Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zdechne za jízdy


johannka

Recommended Posts

Začalo se mě stávat, že mi auto z ničeho nic chcípne na volnoběh, jedu normálně městem a když u semaforu vyřadím zdechne je možný, že zdechne když brnknu o brzdu, bez žhavení poté auto normálně nastartuju a pokračuju dál, četnost tak 1 x za 50 km, auto už bývá normálně zahřáté, palivový filtr nový, díky za jakejkoliv nápad, saxo 1.5 D 1998,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Nepravidelný chod to nemá, takže se dá říct, že to chcípne okamžitě. Vždy na volnoběh se zařazeným kvaltem nikdy. Kouknu teda na kabely, relátka, atd. Co ventil na čerpadle je možný že by to mohl nějak přivřít na chvíli, vstřiky nevím jestli jsou toho schopný a ještě snad vedení nebo vratka nafty do nádrže. Poradíte. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne bude potřeba zkontrolovat popřípadě seřídit něco na čerpadle. U motoru 1,5D bude vše mechanické. Nevím jak je to přesně u motoru 1,5D - tady je postup pro seřízení motoru DW8 tj. 1,9D motory WJZ a WJY. http://petrila.org/repair/2/206/info/tc/b1he0npe.htm

 

Je tam popsáno několik věcí, které se na těch mechanických čerpadlech kontrolují a seřizují. Nedávám to sem jako návod na 1,5D, ale jako ukázku toho, jaké části tam ovlivňují to, zda motor pojede jak má na nechcípne při vyřazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

motor 2.0i 8V (EW10J2) asi 3 dny problém s výrazným kolísáním volnoběhu - dnes po nastartrování podle otáčkoměru lítaly otáčky mezi 200-1000 otáčkami dokonce se mi zdalo ze chciplo a samo se zase nastartovalo

 

i během jízdy auto dost výrazně cukalo
jezdím na E85 - s konverzní jednotkou - ale ta by neměla mít vliv jezdím na to 2 roky

svíčky cca 18 tis km
palivový podobně

vzduchový cca 9 tis

napadá někoho co by to mohlo být ?

jelikož z práce jezdím za tmy prohlídku musím nechat až na zítra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...