Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nebrzdí zadní kola


longstarr

Recommended Posts

Zdravím všechny,

Byl jsem na STK s P405 1,6GL (bez ABS) a k mému překvapení jsem zjistil, že mi nebrzdí zadní kola. Na válcích ukázaly zhruba hodnotu 0,4. Bylo mi řečeno, že na tak těžké auto je to málo a že to brzdí zhruba jako maluch:mad: No tak jsem se do toho pustil. Vyměnil jsem obložení a udělal repas zadních válečků a opět to samé:( Tak jsem bádal dále a dočetl jsem se, že tento model má zabudovaný v zadních válečcích regulátor brzdné síly. Tak jsem vyměnil oba válečky za nové a opět nic, možná ještě horší, protože při dotahování šroubů pootočím kolem. Poslední věc, co mě napadá, že by to mohl být hlavní válec, ale pokud se nemýlím, tak by nebrzdily do kříže jedna přední a zadní. P405 má dvouokruhové brzdy do kříže... Vážně už nevím co s tím. 1700 vyhozeno za nové válečky a čelisti a žádné zlepšení... Už neplánuji mít svého mazlíka dlouho, ale přeci jen jde o brzdy a občas v autě jezdí švagr s malým synkem, tak uvítám jakoukoliv radu...

Díky mockrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručka brzdí. Když je zatažená, kolem neotočím. Je to sedan a rozpěrky jsem seřídil, že když rukou točím bubnem, tak to lehce drhne, právě aby se ojely podle bubnu... Připadá mi to, jako by nešel dozadu tlak. Odvzdušňuji s kolegou klasicky. Našlapat brzdu, povolit odvzdušňovák, zatáhnout a znovu našlapat atd. odpustil jsem minimálně polovinu hrnku pro jistotu a bez bublinky. Pedál zabírá nahoře.Když na to hodně dupnu, tak jde max do 2/3.

Zátěžák to 100% nemá, prolezl jsem to celé :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to takto skusat nemozes ked je auto nezatazene tak zadne brzdy maju minimalny ucinok podla mna su brzdy ok ak rucka funguje ak by si mal zataz regulator tak si to odtestujes aj nezatazene tym ze by si tu packu na regulatore ovladal rucne

[upravil dne 14/9/14 18:59 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ale když tam zátěžák není, tak by to mělo brzdit i zvednuté ne ? Na starých válečkách a čelistech než jsem šel na STK, to šlo v pohodě dotáhnout a nehnul jsem kolem. Co se týká regulátoru brzdného účinku, v knížce jsem četl, že by to mělo fungovat jako ochrana proti zablokování kol. Jedině, že by si to ještě sedlo. Pak mě napadlo naložit do kufru 10 pytlů cementu a hned poznám, jestli brzdí jenom předky nebo i zadky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak funguje integrovaný zátěžák v prasátku jsem nepochopil ani po jeho rozebrání :), ale z principu zátěžového regulátoru je jasné, že kola musí být na zemi a auto připraveno k jízdě--jinak je tlak kapaliny omezen, dá se to poznat už při odvzdušnování, že jde dozadu málo kapaliny,odvzdušnovali jsme tak, že auto stálo na kolech...

stejná prasátka jsem měnil na 205,309 atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkci integrovaného jsem tu kdysi popisoval, v podstatě je ve válečku ještě jeden váleček a část dráhy pedálu se spotřebuje ve vymezení vůle toho vnitřního, až potom začne pracovat ten vnější....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za odkaz. Ten pístek vypadá úplně stejně jako na mé 405. Vykuchaný jsem ho neměl. Vyměnil jsem rovnou za nový. Určitě vyzkouším odvzdušnit na zemi, jestli bude mít větší tlak. Ale jak psali na konci diskuze, taky jsem vyčetl v knížce, že se jedná jen o ochranu proti zablokování kol. Podle fota by to nejspíš odpovídalo. Když je vyvinut moc velký tlak, malý váleček se přitlačí a propustí kapalinu... Ten zátěžový si moc nedovedu v tom válečku představit...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale co má potom společného zatížení auta s tlakem kapaliny ve válečcích ? Chápu, že se kola nezablokujou, ale pořád nechápu, jak by měl váleček poznat zatížení auta :myslim No, ono to je vlastně jedno, jestli to bude fungovat :D Nenapadá vás, jak odzkoušet, že to brzdí aniž bych musel znovu na STK ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...