Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojkovy pedal - zadrhavani


bednarir

Recommended Posts

Zdarec,

mam problem se spojkovym pedalem. Menil jsem asi pred 4ma mesicema spojku (komplet sadu) a asi pred mesicem mi zacal \"vibrovat\" spojkovy pedal. Navic kdyz uplne zmacknu spojku a pomalicku ji poustim, tak v urcitych okamzicich jakoby ten pedal zacne zadrhavat.

Nevite, cim to muze byt?

Dik Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky uz nejakou dobu koukam po tom opravnym kitu protoze kdyz jsem menil spojku a vyndaval prasatko tak pod tou prachovkou (harmonykou) bylo docela dost kapaliny.Spojka jde docela ztuha oproti tomu jak sla lehounce hned po ovzdusneni a pak zase stuhla mozna se mi taky zavzdusnuje ... Zkusim to taky opravit tim kitem a dam vedet ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem o vikendu taky vyuzil navod od Zemly a narazil jsem na zvlastni vec.

 

Cislo sady od Frankitu (FK 519021) urcene presne pro muj typ motoru (1.6 16V) je jaksi nekompatibilni s pomocnym spojkovym valcem namontovanem v mem aute :-( .. Tesneni je v pohode, ale ta prachovka ma uplne jinou delku a uchyceni do toho valce.

Tak jsem hledal od toho Frenkitu jinou sadu a nasel jsem (FK 519020) a ta by odpovidala presne memu valci, ale podle nich neni urcena pro me auto. Bohuzel tahle sada nikde nebyla pobliz skladem, tak jsem pouze vymenil to tesneni a prachovku tam dal tu puvodni (nastesti byla v pohode).

 

Takze mam teda dotaz, jestli si to nejak dokazete vysvetlit? Je mozne, ze se v tom uz nekdo hrabal a menil celej ten valec a dal tam proste jinej?

 

Jo, jinak spojka funguje paradne ;-) .. takze dik Zemlovi a vsem dalsim v tomhle vlakne.

 

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj sem rad ze navod pomohl ... Ja kupoval na kelly a meli tam jen jeden druh tak nvm je to zajimavy.Ale abych pravdu rek tak v cele tehle veci jde hlavne jenom o to tesneni,prachovka jestli ta stara je v poradku tak bych vubec nic neresil a povazoval to za uspesne dokoncene ;) Oni kellyci jsou takovej zvlastni druh mno ... :D Ja uz radeji kazdy dil co potrebuju kouknu v servisboxu a pak porovnavam OEM kody aby to sedelo.Naposledy jsem se spalil kdyz jsem si koupil lozisko na spojku rozebral prevodovku a bylo tam jine a pak jsem musel koupit celou sadu pac uz byla sobota a samotne lozisko nemeli jen v sade ... ale to je fuk ...

 

Sem rad ze se povedlo ... tak at to jezdi cau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oteviram znovu diskuzi .. uplne dobry to teda neni :-( .. po vymene tesneni a odvzdusneni se to po tydnu zase vratilo zpatky, tak jsem provedl znovu odvzdusneni a zase to 4 dny bylo jaks taks, potom zase vsechno spatne ... zrejme tam bude nejaky jiny problem .. nevite nekdo jak zjistit postupne, kde ten problem je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Oteviram znovu tema .. bohuzel :-(

 

Tak jsem zjistil, ze je asi spatny ten pomocny valec, protoze se mi zacina ztracet brzdovka a ta manzeta na pomocnem valci je potecena, takze vymena a to je ten problem :-(

 

Podle public.servicebox.peugeot.com je OE cislo dilu 218295. Kdyz se podivam na vyrobce TRW, tak ma dva druhy TRW PJD239 (OE cislo: 218216) a TRW PJD240 (OE cisla: 0009639573580, 218203, 218217, 218295, 9635975480).. podle obrazku a OE cisla odpovida ta PJD240, ale borec mi rekl, ze tenhle valec je urcen pro pravostranne rizeni, ze pro levostranne (tedy moje) je ta sada PJD239, u ktere je ale uplne jiny OE cislo a navic podle obrazku vypada uplne jinak nez ten valec co tam mam ja :-(

 

tady jsou odkazy na oba valce:

PJD239 - http://www.autodily-cardo.cz/spojka/pomocny-valec-spojka-trw-pjd239-peugeot-citroen/

PJD240 - http://www.autodily-cardo.cz/spojka/pomocny-valec-spojka-trw-pjd240-peugeot-citroen/

 

muzete mi nekdo poradit co mam teda vlastne koupit? nebo aspon mi rict, co tam mate na aute vy?

 

Peugeot 307 SW, 1.6 16V, r.v. 2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...