Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

škrábance na laku


Vinca

Recommended Posts

snažil jsem se najít přes vvhledávání, ale bez výsledku. Poradíte, jak odstranit škrábance na přední kapotě. Naše dě?átka (3 roky) využily kapotu jako kreslící papír a místo pastelky použily kamínky. Škrábance nejsou hluboké, ale je to dost vidět. Poradíte postup pro jejich odstranění. Barva - modrá metalíza.

Díky předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na drobný škrábanec je tužka dobrá, ale na \"kresby\" bych to nedoporučoval. Určitě to nebude tak vidět, jak teď, ale vznikne z toho akorát malba v jiným odstínu...tužka nikdy nemá přesně danou barvu...

2 Vinca: Zajeď si k nějakýmu autolakýrníkovi a řekni mu a? se ti na to podívá a on pousoudí, jestli je potřeba celý přelakovat nebo to vyřeší nějaká \"levnější\" metoda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Metalíza má silnou vrstvu laku. Pokud škrábance nejsou hluboké, (jen ve vrstvě laku, ne až do barvy), tak se to dá zabrousit pod vodou jemným brusným papírem (2000, nebo radši 3000), dokud škrábance nezmizí a pak doleštit leštící pastou, nebo nějakou brusnou leštěnkou na staré laky.

Pokud by jsi to náhodou probrousil až na barvu, tak se nic neděje, ale musí se to znovu stříknout lakem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

?eď se dívám, že máš napsáno bydliště Hradec Králové.

Jestli chceš, můžeš se zastavit a já Ti řeknu, co s tím, popřípadě pokud to půjde, tak s tím něco můžeme udělat. ( mám el. leštičku)

Bydlím v Malšovicích.

Tel. 737766818

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kremenak

?eď se dívám, že máš napsáno bydliště Hradec Králové.

Jestli chceš, můžeš se zastavit a já Ti řeknu, co s tím, popřípadě pokud to půjde, tak s tím něco můžeme udělat. ( mám el. leštičku)

Bydlím v Malšovicích.

Tel. 737766818

Clovece mam kapotu taky samej skrabanec, jako by to nekdo bral brusnym papirem, lestenky tomu moc nepomohly, ale pokud bys mi poradil, jestli je mozny s tim neco udelat aniz by se to lakovalo, urcite bych si cestu do HK udelal. Mam to cca. 50Km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clovece mam kapotu taky samej skrabanec, jako by to nekdo bral brusnym papirem, lestenky tomu moc nepomohly, ale pokud bys mi poradil, jestli je mozny s tim neco udelat aniz by se to lakovalo, urcite bych si cestu do HK udelal. Mam to cca. 50Km.

Fotka by nebyla ? Nejlépe makro. Dala by se aspoň zhruba odhadnout šance na úspěch.

Na dálku se to nedá, musel bych to vidět. Pokud je rýha hlubší, dá se zatřít hustým lakem, zabrousit brusným papírem na rovném dřívku a pak rozleštit. Už jsem to několikrát dělal, ale je to náročné na čas, musí se čekat, než lak pořádně zatvrdne. Pak ale nepoznáš, kde to bylo škrábnuté.

Samozřejmě pokud je těch rýh víc, a jsou hluboké, tak se to dělat nevyplatí.

Klidně se můžeš někdy až budeš mít cestu zastavit, ale radši předem zavolej, protože na víkendy jezdím často do Náchoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kremenak

Clovece mam kapotu taky samej skrabanec, jako by to nekdo bral brusnym papirem, lestenky tomu moc nepomohly, ale pokud bys mi poradil, jestli je mozny s tim neco udelat aniz by se to lakovalo, urcite bych si cestu do HK udelal. Mam to cca. 50Km.

Fotka by nebyla ? Nejlépe makro. Dala by se aspoň zhruba odhadnout šance na úspěch.

Na dálku se to nedá, musel bych to vidět. Pokud je rýha hlubší, dá se zatřít hustým lakem, zabrousit brusným papírem na rovném dřívku a pak rozleštit. Už jsem to několikrát dělal, ale je to náročné na čas, musí se čekat, než lak pořádně zatvrdne. Pak ale nepoznáš, kde to bylo škrábnuté.

Samozřejmě pokud je těch rýh víc, a jsou hluboké, tak se to dělat nevyplatí.

Klidně se můžeš někdy až budeš mít cestu zastavit, ale radši předem zavolej, protože na víkendy jezdím často do Náchoda.

No pokusim se to nafotit, ale nevim, jestli to bude videt. Je to cela kapota takhle znicena, vidim to spis na novou a na lak. Jsou na ni ryhy jakoby to poskrabala myčka. Pokusim se to nafotit ... no a kdybych mel cestu do HK, tak predem zavolam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tímto děkuji wmarcus-ovi, který mi naproso úžasně rozleštil škrábance ma mojem auti. Děkuji přeji mnoho úspěchů.

Kdo potřebujete něco s autolakovnou vřele doporučuji, evidentně své práci rozumí.:super

Jo, je to v Praze na Modřanech.

[upravil dne 24.10.05 LaHab]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: SkejT

nejlepsi zpusob a zaruceny je pouzit TEMPO.

Tak to jsem zkusil a bylo to akorat horsi. Zezacatku se to sice krasne lesklo, ale skrabance tam byly porad ... a navic asi po 10 dnech prselo a to temto udelalo takovy bily povlak na kapote (jakoby ty skrabance zoxidovaly) a neslo to vubec dolu, bylo to jeste horsi.

[upravil dne 26.10.05 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: LaHab

Tímto děkuji wmarcus-ovi, který mi naproso úžasně rozleštil škrábance ma mojem auti. Děkuji přeji mnoho úspěchů.

Kdo potřebujete něco s autolakovnou vřele doporučuji, evidentně své práci rozumí.:super

Jo, je to v Praze na Modřanech.

jj budu potrebovat :super kde ho najdu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr X

Původně zaslal: SkejT

nejlepsi zpusob a zaruceny je pouzit TEMPO.

Tak to jsem zkusil a bylo to akorat horsi. Zezacatku se to sice krasne lesklo, ale skrabance tam byly porad ... a navic asi po 10 dnech prselo a to temto udelalo takovy bily povlak na kapote (jakoby ty skrabance zoxidovaly) a neslo to vubec dolu, bylo to jeste horsi.

[upravil dne 26.10.05 Petr X]

tak to uz jsou asi skrabance az do plnice,tak to uz nepujde.Nejlepsi je primo navstivit lakyrnika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrá poznámečka k opravným tužkám:

já nepoužívám na ty malé škrábance originál štěteček, ale \"maluju\" ostrou špejlou (nezapomenout pořádně protřepat barvu, aby jste neměli ten jinej odstín). Nepoužívám lak, protože barvy je vždycky větší vrtstva malováním než stříkáním a lak na ještě na tom vytvoří takovou jakoby bublinu a na tý se potom drží prach a špína a to zalakovaný je zase vidět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...