Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LED w5w T10 nesvítí ve stropě


HonzaRez

Recommended Posts

Zdar chtěl jsem si trochu zatuzit a dát si do stropních světel ledky. Jenže ouha - nesvítí to. Jsou to T10 SMD W5W. Četl jsem, že se dělají i takové, které mají navíc nějaký odpor, aby je Canbus považoval za klasické žárovky a pouštěl do nich proud. Předpokládal jsem, že ty jsou určeny do parkovaček a SPZ světel a do stropní lampičky to bude fungovat bez toho... Takže mám shánět ty s odporem..?

http://aukro.cz/t10-w5w-6-smd-5630-led-nejsvitivejsi-led-i4565481101.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, to by mě nenapadlo, musím si to označit kurvafixem...

A ještě podotázka: nesvítí mi světýlko v přihrádce u spolujezdce. Myslel jsem, že ho vyloupnu jako to stropní, ale ouha - odlomil jsem kousek toho průhledného plastu a je vidět, že to světýlko má jinou konstrukci... Jak se s tím pracuje? Je to popsáno v tom manuálku, co se dá stáhnout?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj,musí se to vyndat i s kolíkem.Taky jsem kombinoval led osvetlení do interieru a problem jsem mel spis v tom,že ty ve strope jak jsem dal dve LED(dopredu,dozadu) tak mi trochu presvecovaly,kdyz jsem dal jednu LED druhou normal zarovku tak je to o.k. Ten odpor vlakna normalní žarovky to napětí srazí.Uvidíš,jak na tom budeš ty... ;-):roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem za tyto,

www.aliexpress.com/item/10pcs-T10-5-SMD-Bulbs-Car-Side-LED-Light-194-168-W5W-White-LED-Wedge-Lamp/1777585028.html

vyměnil komplet vnitřek ,osvětlení SPZ ,parkovačky a naprosto v poho....

I když v parkovačkách se jim to na STK moc nelíbilo....:D:D

A BA15S 10W smd jsem dal do koncových světel.....:papa:papa

post-50808-14109639921939_thumb.jpg post-50808-14109639921632_thumb.jpg

[upravil dne 13/9/14 17:52 od celda1970]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no super, už je to tu zase, vypaľovanie očí chudákom, ktorí náhodou práve musia ísť za takým autom to je fakt super vec, sa trocha zamyslíte prv než to niekam namontujete, prečo asi to na STK neprechádza??? iba tak zo závisti? už tie pôvodné žiarovky sú dosť silné vzhľadom na to, že vo FL sú až dve žiarovky...

a mimochodom, tie konektory sú tam dosť podimenzované, tzn., že ak sú preťažované tak sa po nejakom čase prepáli pin na kostru a to potom až bude zábava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme koupily toho našeho lva, tak jsem taky myslel, že osvětlení přihrádky u spolujezdce nesvítí. Zkoušel jsem měnit žárovku, měřil jsem napětí na konektoru a nakonec to bylo daleko jednodušší. Stačí otočit klíčkem do první polohy a světlo svítí, bohužel mi to nepřijde moc praktické, ale je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdes to viděl :roll:roll....jaký vypalování očí :roll:roll.......svítí to úplně stejně jako skleněnky.....to je proto protože ty původní 12V10W opalujou ten vnitřní plast jak se hřejou.....:myslim

Proto jsou tam SMDčka......to víc oslňujou ty smd v spz .....:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celda1970: veľmi pochybujem že to svieti rovnako, pôvodné sklanené sú pokiaľ viem 5W a to ešte treba počítať so zvýšenou svietivosťou LED pri tej istej spotrebe...

Havlicek.Lukas: nejde iba o farbu svetla ale hlavne o svetelný výkon, jednoducho všetkého veľa škodí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je ale rozdíl narvat LEDky do původní paraboly a mít LEDky v originální parabole pro LED... byl jsem měsíc v AL v Jihlavě na brigádě zrovna v místě, kde se navrhujou plošný spoje pro zadní světlomety a je to alchimie a samé měření... stovky tisíc korun ve vývoji za jednu parabolu... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem, už mi to svítí. Do interiéru a do kufru jsou tyhle srandičky akorát, do větších akcí (parkovačky) se nejspíš pouštět nebudu...

V té schánce u spolujezdce to lehce hapruje, má to svítit při zapnutém klíčku, ale je tam ten kolík, když to zmáčkuv ruce, tak svítí, ale když to světlo zasunu do pozice a kolík do zdířky, tak už to na otevření schránky nereaguje, asi špatný kontakt. zkusím to prostříknout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak bych se ještě vrátil k tomuto tématu. Mám už docela pěkně svítící ledky ve stropě, ale dělá to srandovní efekt. Když zabouchnu dveře, měly by se klasické žárovičky stmívat, jenže tyto ledky, když do nich jde minimální proud, neshasnou úplně, ale ještě pár minut lehce domodra "žhnou"... No a při jízdě to prostě stále takto žhne, takže to vypadá, jako kdybych měl slabounce rozsvíceno... Předpokládám, že je to normální, máte někdo taky takovoou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, chovalo se mi to stejně a při jízdě ve tmě mi tak vadilo, že jsem zadní LED žárovku ve stropě musel nahradit klasickou aby to zhasínalo úplně. Ono by tam stačilo dát jen nějaký odpor který by nahradil tu žárovku ale zatím jsem neměl čas to zkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...