Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zimní pneu - sezona 2014-2015 na krku


Guest minimaxa

Recommended Posts

Ty Firestony jezdila ex na xsaře. A byla celkem spokojená je fakt že se nejezdilo nikam na hory ale většinově kolem a v Praze. Ty Barumky jezdil brácha na Octávce a byl spokojený. Takže asi ani jedno nebude úplně šlápnutí do ho... . Ale druhá věc je že na jednom autě můžou být pneu skoro zázračný a obuješ to na jiné auto i třeba stejnou kategorii a chovají se jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se po zkušenosti s Michelin Alpin A4 vrátím pokorně k Nokian W+, nic lepšího jsem za poslední roky nepotkal. Continentaly na služebáku ještě dobrý, u Michelinu mohu chválit pouze kilometrickej proběh (a to i za předchozí zimy). Ale na sněhu je to jen velmi průměrná guma. Nokian má proběh výrazně horší, ale nikdy jsem neměl potřebu nasadit řetězy. A ani to není drahá guma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve tvém rozměru jedině Debica Frigo 2

najel jsem na nich 2 zimy a 3 léta, byl jsem líny přezout (na xsaře) nyní mají stále 5mm (auto jsem prodal kámošovi) Kde jiní stáli, já se vyškrábal všude a byl jsem s něma na horách x-krát

jenom na stojaté vodě jsou trošku nejisté ale to je o zvyku a v zimě nikdo nejezdí jako prase ne? ;)

za ty prachy jsou super, Polarisky jsem měl na Roomstru, obecně v zato je Barumka hodně měkká směs a nájezd je mizerný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alpine 4 som mal na starom služobákovi - jediné, čo je dobré, je, že sa skoro vôbec neschádzajú ...

Inak vlastnosti pri obyčajnej večernej poľadovici úplne o ničom, vyjsť s tým niekam do zasneženého kopca bola skorej náhoda ako pravidlo ... Pred firmou máme taký krátky prudší kopeček, keď bol zasnežený, tak som to po pár pokusoch ani neskúšal ...

Inak Michelin som mal aj letné, Energy, a vlastnosti podobné ako tie Alpin 4 ky ... Gumy sa doslova nedali zjazdiť, Auto teraz vo firme behá so 110 tis. KM = letné pneu sú z výroby a stále majú cca 4-5 mm !!! Avšak ich vlastnosti hlavne na mokrom sú veľmi zlé :/ Matadory ma podržali viac ...

Ale k veci, v tvojej cene by som do PNEU išiel do :

Vredestein Snowtrac 3 = veľmi dobre hodnotená zimná pneu, veľmi dobrá vzorka, cena o 10 kč menší ako Barumky.

Ak by si si chcel priplatiť, tak

Good Year Ultra Grip 8 = cena o 200 kč na pneu väčšia, ale sú špičkové ! A zase pridať raz za 2-3 roky o 800 Kč do pneu - jedinej veci čo spája auto s cestou, sa mi nezdá až tak veľa :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pravda, že do extrémně levného šuntu jít nechci. Preferuji jízdní vlastnosti víc něž životnost, moc toho nenajezdím, takže pokud budou víc ubejvat ale budou sedět na sněhu budu raději.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...