Jump to content
PavelGTi

P 207 sportovní pružiny

Recommended Posts

Zdarec, přemýšlím, že bych PUGa trošku posadil, ale nějak nevím přesně co a jak. Máte někdo zkušenosti? Prej by měli stačit pružiny -30mm (Weitec cca 4000) a orig tlumiče to zvládnou?! Zase sem slyšel, že když dám ty kratší pružiny na orig. tluče který už mají něco za sebou takže můžou jít do kytek, začít téct atd. Pak jsem se díval na podvozky typu JOM a TA, ale za 6000 to asi bude pěkná mrd.a co? Hoši kdo to máte snížený poraďte :) rady typu jedině KW nebo HR za 20.000 a víc nechci slyšet :D

-30mm je v pohodě na seriové tlumiče, řešil jsem ten stejný problém a teď už mám pár desítek tisíc km pružiny vepředu -35. Podvozek za 6k vůbec nekupuj, pokud ti jde jen o estetiku.

můžu se zeptat jak jsi to dělal ? jesti nějaké stažení nebo na seriový tlumič nová pružina a proč ne podvozek za 6k ? je to fakt taková mr*ka ? díy 

Ja na svoji 207 dal original příslušenství peugeot, v nabidce pro DE,  -30/-30 eibach pružiny, v 60000 km jsem je dal na origo tlumice, menil jsem jen horni loziska v predu, byli ko. Pruziny vysli na 190€,  a kdyz jsem auto prodaval v 110000 km tak porad vse ok a podvozek s puvodnimi komponenty ( 16" kola jsem mel)

takže jen menší pružiny seriovky v jiném článku jsem četl že když se dá -40 že tlumič je na dorazu tak pravé se toho bojím... jinak pěkná střela :) co to bylo za motorizaci ? 

moje zkušenost s origo tlumičema a kratšíma pružinama je taková, že to bylo dost měkký, dával sem pak i tlumiče s kratší pístnicí. 

měl jsem 1,5 roku na origo tlumičích (2009, 100k km) -30/-10 Eibach a rozdíl v komfortu byl nepatrný, ale stále jsem s tím nebyl spokojený, takže jsem tam letos foukl komplet nový podvozek Bilstein, ale tam  už je komfort a 18" trochu jinde :D

Na 206 jsem měl při koupi pružiny H&R, koupil jsem nový TA a než jsem to složil uplně na konec závitu, přišlo mi to jen o trochu tvrdší než na těch H&R. Hlavně na těch pružinách to bylo takový uskákaný. :)

Jestli Ti jde čistě o snížení, jezdíš s tim normálně a jen rekreačně to občas potáhneš, tak kup aspoň TA podvozek a nastavíš si výšku sám.