Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vyčištění NTB od prachu....


Hafity

Recommended Posts

Taky bych chtěl notebook nějak vyčistit, je to sice už starej krám ale stačí. Jen větrák už několik let docela hučí, tehdy jsem to vyřešil tou chladicí podložkou, aby se míň přehříval, trochu to pomohlo ale i tak to hučí jak prase :-(

Je to nějakej HP, přesný název zjistím až budu doma.

Dá se i samotný větrák vyměnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se mě nechce moc do rozdělávání, momentálně je to můj jedinej počítač poté co mě spálil elektrikář můj počítač a poté co mě odešel i starej počítač z práce, tak bych byl rád aby jel ten notebook než seženu nějakej jinej počítač. Je to sice jen 1,7 pentium s 1gb ram, ale na internet to stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Paviliony jsou na rozdělávání extra pitomé, dostat se k větráku znamená vyndat základní desku. Navíc jestli si dobře pamatuju, tak u tohoto modelu je ten chladič nerozebiratelný, tzn. mění se celý chladicí člen (ventilátor i těleso chladiče).

Obrázkový postup tady: http://www.insidemylaptop.com/disassemble-hp-pavilion-dv6500-dv6600-dv6700-dv6800-notebooks/

Upraveno uživatelem Kurt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiživím se na tématu. Na mem ntb byl větřák již tak zacpaný, že se asi spálil, nebo prostě odešel. Z ebaye jsem objednal naprosto identický větrák, dal teplovodnou pastu, termální lepící pásku, kompletně vyčistil vnitřek. Nicméně od té doby procesor značně topí, větrák jede po většinu času a něco náročnějšího jako např. hry je nereálné, jelikož se za chvíli ntb vypne kvůli přehřátí. Kde myslíte, že je chyba? Mám to znova rozebrat a zkusit znova nalepit chladič, že jsem dal pasty, moc/málo?? Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Acer Aspire 5672. Je možné, že by v čině (nedělám si iluze o zpracování, vzhledem k ceně cca 150 kč včetně pošty) přehodily + a -? Zdá se mi totiž, že vůbec nefouká ven, i když se větrák točí na max, dříve to byl příjemný ohřívač na ruce :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest servisman

Co na to říci, odešem mne hlavni PC základová deska tak jsem sehnal jiný starý co jde aspoň net, bohužel po 3 týdnech odešel HDD takže data a vče je KO. Pak jsem používal malý netbok co mám diagnostiku,  ale je to pomalý a mám tam jen minimum dat, je jen na dia  a jako nouzovka. Tak jsem použil starý noubok z roku 2OO2 kde byl displej prasklý, někdo si na něj sedl takže používám jen základovku a monitor co mám na stole. Větráky a pod jsem občas vyčistil ale není to ono, s chladící podložkouje to lepší. problém je třeba i v tom kde a v jakých podmínkách jej používáte. Já v klávesnici a v ně našel plno chlupu i od psa a pod to se pak může čistit častěji,  pokud snídáte u  počítače tak tam jsou i zbytky těch svačin. nedávno jsme s jedním rozebrali  a vyčistili netboka úspěšně opět zprovoznilii i myš co je v netboku, ta nešla.

Upraveno uživatelem servisman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Acer Aspire 5672. Je možné, že by v čině (nedělám si iluze o zpracování, vzhledem k ceně cca 150 kč včetně pošty) přehodily + a -? Zdá se mi totiž, že vůbec nefouká ven, i když se větrák točí na max, dříve to byl příjemný ohřívač na ruce :-D

 

Přehozené vodiče v konektoru? V Číně je všechno možný (mám pracovní zkušenosti v oblasti obchodu). Regulace funguje, nebo ventilátor bzučí na jednotné otáčky?

Mám Aspire 7745G co je konstrukčně velmi podobné a mně i po pěti letech ohřívač na ruce funguje dobře, ale je pravda že dělám pravidelnou údržbu, čištění, vymetání a vysávání prachu, antistat atd. Noťas mám jako novej.

 

>servisman: tvl... úplně na mne dýchla atmosféra postapokalyptického světa :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...