Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Plynový sporák nebo kombinovaný ?


venomcz

Recommended Posts

Ahoj klubáci ,

řeším teď otázku koupi sporáku . Poradíte mi co bude nejlepší ?

Mám plyn v bytě dotažený na místo kde bude sporák a je tam i zásuvka 230V jednofázová.

požadavky na sporák:

1) piezo

2) stop gas

3) nerez aby ladil ke kuchyňským spotřebičům jako je lednice digestoř atd atd..

Koupit tedy jen plynový ??? Nevýhoda - vysušuje ???

Nebo koupit kombinovaný kde trouba pokud dobře rozumím je elektrická ?? Jsou jen na 230 V? Nebude to vyhazovat jistič ? Původní elektrika v paneláku . Dřív tam byl kombinovaný sporák starý MORA cca 25 let.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sporák určitě plyn, jestli bys šel do elektrického sporáku, silně doporučuji 3fáze.... Jedna fáze je kurva zatížená, když sepneš všechny 4 plotýnky ( vím je to málokdy, ale stát se může). Vem si že jedna plotna má hrubě cca 2,5 kW příkon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Indukcia za mňa varí lepšie :)

A v prípadoch ,že potrebujem rýchle vriacu vodu = tak aj citelne rýchlejšie :) (hlavne ak je vybavená boostrom)

Inak k téme, určite kombinované = rúru elektrickú ... Stačí na to 1 fáza = 230 V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok děkuji Vám za rady.

Plotýnky 100% plyn .

Jen mě zajímalo zda ta trouba nebude vyhazovat jistič a zda to stačí . Říkám mám jen jednu fázi tzn.230V . Podle toho musím hledat troubu.

pokud ti nevyhazuje jistič vysavač, kterej má někdy taky skoro 2000 W, tak to bude v pohodě.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když máš plyn tak určo kombinovanej. Trouby jsou stejně tuším jen na 230V. 400V se používá když máš i plotny v elektrice (hlavně u 4ploten).

My máme indukci a maximální spokojenost. Testoval jsem za jak dlouho přivede oproti plynu 1l vody do varu (booster) a je to skoro stejný. Aluška má zkušenosti s obojím a indukce ji vyhovuje o něco více.

Plyn má nevýhodu, že je nebezpečnější (únik, výbuch), ale zase na něm uvaříš nebo ohřeješ vodu i když vypnou proud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je na výběr tak rozhodně:

1. INDUKCE

2. Plyn

3. Keramika

pak dlouho dlouho nic

4. Obyč. plotýnky

V tvým případě, plotýnky na plyn a trouba elektro.

Já od mala pekla v plynový troubě, takže mně by asi ani nevadila, nemůžu si pomoct, ale nějaký cukroví, koláče atd., jsou z plynový trouby nějaký lepší než z eletriky :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se podívám ale předpokládám že když tam kombinovaný sporák byl 20 let , tak tam vydrží i nadále . Chci ten stopgas , kdyby došlo k průseru. Navíc budu mít v kuchyni hlásič kdyby došlo k úniku .

Jelikož mám v koupelně nový plynový kotel od Junkers tak mě koupě jednoho snímače navíc nezabije. V koupelně bude jak na přítomnost plynu tak na spaliny .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...