Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s ručním šlehačem ETA typ 0042


OK406

Recommended Posts

Ještě bych - když už budeš v té renovaci - vzal tak čtyřstovku smirkové plátno a srovnal komutátor. Nové uhlíku lépe sednou a nebudou jiskřit. Na tom prvním obrázku to vypadá, že už toho má taky dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsme vyměnil kondenzátor. Jiank jsme si myslel, že když je na obrázku vidět dva kusy uhlíků, že se prodávají v páru. Bohužel, chyba!!! Pouze po jednom kusu. Co máš přesně prosím tě namysli? To jak je na to přitlačen uhlík?? To mám obrousit??? Pokud ano, tak okoli a nebo jak. Děkuji

 Jinak jsem dal nový uhlík a ten jiskřil, tak jsme dal zpět starý. Jinak když mixer zapnu, tak to ruší rádio (mikrověž). Jinak jde v pořádku. Promazal jsem ozubené kola na metly.

 Jinak staré věci nepatří do sběru, pokud jsou funkční. Někdy jsou lepší, než nové!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Místo jemného smirku lze použít středně tvrdou pemzu. Očistí komutátor, lehce zabrousí uhlíky. Jinak po zabroušení komutátoru je dobré ho prohlédnout a jemě srazit groty na náběžných a odběžných hranách lamel. Třeba nožem, ale chce to kapku zručnosti a pečlivosti. To jsou místa, kde k jisření především dochází.

Upraveno uživatelem Edison
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci mají pravdu. Komutátor bych obrousil jemným smirkem (stačí cca 15mm široký proužek), aby zmizela ta černá (opálená) místa - lamely by měly mít všude stejnou barvu. Potom to chce ještě vyčistit (odlamovacím nožem) mezery mezi lamelami komutátoru. No a nakonec se podívat, jaký tvar má dosedací plocha starého uhlíku a nový tomu přizpůsobit - sníží se tím podstatně ono jiskření. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta pemza má tu výhodu, že nepoškrábe komutátor, jen o očistí. Při tom komutátor unese částečky pemzy a odpovídajícím způsobem zabrousí uhlík. Jinak se daj pořídit pemzy různých tvrdostí pro zabrušování uhlíků různých tvrdostí. Ale to už je "vyšší dívčí". ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna poznámka - vyměnit jen jeden uhlík je prostě k ničemu. 

A co se týká toho rušení, pokud jsi opravdu vyměnil jen jeden - tak to rušení je od toho nadměrného jiskření. 

Pokud tam máš uhlíky původní = jiskření minimální, Tak ten kondík není odrušovací a to je problém. Dá se to odstranit instalací triaku, ale na to asi nemáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Vám za rady. Máte pravdu, že jeden uhlík nemá cenu měnit. Dal jsem zpět původný uhlík. Žil jsme v domnění, že uhlíky se prodávají v páru i když jsou na obrázku (pár). Tak jsme nečekal, že by mi poslali pouze jeden uhlík.

Pokud jsme dobře pochopil, tak mám vymontovat komutátor a upnout do vrtačky a očistit smrkem (skelní papír) a pak jednotlivé lamely začistit nožíkem (ulamovací).

Ten kondenzátor jsem vyměnil. Drátky jsme dal přesně podle původního (připájel) kondenzátoru. Po spuštění to trošku ruší. Nebudou to dělat uhlíky? Možná, že po vyčištění komutátoru by bylo vše v pořádku?

Jen se zeptám, zdali se musí komutátor vymontovávat.

 Závěrem chci říci, že šlehač krásně šlehal a udělal mi radost, že jej nemusím vyměnit za jiný šlehač!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smirkem stačí chytit do svěráčku a hezky "kulatě" to "ojet". Pak kouknout na ty mezery mezi lamelama a pk opravdu jen lehoučce to "líznout". Dobře vyfoukat. Pokud budeš mít dosatešně tenký smitek, můžeš základní zabroušení provést tak, že na komutátor dáš ten smirek obráceně... to Ti udělá základní radius pro zabroušení uhlíků. Ale lepší je to udělat tak, že dáš rotor a uhlíky do stroje, pod uhlík protáhneš smirek... ono by mohlo postačit drsnější, ale tenké plátno a pohybem ve směru točení (protože uhlík se v držáku může klopit a výsledek by nebyl dobrý) uhlík zabrousit. Konečné začištění a sednutí tvaru uhlíků (dosedacích ploch) stejně proběhne až za provozu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Už je to delší dobu, co jsem zde řešil problém s ručním mixérem. Po výměně kondenzátoru, je ruční mixér stále plně funkční. Takže netřeba vyhazovat staré věci, pokud lze je opravit a finančně neprodělat. Většinou se jedné o ,,maličkosti".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím, mám stejný problém s tímto mixerem. Máma se ho nechce zbavit za nový, dala to k nekomu na opravu ale mco to nepomohlo. Vyměnil kondik a přívodní šňůru. Pořád to vypaluje pojistku. Zkoušel jsem místo pojistky dat natvrdo drát a jelo to v pohodě. Dráty z kondiku jsou zapojené jeden červený a černý na přívod. A druhý červený z kondiku na černý na mixéru a druhý černý z kondiku na červený na mixeru(křížem) není to špatne a nevyhazuje tohle pojistku? A poslední územneni je připojené na zelený. 

 

Díky za případné rady. 

IMG_20190121_144728.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám že s tou pojistkou to jede když to připojím do zásuvky. Ale jakmile prepnu rychlost na jiný stupeň právě vyhoří pojistka. A blo tam těsnění mezi těmi dvěma plastovymi díly, ale je roztrhane. Nevedlo by jste z čeho udělat idealne nové? Opravdu díky, pokud mi někdo odpovíte. 

 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by to fungovat s odpojeným kondenzátorem, na všechny rychlosti, nevyhazovat pojistky (a rušit rádio). Vyzkoušej. Potom bys kondenzátor zařadil do samotného přívodu síťové šňůry, tak, jak radí kolegové.

Já přesně nevím, jak je tady dělané to snižování rychlosti. Přepínají se odbočky statoru? A kotva je připojená na síť, anebo je kotva přes část statoru? Anebo je kotva v serii se statorem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, inoxing napsal:

Je to špatně zapojený. Červenej a černej nemůže být nikdy zapojen k sobě. Je to průchozí filtr. Schema níže, z toho to snad bude jasné. Jestli to takhle nekdo zapojil do site, tak ten kondenzator je na vyhazov.

C240.pdf

Ok prepajim to. 

 

před 1 hodinou, P607Olda napsal:

Mělo by to fungovat s odpojeným kondenzátorem, na všechny rychlosti, nevyhazovat pojistky (a rušit rádio). Vyzkoušej. Potom bys kondenzátor zařadil do samotného přívodu síťové šňůry, tak, jak radí kolegové.

Já přesně nevím, jak je tady dělané to snižování rychlosti. Přepínají se odbočky statoru? A kotva je připojená na síť, anebo je kotva přes část statoru? Anebo je kotva v serii se statorem?

Teď to před sebou nemám, tak nemůžu přesně říct co kam vede. Nicméně co je kotva? 

 

Jinak průběžně všem díky za pomoc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...