Jump to content

OSB Doska - fasádna farba

Guest Lubk0
 Share

Recommended Posts

Ahojte

Keďže je tu viac než dosť kutilov, skúšam tu :) 

Chcel by som na OSB dosky (12 MM trieda 3) dostať fasádnu omietku. A neviem sa rozhodnúť, či s použitím polystyrénu alebo bez ... 

1. OSB dosky by som prebrúsil, napenetroval, kleber / sieťka, jemnejší kleber, vybrúsiť a fasádna omietka ... Tu ma veľa ľudí odrádza, že sieťka s klebrom sa začnú časom od OSB dosky odlepovať ... 

Popravde som to už niekde aj tak videl, že sa sieťka od OSB dosky odlepuje. 

Niekde som však čítal radu (a nemôžem za boha nájsť kde), že po nanensení klébrú a sieťky je dobré, použiť nastrelovačku a sieťku teda ešte aj takto mechanicky poukotvovať na viacerých bodoch, aby nedržala len na klébri ... Nastrelovačku doma mám, avšak netuším, či je toto správne riešenie

2. Sused to na základe týchto rád poriešil polystyrénom - ktorý jednak prilepil ale jednak ho ešte poprichytával "tými" plastovými terčíkmi, ktoré zavŕtal do osb dosiek .. Toto riešenie, vyzerá byť najspolahlivejšie. Avšak tu polystyrén zohráva len úlohu lepšieho podkladu pre sieťku / kléber ... 

Čo by ste zvolili Vy ? 

Jedná sa o terasu, vonkajšia časť bude počas roka vystavovaná slnku, dažďu, snehu, mrazu, proste je to vonku. 

Celkovo sa jedná o 3 steny ktoré sa budú takto naťahovať zvnútra aj z vonka: 

1. stena = 3,7 metra x 2,1 metra = 7,77 m2 (jedna strana)

2. stena = 3,7 metra x 2,1 metra = 7,77 m2 (jedna strana)

3. stena = 7,1 metra x 1,2 metra = 8,52 m2 (jedna strana)

Celková plocha 48,12 m2. 

Ďakujem za akúkoľvek radu :)

Nalepil by som polystyrén hrúbky podľa vlastného uváženia pur penou špeciálne určenou na lepenie polystyrénu,následne ukotviť plast.taniermi-4 ks na1m2,sieťka+kleber,penetračný náter,silikónová omietka.Z vnút. srany podľa nárokov na estetiku sádrokartón,alebo len vybrúsiť a natrieť napr. belinkou.Priamo na osb sieťku nelep.Otázka času a začne sa odlupovať.