chvilce..

 

jedine ceho jsem si vsiml, je ze pod plnym plynem jdou bublinky z palivace (vse komplet pretesneno),ale bublinky se objevy az fakt pod plnym knedlikem, taky mi vrta hlavou, ze když by za predpokladu male netesnosti v palivovem filtru by nekam padala nafta, i kdyby se tam nejakym zahadnym zpusobem objevil bublinky ve filtru, tak to podle me nemůže nic udelat, pac bublinky by museli byt tesne před vstrikovacema, aby auto chytlo na zbytek nafty a pak by prisly na radu bublinky a auto chciplo.. nicmene když za chodu motoru povolíš odvzdusnovak, tak je tam milion bublinek, ale motor stejne nezdechne......, takze tak.....

 

 

jinak ty bublinky pod plynem resilo spoustu lidi a se startem problém nemaji, ja když chytnu filtr za vrch tam kde se povoluje a zkusim ho zatlacit smerem dozadu (za chodu), tak se objevi bublinky (tesneni meneno uz 3x) a vždy bez zmeny, proto se nam tam vsem objevuji bublinky ( je to nejak napicu udelane). Kazdopadne to urcite nemá vliv na startovani v chladnu, cele leto mi auto startuje normalne i po 7mi dnech....

 

 

 

vsadim se, ze kdybych na auto vylil 5 litru benzinu a skrnul , tak chytne NAPOPRVE))))))))))))

Upraveno uživatelem OndraAsus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skús zmerať tie žhaviče.Njednoduchšie to spravíš rozpojením 4-pinového konektora,ktorý je umiestnený nad elmag. ventilom turba.Meraj ohmetrom všetky 4 piny voči kostre.Osobne som si s dlhým štartom pomohol dorobením mini voltmetra,ktoý som umiestnil do popolníka.Pekne vidím,kedy stúpne napätie po zapnutí zapalovania(čiže prestáva žhaviť) a okamžite štartujem.Mne ale auto nezdochíňalo,iba som musel dlhšie točiť.Momentálne sa pokúšam vyriešiť  to slabé zavzdušňovanie pal.systému.Nevieš náhodou rozmery o-krúžkov  v tom plastovom medzikuse na vstupe do pal. filtra? Keď to rozoberiem,pošlem foto,ktoré si chcel v niektorom z predošlých príspevkov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příznaky stejný, jak jsem měla u 306 TD, takže bych na 99% řekla, že se ti to zavzdušňuje. Přes léto jsem měla taky klid, ale jakmile se ochladilo problém, chytlo to a hned chcíplo a už to nešlo nastartovat, jen pumpovat a pumpovat balonkem a pak po troše přemlouvání, to běželo. Bohužel se nikdo nepřišlo na to, kde je problém a nějak jsem se s tím musela naučit ''žít'' :bojim , závada na hov...bylo vyměněno, kde co a stejně to bylo sázka do loterie, zda nastartuju bez problémů nebo ne. Takže hodně štěstí při řešení této zapeklité situace ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zavzdusnenim si myslim ze to na 100pero není, včera jsem vynechal filtr (napojil na primo) a dnes rano to same a to nebyly bublinky ani v prepadove hadicce po startu, nicmene ani není místo kama by se to zavzdusnilo, vse je pretesnene..

 

 

da se na dia zjistit jestli auto spravne zhavi? popripadne i rele jestli funguje jak ma?

 

 

strasne me desi představa toho, ze by byly spatne vstrikovace, po necekane vymene cerpadla (22000kc) ve 138000km bych to auto uz radej videl doopravdy hořet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diagnostika by vadný žhavič mala odhaliť,no nespoliehal by som sa na to.Nepoznám logiku akým spôsobom berie info.Buďto meria odber jednotlivých žhavičov,alebo meria iba okuh,t.j. uzavretý obvod.Na kamarátovom aute dia neukázala nič,no po premeraní som zistil,že jeden žhavič mal odpor cez 1 kohm,čo je strašne veľa.Vymenil sa a studený štart ok.Premeraj to ako som písal o 5 príspevkov vyššie.Rozpoj konektor,zmeraj ohmetrom všetky 4 piny voči kostre.Samozrejme na strane konektora vedúcej k žhavičom.Tým zistíš,či máš všetky žhaviče ok.Potom prepni merací prístroj na meranie jednosm. napätia a na opačnej strane toho konektora meraj voči kostre iheď po zapätí zapalovania,príp.počas štartu.Tým zistíš  napr zlú poistku,relé,...Takýmto spôsobom máš 100-percentnú istotu.Hoď sem,čo si nameral.Z elektrikou robím 26 rokov,takže možno trošku poradím.Ešte podotknem ktomu meraniu,že meracie hroty k jednotlivým meracím bodom musia mať perfekný spoj,zvlášť počas merania odporu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oki, na zacatku tydne to udelam :) diky chlapi za jakekoliv rady.., jinak i kdyby to bylo zhavicema, tak nechapu ze to na trc chytne a zdechne az po 2 vteřinách.. a další věc je, ze nezhavi Peugeot az v nejakych minusovich teplotách? me to zacina delat uz kolem 10ti stupnich..  /:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napriek tomu,že sa nerozsvieti kontrolka žhavenia,pri teplote chlad. kvapaliny 0-40 st. žhaví počas štartu 5 sek,zo zapätým zapalovaním bez štartovania 10 sekúnd.So znižujúcou sa teplotou žhaví čoraz dlhšie a už sa rozsvecuje aj kontrolka.Pri teplote chlad. kvapaliny mínus10 st. kontrolka svieti 5 sekúnd,počas štartu žhaví 10sek.,so zapätým zapaľovaním bez štartovania15 sek.,atď. Tu to máš v pdf od ferinka2 čierne na bielom:http://www.peugeot-club.com/topic/97412-kdy-se-otvira-egr-20hdi/ Mám v kabíne voltmeter a pekne vidím kedy a ako dlho žhaví podľa poklesu a vzrastu napätia.Pozeral si na diagnostike požadované a merané množstvo pretekajúceho vzduchu(váha vzduchu),tlak paliva(regulátor tlaku),...?Nepozeraj iba zapísané chyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...