Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Další podpásovka dopravě v centru Prahy.

Guest dtyrkas

Recommended Posts

Guest dtyrkas

.... už jste viděli nový semafor na Resslově ulici? Pěkné, že, kolony až na Jiráskův most.

Normálně se těmto místům vyhýbám, když můžu, ale včera jsem tam poprvé projel po cca měsíci a nestačím se divit.

Jakápak podpásovka? Chodci nemají nárok bezpečně přejít silnici nebo co?

To že jsou kolony až na Jiráskáč není jen tím, že je tam semafor - ony tam jsou dost často. A když se podívaš, tak 85% aut má jen jednoho pasažéra - řidiče. Proč asi jsou kolony??!!! Protože já jediný mužui jet kdykopliv kamkoliv autem, kdežto ti ostatnií musí jet sockou, abych mohl volně projet celou Prahu za 25minutpřes centrum !!

Kua už si přestaňme stěžovat na dopravu v Praze, Vždy? si za to můžeme my sami řidiči

Jediná podpásovka pražské dopravě je to, že ještě není hotovej ani vnější, ani vnitřní okruh, a že se dostaví dřív dálniční přivaděče než tyhle okruhy. A ještě větší sranda bude, když se ty dnešní fragmenty vnějšího okruhu ještě zpoplatní, jak to bylo nedávno v nějakém debilním návrhu, který nakonec zatím odložili.

Voštík: myslíš? Tak zauvažuj - kudy pojedeš z P6 nebo 5 třebas do Vršovic, Libně, Holešovic, na Prosek? Zleva jedna možnost Letná, nebo Chotkovy a nábřeží, zprava nábřeží a Husákovo ticho, Ječná a jaromírka (údolí pod nuselákem). Všechno se to krutě stýká v centru, všude je to jeden pruh, a nadto mezi Malou stranou a Smíchovem i Starým a Novým městem se auta o ten pruh dělaj (a navzájem blokujou) i s tramvajema - Malostranské nám, Křížovnická. Přitom, pokud by byl na severu vnitřní okruh, většina aut vůbec třeba na tu Letnou nemusí - jen projížděj, (o nábřeží nebo Ječné ani nemluvě). Na jihu je sice Jižní spojka, jenže ta v tuhle chvíli supluje vnější okruh a je naprosto nepoužitelná - takže všichni z pětky stejně jezdí vnitřkem.

Odd: no jo, vzdyt se nepru. mam dojem, ze vsichni jezdi nejkratsi trasou, ktera casto vede pochopitelne pres centrum.

Letna je kapitola sdama pro sebe. Je to prakticky jedina spojnice zapadu a severozapadu Prahy se severm a ostatnim mestem. Tam proste chybi aspon jedna cesta nekde kolem Vltavy

Tam chybí ten tunel, co teďka dlabou, jenže než ho dodlabou, to eště chvilku potrvá. A hlavně je třeba, aby zároveň s tím tunelem byl z vnějšku hotovej most v Suchdole, páč jina všechna tranzitní doprava pojede do centra do toho tunelu... Jenže na to si počkáme ještě pěknejch pár let :(

jojo, uz aby tady byl hotovej aspon vnitrni okruh, lidi budou jezdit nejrychlejsi trasou, ne nejkratsi, takze by to mohlo docela pomoct. Rozhodne vic, nez treba planovane svedeni casti magistraly za muzeem do tunelu...

dalsi vec, ktera momentalne dost chybi je metro smerem letiste...

a ja nahodou doprave v praze pomaham jak muzu, ve vsedni den me v Praze az na vyjimky nikdo autem neuvidi :)

Jediný co závidím je Strahovská housenka.

Bych si to projel v nějakým NSX nebo něco... do kolka km/h asi tak ty kamery můžou zabírat než se to auto totálně rozmaže na fotce nebo kameře? :mrk Naposledy sem tam jel v dodávce :roll

Našim Pisoáreckým tunelem se dá taky smažit, sou tam ale pak jenom 2 zatáčky který se pak blbě výbírají.

