Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota motora 1,9D DW8B


janci77

Recommended Posts

Čaute,

 

potreboval by som poradiť ohľadne teploty motora 1,9D 51kW, DW8B...

 

Ide o to, že ako som to auto kúpil, tak som mal v lete aj v zime stále rovnakú teplotu 75C. Podotýkam, že otváracia teplota termostatu je 83C. Fungovalo to tak, že ako sa motor ohrieval, tak teplota stúpala až do cca. 83C, potom sa otvoril termostal, teplota klesla na cca 71 a potom vyšla na 75C a bola tam ako prikovaná. Samozrejme pri normálnej jazde... v kolóne vystúpala na cca 93C, zopla sahara a pekne schladila na cca 80C...

 

Lenže:

Minulú zimu mi začala teplota kolísať medzi 71-72C, tak som termostat vymenil. Od vtedy mi termostat už nefunguje tak, ako som písal vyššie, ale teplota výstupa k 75C, asi sa otvorí termostat, schladí sa na cca 70C a vystúpa k 72C...

V kolóne teplota stúpa tiež, ale ako náhle idem cca 30km/h a viac už iba 71-72C...

 

Poradil by mi prosím Vás niekto, akú máte prevádzkovú teplotu u tohto motora? Predpokladám, že teplomer ukazuje dobre, lebo pri tom starom termostate to pekne sedelo, že 83C a schladil na 75C alebo zopnutie sahár pri 93C...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim te, jak poznas rozdil teploty o 1-2 stupne? Mam ten samy motor v Xsare a delato to to same jak pises. Proste to preleze 75, pak spadne na 75 a drzi. Pripadne vyleze vyse, kdyz jezdim po meste nebo popotahuju v kolone.

 

Ale ja te carce rikam 75 ale 1mm sem 1 mm tam na tom budiku bych asi vubec nepoznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza:

- na mojich budíkoch pekne vidím ako sa mi zohrieva motor, koľko stupňov má, keď otvára termostat a pod.

- normálne vidím, či je rafika v strede medzi 70 a 80C (čiže 75C) alebo sa "dotýka" 70C

- čiže tebe to kolíše okolo cca. 75C?

 

- nie je tá teplota 75C nejako málo, keď väčšina áut má prevádzkovú teplotu cca. 90C

 

- poprosil by som ešte ďalších majiteľov alebo ľudí, akú majú skúsenosť s teplotou pri tomto motore

post-10474-0-29000400-1411492258_thumb.j

Upraveno uživatelem janci77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...