Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hlinikove disky Peugeot 5008 na zimu


michal706HP

Recommended Posts

No právě že přes dia se dají zaregistrovat podle ID, který na nich jsou. Pokud už je máš v kole a ID nemůžeš přečíst, je potřeba nějakej speš soft na detekci, dia prý nestačí.

Jasně, jde o inicializaci, jak už v jednotce jsou tak to stačí.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Kedze mi zimne kolesa este ostali z predoslej 5008, tak som sa vobec neunuval tam teraz vkladat merace tlaku. 

Akurat to pri nastartovani napise hlasenie a svieti tam stale kontrolka.

 

mna skor prekvapuje co si spominal vyssie, ze Ti nedovolili v peugeote prezut. Ked som totiz po vymene na zimne pneu volal do peugeotu co s tym robit - tak mi odporucili bud kupit merace (cena 90EUR za kus), alebo nech si pridem do servisu vypnut to chybove hlasenie.

 

Predpokladam, ze za to ze nemam merace v zimnych pneu hrozit pokuta nebude. Totiz ak som spravne pochopil to nove pravidlo - tato povinnost sa viaze len na auta, ktore boli predane po 1.11.2014.

tak len dufam, ze sa nemylim  :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nijak nehájím tu pikačovinu s opravnou sadou (prt.když pojedem dovču tak radši zimák vezmu do kufru), ale při píchnutí gumy tak by to mělo začít řvát, řidič zavčasu (když není pneu roztrhaná) zastaví a použije opravnou sadu.

Proto jsem chtěl ty čidla zachovat.

 

Zde jsou:

post-48407-0-62560400-1416590346_thumb.j post-48407-0-06662100-1416590358_thumb.j post-48407-0-66198500-1416590367_thumb.j

 

Cena: 3200,-

 

Jsou už předkódované (tzn. každý je nakódován na určité kolo).

To jsme ověřili s kámošem tou čichačkou (Siemens VDO za 35tis.).

Upraveno uživatelem Dodo1976
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, vy se fakt nudíte :D

Je celkem logické, že senzor tlaku dá pouze tlak, nepředpokládejte, že by v něm bylo něco víc, vše vyhodnocuje jednotka. Senzor pokaždé dá svoji identifikaci a tlak, nic víc zřejmě neumí. kde je kolo a jestli je tlak správný vyhodnotí jednotka. Co jsem četl, dá se na dia nastavit rozsah, který má hlídat. Předpokládám, že odpovídá tomu co máme napsaný na dveřích.... A dovolím si odhadnout, že ti to řekne už při startu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj, koukám, že tu proběhla diskuse na téma alu ráfků na 5008. To jsem řešil před třemi roky a skončil u plechů. Nicméně jsme náhodou našel u Citroenu ráfky se stejnými rozměry 7x16 ET29 - tj přesně podle TP.

http://www.autodoplnky-domansky.cz/citroen-60?product_id=837

Jinak zimní pneumatiky používám Nokian WR A3 215/55 R16 97V XL - druhá sezona a mohu doporučit.

Krásné vánoce všem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil originál kola z Peugeotu 308 - 16", jsou naprosto stejná jako Eris, jen ET je 32. Stály i se senzory 3500,-Kč. Pneu jsem koupil Nexen Wind Guard, uvidím, jak se osvědčí. Originál Eris se dají na netu koupit za 9000,-Kč, tak asi není důvod roubovat tam neoriginální nová kola, nbo kola z Citróna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...