Sem zvědavej jak to bude až budou Pisoárky hotový...

Fusion: ty kamery dokážou snímat podstatně větší rychlost než kterou jsi schopen projet tu zatáčku na konci, jak už nám tu pěkných pár borců předvedlo. Už když se to začalo stavět, a Patočkovu mírně zakroutili, tam první den frajer s Asconou zkosil dva sloupy 50 m od sebe. A zastávku autobusu směrem do centra opravovali nejmíň 10x. Natož pak ti, co zkoušeli v tunelu maximálku - pamatuju jednoho, co dokázal projít přes sloup a protisměr až do zdi.

Nevim, jestli se ve Strahovskym meri, ale asi ne, pac mi zatim neprisel ani jeden papir, ni vyzva. Teda ne ze bych tam dycky lital 200, ale obcas si clovek proste musi toho zvuku v tunelu uzit a jet trosku rychlejc :D

A doprava v Praze .. mno .. muzou si za to lidi sami a ja taky. Pokud jedu autem, musim pocitat s tim, ze se proste nekde seknu, protoze je Praha z vyse uvedenych duvodu totalne ucpana..

Původně zaslal: voštík

Jakápak podpásovka? Chodci nemají nárok bezpečně přejít silnici nebo co?

Na prechod silnice tam meli ten nadchod, ne? To jsem povazoval za velmi rozumne reseni. Pravda, byly tam schody..

Ja Resslovkou teda uz dlouho nejel, ale hadam, ze je rec o prechodu u toho kostela, kde se schovaval Gabcik s ostatnima ;).

DD: nadchod byl vejs, a byl tam jen po dobu rekonstrukce podchodu metra. a zrovna v reslovce jedny svetla navic nehrajou roli, zejmena pokud budou rozume synchronizovany s tema 2 kolem... stejne se tam obvykle jenom postava...

Semtamfór sem, semtamfór tam - je fakt, že Resslovka je, podobně jako Letná, magistrála a v podstatě celé pražské centrum, ucpaná permanentně, takže z mého pohledu je to lepší řešení než přechod typu - CHODČE, HOP POD AUTO. Já osobně patřím k těm, kteří bez auta nedají ani ránu (a to i po Praze) a troufám si tvrdit, že i při tak katastrofálně ucpaných cestách se většinou dostanu z bodu A do bodu B rychleji autem, než sockou - a když ne, tak 100% ve větší pohodě.

no ja se po praze mezi 7-18h pohybuju vesmes sockou, ne ze bych se odnekud nekam nedokazal dostat za stejny cas, ale pak stravim dalsi spoustu casu hledanim parkovani... co se tyka pohody, rani cestu tramvaji obvykle vyuzivam na probuzeni, a vecerni k odpocinku a cetbe novin

je fakt, ze dva roky zpet jsem jezdil prevazne autem, ale to jsem bydlel i pracoval jinde, takze rozdil byl znatelny... ale to jsem nemel problem s parkovanim, ani jsem nejezdil pres centrum...

dalsi vec, ktera v praze brutalne chybi, jsou parkovaci mista....

Parkování sem netahej, nebo ve mně probujíš Ty nejnižší pudy - dneska totiž je zase (jak určitě i ty dobře víš) na SPARTĚ nějakej přebor v poklusu za kulatým nesmyslem a proto se sjeli fandové tohoto sportu snad z celý republiky, aby si vyzkoušeli, že všude v okolí stadionu je právě pro ně spousta neplacených míst a místeček, kam tu svou plechovku mohou zastrčit, takže se na Letný nedá zaparkovat - ale v druhým kole se díra našla, takže už stojím a jsem relativně v klidu.

[upravil dne 19-10-05 Medvěd]

2 medved: vim, az moc dobre... zlaty czechtek :D

hralo se tu i v sobotu, a nejakej *censored* zaparkoval dokonce az u nas na dvore.. a asi aby si neomlatil dvere, zaparkoval uprostred mista, kde se bezne vejdou dve auta... takze od doby, kdy tady bydlim, jsem zacal i sledovat kdy kde Sparta hraje...