Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pojistění pracovní neschopnosti?


Charlie 1

Recommended Posts

Ahoj všem,potřeboval bych pojistit když jsem doma na neschopence a měl bych pár dotazů:

1-pojistka se vztahuje pro všechny případy,kdy je člověk doma nebo jen následkem úrazu?

2.koho doporučíte,či kde jste pojištěni

3.vztahuje se to když půjdu na opraci třeba z rukou,a pak budu na neschopence?

4.jde si pojistit jen dávky při pracovní neschopnosti nebo to musí bejt třeba s úrazovkou atd

nebo co zvolit za pojištění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistka PN je dost problematická co se týče výluk....jak ti něco bylo...operace,záda atd.....a je záznam v papírech tak ti to hned vyhodí do výluk a při onemocnění zmíněných částí jseš mimo.....jo a tuto pojistku si nechají pěkně zaplatit.

Lépe je ji kombinovat s kompletním pojištěním rodiny....

Já to tak mám + poj.hypotéky+pobyt v nemocnici+živ pojistku+úraz dětí+můj+ smrt a platím u Uniqua 2000,- měsíčně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jednoduché... u PN nejsou tabulky, samozřejmě člověk vyplňuje zdravotní dotazník a člověk pak pozná podle vyjádření pojišťovny, jestli je pojištěn na vše, nebo má nějaký úraz ve výluce např. z předchozích zranění, nebo co se týká třeba nemocí...

jsou tam různé karenční doby (14-58dní) - to si můžeš sám zvolit a to je doba po kterou se to neplatí... až od té doby

a samozřejmě si také můžeš vybrat, jestli chceš PN jen úrazem, jen nemocí a nebo z jakýchkoliv příčin...

Když budeš mít nějaký dotaz, tak klidně SZ nebo volej, dokážu ti na dotazy asi lépe a přesněji odpovědět než to tady vše vypisovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie1: no potřebuju k tomu, kolik chce denní dávku, jakou karenční dobu a taky jakou má profesi kvůli rizikové skupině.

Co se týká PN z důvodu nemoci je tam opravdu karenční doba 3 měs. na věci které jsou plánované a nebo se člověk s nimi léčil, stává se však, že u věcí akutních, např. chytnul mě slepák, byl sem v nemocnici a pak doma tak mohou platit...

u úrazovky není nikdy karenční doba, jelikož úraz je kvalifikován jako nahodilá událost, vzniklá působením třetích sil a né sebepoškozování, tak se plní od prvního dne od počátku daného připojištění, ve většině případů s počátkem pojištění celé smlouvy.

Hafity a Charlie1: u PN z důvodu nemoci se vždy plní až ode dne následujícího, Kooperativa má u PN úrazem možnost, že pokud léčení úrazu přesáhne dobu karenční doby tak kryje od 1.dne a Pojišťovna České spořitelny něco podobného, ale tam se musí sjednat připojištění s karenční dobou 64dní a pokud je tato doba přesáhlá, tak pak taky kreje od 1.dne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...