Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké jsou otáčky u vybraných ext.disků?


lape

Recommended Posts

Ahoj.Jelikož začíná docházet místo,zak pomalu přemýšlím o koupi dalšího externího disku.Nejdřív jsem uvažovali o WD My cloud,ale to bych asi nevyužil a recenze od uživatelů taky nejsou nic moc,takže to bude zřejmě jen obyč.externí 3,5\" disk.S kapacitou ještě váhám 2TB nebo 3TB,ale vzhledem k hodně problematické spoluprácí smart TV s 3TB disků,to asi bude 2TB.Mám zatím vybráno:

Seagate expansion desktop 2TB

WD Elements desktop 2TB

WD MyBook 2TB

No a jde mě o to,jestli tady někdo třeba nepracuje s prodejem a neví jaké otáčky má který disk.Na stránkách e-shopů,pokud vůbec jsou tak jsou různé cifry.A stránky obou výrobců o otáčkách cudně mlčí :D Rozměry a váha jsou uvedeny,ale otáčky jsou asi tajné.Samozřejmě bych radši 7200ot/min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eshopy ich majú vedené pod 7200 otáčkovými, stránky výrobcov mlčia, na fórach tvrdia, že v nich našli rôzne disky napr. u WD aj Black 7200RPM aj Green 5400 otáčkové disky.

Moja skúsenosť mám na tv pripojený 1TB Samsung USB disk, ktorý má vnútri 2,5\'\' disk (nepotrebuje dodatočné napájanie). Má 5400 otáčok a z hľadiska prehrávania/nahrávania TV žiadny problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Disky, které nepotřebují samostatné napájení jsou výhradně 2.5\" a 5400 a méně otáček. 7200 otáček pro 2.5\" se dá utáhnout pouze z USB 3.0.

Podle použití k TV jsou doporučené 3.5\" s externím napájením a USB 3.0. Jde o to, že některé televize mohou zároveň dva programy zaznamenávat a jeden (a třeba i ten aktuálně zaznamenávaný) přehrávat. Při těchto datových tocích pak může docházet k výpadků jak v přehrávání tak v záznamu.

Z osobní zkušenosti - výrobce do hezkého pouzdra zalisuje ten největší \"šit\" (v případě WD lowendovej green, hned po záruce šel do věčných lovišť), proto si externí disk raději složím sám (hliníkové nebo kovové pouzdro, lépe se chladí) a slušný, odolný disk. Vyjde to sice dráž, ale vím, co tam mám. Jen je potřeba spočítat si odběr, aby to USB vydýchalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, např. WD dává povětšinou do svých externích disků (2,5\" i 3,5\") klasické interní disky WD Green a tedy s 5400 otáčkami. Ono to k zápisu i čtení bohatě stačí i pro přenos pod USB 3.0, jen edice Green je míň náročná na napájení. Já sám mám WD MyBook Elements 2TB USB 3.0 a mám tam WD Green - v pohodě to stačí na rychlost zápisu až 100 MB/s (mám naměřeno), takže bych \"rychlejší\" disk vůbec neřešil. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z osobní zkušenosti - výrobce do hezkého pouzdra zalisuje ten největší \"šit\" (v případě WD lowendovej green, hned po záruce šel do věčných lovišť), proto si externí disk raději složím sám (hliníkové nebo kovové pouzdro, lépe se chladí) a slušný, odolný disk. Vyjde to sice dráž, ale vím, co tam mám. Jen je potřeba spočítat si odběr, aby to USB vydýchalo.

Jo taky tady jeden takový 2TB mám,který jsem si takto složil,respektive hliníkový box zůstal po ATA disku a protože má možnost zapojit jak ATA,tak SATA disk,takže jsem dokoupil disk a jede dál.Mám v něm,ale teda zapojený zde zmiňovaný WD Green.Tenkrát jsem šel po ceně.Zatím jede,asi 3 roky bez problémů,záruka je tam 5 let,tak uvidíme.Původně jsem to taky tak plánoval koupit disk a box,až pak ani nevím proč jsem začal prohlížet už složené ext.disky.No asi to tak zase dopadne,že to koupím zvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...