Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dnešní cesta po D1


Recommended Posts

Po naší rekonstruované dálnici jezdím hodně často. Jde-li to, jedu třeba do Olomouce raději přes D 11 a Holice, Litomyšl, Mohelnici než riskovat, že se na D1 někde zašprcnu. Nicméně zatím, když jsem tedy po D1 musel, se vše dalo projet v pohodě a uzavírky byly na trase do Brna řádově čtyři. Dnes jsem sice taky projel, ale nad počtem aktuálních uzavírek mi spadla čelist - myslím si, že moc neprohádám, když budu tvrdit, že z Prahy do Brna je počet "volných" km s počtem km nějak omezených tak 60:40.

 

Aktuální seznam zde: (ztaženo z webu "dopravní informace")

 

D1, mezi km 1.5 a 5.5, ve směru Bohumín – PL
práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen
D1, mezi km 1.5 a 5.5, ve směru Bohumín – PL
práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen
D1, mezi km 27.1 a 29.6, ve směru Bohumín – PL
práce na silnici, provoz převeden do protisměru
D1, mezi km 41.1 a 48.8, ve směru Bohumín – PL
práce na silnici, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy
D1, mezi km 51.3 a 59.1, ve směru Bohumín – PL
provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy
D1, mezi km 65.3 a 76.3, ve směru Bohumín – PL
práce na silnici, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy
D1, mezi km 81.5 a 89, ve směru Bohumín – PL
oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy
D1, mezi km 93.7 a 99.4, ve směru Bohumín – PL
práce na silnici, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy
D1, mezi km 103 a 113, ve směru Bohumín – PL
práce ve středním dělícím pásu
D1 ve směru Ostrava, mezi 125.4 a 126.95 km
oprava povrchu vozovky
D1, mezi km 133.1 a 134.4, ve směru Bohumín – PL
zúžená vozovka na dva jízdní pruhy
D1, mezi km 153.7 a 162.8, ve směru Bohumín – PL
práce na silnici, provoz převeden do protisměru    
D1, mezi km 214.3 a 220.9, ve směru Bohumín – PL
práce na silnici, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy
D1, mezi km 225.6 a 230.4, ve směru Bohumín – PL
práce na silnici, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh

 

 

Síla což???

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, červené to bylo na tom webu.

 

Jinak kdyby to byla dennodenní rutuna asi bych se tomu tolik nedivil - už ty čtyři uzavírky od jara docela dost otravovaly život - víc než 10 uzavírek na 250 km mi ale přijde opravdu poněkud přehnané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no taky se nad tim pozastavuju.Zvlast kdyz jsem si koupil dalnicni znamku na rok a v teto zemi zadna dalnice neni ;)

Od dubna a pres prazdniny jsem po dalnici najel docela hodne a bylo to docela v pohode.

Na tech par uzavirek se dalo zvyknout a i ostatni ridici to casem zvladli...

ale ted jsem jel behem 14 dni dvakrat a je to sila.Porad nekdo nekde boura....vsimli jste si ze za posledni dobu dalnici uz nekolikrat uplne stala?

Naposled co vim tak minuly tyden na ceste do Mikulova....tahle cesta nam trvala ve sluzebaku 6 hodin a neco...z Plzne a to kdyz by se jelo predpisovych 130 tak je to tak na 7 hodin a neco

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd a to ještě musíš mít dálnční známku, aby sis mohl ty uzavírky a omezení ,,vychutnat". Na můj vkus by to chtělo radikálnější řešení ze strany státu na opravu takového to typu !!! Nechci se zmiňovat o stavbě ,,slavné" dálnice C3, kde se postaví jedna strana pruhu a než se dostaví druhá, tak ta první už se opravuje. Ale to nikomu nevadí. On to daňový poplatník zaplatí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinde nejezdíme, ale možná v jiný čas, nebo jiným stylem. Jasně, že člověk občas narazí na uzavírku, nebo bouračku a podobně, ale tak to v životě chodí. Chilku postojíš, nebo jedeš krokem, ale ne dlouho. Rozhodně když spočítám čas co by mě stála cesta Liberec, Hradec, Brno a nebo Liberec Praha Brno, tak je ta druhá volba jasná. A jinudy to nemá cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motomoto: Když jsem jel počátkem září do Přerova, před odjezdem z Prahy IMPULS hlásil 5 km kolonu před Brnem (od Kývalky). Koukl jsem se na mapy.cz a zjistil jsem, že cesta přes D 11, Holice, Litomyšl, Mohelnici a Olomouc vychází o celých 30 minut pomaleji. Jel jsem tedy tudy a jsem přesvědčený, že u toho Brna bych se zasekal na podstatně delší dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěde: Má zkušenosti, že to co hlásí na Impulsu, ale nejen tam, ale skoro na všech rádiích, je tak staré, že než tam dojedu a hlavně při tom hlášení, než si vůbec uvědomím o čem mluví o jaké silnici a kde že to je, tak už tam nic není. Já tohle prostě nesleduji. Dám si maximálně navigaci a kouknu se jestli stojí Jižní spojka a podobně, ale tam to stojí skoro vždy tak ani to není potřeba kontrolovat. Prostě jedu na pohodu. A i když spěchám tak ono to vždy nějak vyjde.

Nač se dopředu rozčilovat a ničit.

A když to nevyjde tak si postojím. Ale není to tak často. Maximálně v Praze tam ano.

A jestli je cesta, která trvá čtyři hodiny o pul hodiny pomalejší nebo rychlejší to neřeším.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona teď ani cesta HK-Svitavy-Brno není žádná hitparáda, Chvojenec za HK kolony tak na 30min, pak před V. Mýtem u Zámrsku dělaj most, takže další semafory, pak bývá skoro pořád ucpaný Mýto a Litomyšl, takže si teď člověk moc nevybere :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěde: Má zkušenosti, že to co hlásí na Impulsu, ale nejen tam, ale skoro na všech rádiích, je tak staré, že než tam dojedu a hlavně při tom hlášení, než si vůbec uvědomím o čem mluví o jaké silnici a kde že to je, tak už tam nic není. Já tohle prostě nesleduji. Dám si maximálně navigaci a kouknu se jestli stojí Jižní spojka a podobně, ale tam to stojí skoro vždy tak ani to není potřeba kontrolovat. Prostě jedu na pohodu. A i když spěchám tak ono to vždy nějak vyjde.

Nač se dopředu rozčilovat a ničit.

A když to nevyjde tak si postojím. Ale není to tak často. Maximálně v Praze tam ano.

A jestli je cesta, která trvá čtyři hodiny o pul hodiny pomalejší nebo rychlejší to neřeším.

Ty to neřešíš, já to řešit musím. Ne, že by se svět zhroutil, kdybych nadřízené dovezl na jednání později - ale když navrhnu možnost předejít možnému problému, je to prostě v pohodě. Jinak ta kolona u Brna tehdy narůstala a byli i tací, co v ní vyhnili skoro hodinu.

Waze co jí vím funguje jen na "chytejch" telefonech a protože ho nechci, nebude ani Waze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...