Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Fakt tvrdej (nebo natvrdlej) pouliční opravář aut


Autoškolič Dodo

Recommended Posts

Původně zaslal: Jirkap

to by mě zajímalo, co by se stalo kdyby to na něj spadlo :)

No coby, byl by placatej. Eště nikdy jsi o podobným případu neslyšel? I sem na fórum to kdysi někdo dával, a v archívu novin takových šikulů musí bejt podstatně víc - minimálně pamatuju maníka, na kterýho spadl VW Transportér, a pak taky třeba šikulu klempíře, co tuším v Ostravě podpálil celej servis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mo, tak k tomu nemám daleko.

Situace, kdy člověk k tomu má akorád tu svařečku a když se daří tak nebe a pěkné počasí nad hlavou. Vyhřátá dílna se střechou, to je luxus.

Dá se dělat hafol věcí.

Minulý týden jsem na náklaďáku něnil kompletní rám na skříni bez toho, abych musel sundávat střechu a šasi skříně.

Pak jsem tam mněl zástup chlapů co todle dělaly mnohokrát v životě, ale nikdy to neudělaly bez demontáže všeho.

Já jim řekl, že skříň sundávat nebudu, protože bych ji tam už sám nedal. No, kroutily hlavou a prohlásily to za pracovní postup roku v duchu Cperfielda a perfektně odvedenou práci, což mně potěšilo.

Všechno je to praxí, představivostí a technickým myšlením. Pak se dají rukama stěhovat průmyslové stroje o hmotnostech řádu tun.

Ale sám dbám na to, aby existovaly zadní vrátka, když se něco má smeknout, nebo nějak jinak vyvrbit.

V případě fotky to není hazard, když podpěru svážeš u prostředka s autem. Hodně se omezí riziko podseknutí podpěry. A navíc, když je auto blízko v těžišti, tak auto udržíš i jednou rukou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě fotky je to hazard jak prase, a dotyčný opravář je debil. Viděl jsem spadnout auta zajištěná lépe, než je na tom obrázku, a přesto spadla. Tohle nemá s technickým myšlením nic společného ani vzdáleně...

Přitom by naprosto stačilo, si pod ty kola dát třebas sud nastojato, nebo dvě rezervy na sebe, nebo nějakou bednu - ale prostě něco, co není tyč. Keců typu \"hodně se omezí riziko podseknutí podpěry\" už jsem slyšel taky hodně - např. i od člověka, co pak dokázal sestřelit auto i ze zvedáku, když při opravě za něco pořádně zabral. Jde jen o to, jestli se člověk z takových sitací poučí, nebo jestli je tak blbej, že to za každou cenu musí pokoušet taky. Mně stačily případy z okolí - jeden soused v invalidním důchodu, druhej sice ne, ale v páteři má celou šroubárnu a při změně počasí skuhrá ( a ten rok \"prázdnin\" prej taky za moc nestál). To mi fakt úplně stačí - jestli vám ne, užijte si to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takový fotky už ale pak fotí policejní technik, a ne náhodný kolemjdoucí ;)

Jinak já taky dělám většinu věcí \"na ulici\", resp. tedy na plácku před garáží, případně i v garáži, ale ani mě nehne vlézt pod auto, když je jenom na zvedáku nebo podpěrách. I když dám auto na kvalitní podpěry, stejně dám pod podlahu kola - aby to kdyžtak padlo na ně. Ale klidně si hrajte na machry, jak to máte na háku a jak to máte \"bezpečný\" - třeba si pak o vás přečtem v novinách ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Jojo taky když lezu pod auto na heveru tak pod práh rezerva a přes ní trám a stejně hever povolím aby to částečně na tý podpěře už leželo, kdyby hever povolil a? to není taková herda.

Ano, ano, naprostý souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máte ještě dobrý, jenže já když chci sundat přední kolo, tak musím zvednout celej předek. Místo pro zvedák je přesně uprostřed předního nosníku (pod chladičem). Takže rady přivítám, protože to není sranda, celej předek v luftě... To se někdy bojím i při zvedání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co, když potřebuješ jen sundat kolo, nic se neděje. Taky zvedám 205 - 405 za nápravnici. Ale pokud si pod to chceš lehat, v tu chvíli je nutný dát neco pod přední roh podlahy - aspoň to sundaný kolo, nebo špalek, nebo cokoliv, aby když to náhodou spadne, tam zůstala mezera, z které se dostaneš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...