Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rady pro noveho majitele 106


106sport

Recommended Posts

Cau, jsem tu novy, koupil jsem prave 106 sport 1,4 KFX a mam par otazek, jaky olej do motoru a kolik litru? Jaky olej do prevodovky a kolik litru? a jestli pujde namontovat prevodovka z 1.1 k 1.4 motoru? (spojka, poloosy, uchyceni k motoru atd.) Ptam se protoze by mela mit kratsi rychlosti, proto me to zajima. Dekuju za kazdou radu  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč u této motorizace chceš krátit kvalty ...uniká mi smysl.

Chápu to u 1.8 i a výš......To máš na rozjezdy z křižovatek nebo na sprinty...?

Nad 100km/h to budeš dost přetáčet ,aby to jelo rychleji,kravál a spotřeba- jde nahoru dost hbitě.

Nebo to máš někam do hor..?

Já mám na 1.9i stálý převod 19x74 ,což s diesel origo převody sice vyjede každý kopec na 5ku,ale nad 3000 otáček to nešlo pod 8 L/100 .Po rovině jsem se ploužil 60-70 ,abych se dostal na 7.5 .S delší pětkou to spadlo, o 500 otáček v celém rozsahu 5ky  .

Takže efekt super na rozjezd ,ale co potom...? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechceš radši dát menší kola či menší profil pneu..? bude to uhrabné , minimální námaha proti výměně převodovky - to je na na X hodin práce  a výměnu věcí okolo toho ......Kdyby jsi raši zvednul na 1.4 výkon o 3 kW ,což lze....z 55 kW na 58 . I s 1.4 D a dobrým zimním pneu jsem dával těžce na frak těžším autům na okreskách 

2-3 hodiny na přední čepy je akorát ...potom gemetrie .Nebo se ještě něco najde ,jak to bývá na starým autě zvykovým pravidlem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš měnit převodovku za kratší tak z 1.1 nedoporučuji,má sice dobrej stálej převod ale nemá zesílenej diferencial,takče ti moc dlouho nevydrží a jsou jiné i poloosy,pokud chceš mohu ti sehnat s převodem 4,29 nebo 4,54,ale nebude to hned,ted sháním převodovku Fliperovi z Berouna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4,54 uz je moc kratka, ja se na to ptal ale nejak na to nespicham, auto zatim neni v kupe, prevodovku budu resit az potom, jenom me zajima co by se s tim dalo delat,, a nesel by pouze vymenit diferak z jine prevodovky do te origo co je na aute? jen nevim z jake aby bylo vsechno ok a byli idealni prevody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...