Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Modrá kráska


Syny

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Z vlastnej skúsenosti viem že s pamäťou budeš mať "problémy". Ak dáš zrkadlo z obyčajnej verzie bez pamäti tak sa to trocha poblázni, a neviem či budeš vôbec vedieť zrkadlo nastavovať. Bez pamäte má totiž motorček v zdkadle 3 káble, z pamäťou tuším 6 alebo 8....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, rád bych vás zase poprosil o radu  :(.

Na autě se měnili katalizátory za jiné použité, ale kontrolka katalizátorů zůstala svítit furt.

Automechanik dnes vyměnil jednu lambdu, která byla špatná, ale prý je jeden katalyzátor špatný  :(.

Navrhuje mi řešení univerzáního katu, tak bych se chtěl zeptat jestli s tím máte nějakou zkušenost, někdo mi říkal že tam dlouho nevydrží  :(.

Děkuji za odpovědi  :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S jetejma katikama je to hold 50:50 nejlepsi je zajet pro katy s diagnostikou a kouknouf na diag jak na tom katiky jsou. Samo ze musi bejt jeste na aute. Takhle to budju resit ja v zime. Taky mam katy KO ale s mizou sme kontrolku vymazali a zatim se neobevila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S jetejma katikama je to hold 50:50 nejlepsi je zajet pro katy s diagnostikou a kouknouf na diag jak na tom katiky jsou. Samo ze musi bejt jeste na aute. Takhle to budju resit ja v zime. Taky mam katy KO ale s mizou sme kontrolku vymazali a zatim se neobevila. Lambdy mam novy vsechny 4 a stejnak to porad hlasi ze katy KO hold je mam uz vypaleny :-( jinak jak s uni katama nevim to spis poradi john nebo miza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj typuju, že máš KO přední katy který jsou na svodech u 152kw verze,protože ty mají hlídání v diag a nejde to bohužel vypnout standartně přes diag ..zadní katy má vetšina V6 už vypnutý hlídání a tudíš se dají bezpečně odstratit a udělat tzv. decat... viz třeba moje auto kde to už delší dobu mám vyndaný. 

Jinak univerzal katy mužeš zkusit ale v originál katech je přimo dira na montáž lambda sondy ..tudíš s tím by mohl být u univerzálu problém.Případně to vyrešit uděláním díry pro lambdu ale osobně s tím zkušenost nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde o to jestli jsou pryč předkaty nebo katy... předkaty jsou ty hned za svodama  a katy dole pod autem, ty když se vypnou jdou dát bezproblému pryč jak píše john... pokud předkaty, tak máš problém no, je to u tehlech aut nekonečnej příběh, řešení uni bych se bál, sice jsou lambdy v předkatech pouze kontrolní, takže by eventuelně nemusel být problém je zaslepit nebo je dát za předkaty, ale ber to tak že "UNI" věci jsou na koncern a né na takovýhle auta... viz uni lambdy, unis svíčky... tenhle motor si rád vezme to co tam patří... takže bud nový předkaty jeden stojí 24tis a nebo zkusit štěstí znovu... nicméně bych vypnul zadní a odstranil je, jsou více méně k prdu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím, děkuji za rady, předkaty by měli být v pohodě  :) takže nejspíše půjdou katalyzátory ven  ;)

No ale ještě nemám vyřešeno ani tohle a už se objevila další závada, proto bych vás chtěl poprosit o další radu  :(.

Včera ráno mi nešlo nastartovat auto vůbec se neotočil startér (prostě se nic nedělo, startér byl cca před 3/4 rokem repasovaný).

Nakonec se mi tak na 15 pokus auto povedlo nastartovat a teplé během dne už chytalo normálně  :myslim .

Dnes ráno stejný scénář, otevřel jsem kapotu a slyšel jsem že se ozývá divné pískání a rachtání motůrku ve škrtící klapce (klíč ve II poloze, nebo ve III při startování).

Nastartovat se mi povedlo až když jsem při startování prošlapával plyn  :myslim. Poté už zase zbytek dne bez problému startovalo.

Odpoledne jsem sundal klapku a vyčistil, tak uvidím zítra ráno.  :(

Napadá vás co by to mohlo dělat? Setkal jste se s tím někdo? Děkuju za odpovědi  :)  :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím, tak dnes po cca měsíci se mi to stalo znovu  :( netušíte někdo co by to mohlo dělat?

Díky  :papa

Jinak katalyzátory jsou snad vyřešený, jsou v pořádku, na emisích říkal že mám krásné hodnoty ;).

Automechanik vyměnil ještě svíčky a když sundal sání vzduchu, zjistil že předchozí automechanik roztrhl těsnění pod sáním a tak to celý podmazal silikonem, takže to nejspíše přisávalo falešný vzduch.

Kontrolka se zatím nerozsvítila  ;)  :super

Upraveno uživatelem Syny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem zase bez problémů nastartoval, napadlo mě jestli by to nemohla dělat vlhkost na kabeláži třeba ke startéru, kdyby byl někde okousanej nebo naštíplá izolace. Protože včera v noci a i přes den pršelo a nešlo to, dnes bylo sucho a v pohodě :myslim .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...