Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka 1,6l VTi


Ajap

Recommended Posts

Ahoj pánové,

 

Měnil už jste někdo spojku? Dnes mně při pojíždění do křižovatky do prudšího kopce 2x (asi) proklouzla. Auto cukalo, jako by hrabaly kola, ale takový výkon jsem tam určitě neposlal. Už jsem si toho v průběhu posledních dní všiml jednou, ale to jsem svedl právě na to zahrabání kol při ostřejším rozjedu. Mám najeto teprve 70tkm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím si ze kdyby proklouzla spojka tak by byla asi cítit.

 

To vůbec nemusí. Ale dimenzovaná je slabě, stačí najíždět na trochu vyšší obrubník nebo muset opatrně couvat do kopce při podélném parkování a smrdí to hnedle. Kdyby chtěl někdo poukazovat na "jízní styl", tak s žádným jiným autem, ať už mým nebo jen mnou řízeným, jsem tohle nezažil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

Chtel bych ozivit tohle tema mam podobnej problem asi odchazi spojka.Auto je 1.6HDI 80KW najeto 112 000km koupene v 109 000 od pani co rozvazela kosmetiku asi pred 14dny sem si toho vsimnul prvne pri predjizdeni na 4 nebo 5 rychlostni stupen nejsem si uz jisty,sly otacky najednou prudce nahoru z 2500ot/s na 2900ot/s  ale auto nezrychlovalo pak se jak kdyz spojka kousla a auto prudce zakcelerovalo....dnes to same na 5stupen opet mezi 2600ot/s az k 3000ot/s k 2600ot/s akcelerace pak nic otacky vyleteli na 3000ot/s kde to zustalo nez se to tak nejak chytlo.Po te uz jen klidna jizda ono clovek uz nema tu jistotu :(

Takze spojka uz to nezvlada?nekde tady bylo ze nekdo mel problem s EGR ja ho mam off+FAP taky off(straki007)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh:))) dekuju za tvoji odpoved 1cast me pomohla zbytek no nevim...ale i tak fakt diky. takze stve odpovedi chapu ze to je SPOJKA a ne neco jineho ...slo me oto abych nekoupil spojku a pak se zjistilo ze je dobra(umerne ke stavu Km) a tim se zbytecne kupovala.

Dale jakou znacku spojky??  Valeo,Sachs,LUK?Sou tam i jine prumery nekde 228mm nebo 230 mm.

Jeste otazka v kolika KM ste mnenili vy spojku na HDI??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spojka jako sada se kupuje jen přes VIN auta, ttakže rozměry jsou nedůležité...,stejně tak informace , kdy někdo jiný měnil spojku, pro tebe je rozhodující, že ti spojka klouže při prudkém přidání plynu, pokud začneš jezdit v klidu, nemusíš měnit nic

,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spojka jako sada se kupuje jen přes VIN auta, ttakže rozměry jsou nedůležité...,stejně tak informace , kdy někdo jiný měnil spojku, pro tebe je rozhodující, že ti spojka klouže při prudkém přidání plynu, pokud začneš jezdit v klidu, nemusíš měnit nic

,

 

 

VF34H9HZHAS161721 tady je VIN .Jen me zajmalo zda spojka co je od vyroby me v aute vydrzela malo nebo je to prumer co se tak mneni nebo dokaze vydrzet vice km.Jeme jasne ze to je i dost o stylu jizdy.

Ano pokud budu jezdit v klidu jeste nejeke ty Km ujede ale premyslet u jizdy zda muzu predjizdet nebo nemuzu bo nevim zda ta spojka ty KW dokaze prenest na kola je takove divne.Tedy asi je treba najit urcity bod kdy uz to nebude unosne a spojka pude ven.Spojku chci kopit uz tedka sou nejake penize navic vymenit pujde az nastane ta spravna chvilka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha ja uz bych to obednaval cele dohromady jako sadu nenapadlo me ze to musim vzit zvlast....

 

Jeste k tomu cislu na lozisko to je cislo na centralni vysouvac loziska ne?

Muzes poslat jen na to samostatne lozisko??Nebo je lepsi to vymnenit cele?

 

Podle hledani sem nasel sadu tuhle snad je to ok http://mroauto.cz/tecdoc-produkt/158151-spojkova-sada-luk-623324109/

 

+ najit jeste to lozisko.

Upraveno uživatelem lukas jandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro vysvětlení--obvykle se sadou spojky rozumí přítlačný talíř, lamela a ložisko, pro tvůj vůz se podle Servisboxu firmy Peugeot dodává v sadě jen talíř a lamela, ložisko musíš koupit zvlášť...,i v tvém odkazu je v sadě jen přítlačák a lamela, je tam jasně uvedeno ,,bez ložiska''

 

podle mnou uvedených čísel koupíš samostatně co chceš, ovšem mění se vždy celá sada s ložiskem, navíc se musí posoudit stav dvouhmotého setrvačníku, zpravidla se dává při výměně spojky i nový setrvačník

 

zkus se obrátit přes SZ na našeho člena pod nickem -badisak-,prodává díly na naše auta za dobrou cenou a členové jsou s ním spokojeni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam najeto teprve 25 tisic a uz dlouho vim, ze spojka bude nejspis prvni vec, kterou bude treba menit. A to se uz vyhybam cinnostem jako je couvani do kopce apod. 

Myslel jsem, ze to z velke casti bude relativne slabym 1,4 VTi, ale jak tak koukam, tak i u silnejsich motorizaci je problem podobny, jen mozna u mne prijde drive.
Spojka se tedy Peugeotu zrejme moc nepovedla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...