Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

motor ventilátoru topení


chanchez

Recommended Posts

Zdravím. Scháním na otcovu 406 break 1.9 starý model ventilátor topení. To že budu muset schánět ze starých modelů, mi je jasný, ale nevím jestli je rozdíl mezi auty s klimatizací a bez. V service boxu jsem číslo dílu nenašel, ale je možný že jsem slepej nebo blbej. Poradí mi někdo prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mmartinkovic: motor nefunguje, nebo spíš funguje jen když se mu chce a to moc často není. vzhledem k tomu, že v zimě bude potřeba, tak se musí vyměnit.

krtek 2: díky. už se mi to podařilo taky najít. holt některý věci mi trvají trošku dýl ;)

každopádně se podařilo zjistit, že stejný motor mají všechny 406 old model s klimatizací, takže se nemusím omezovat jen ma jeden typ kastle a nebo motoru, což je pozitivní

díky všem co chtěli pomoct a pomohli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

predtym nez budes zhanat druhy ventilator skontroluj na tom povodnom silove kabely (kontakty)cerveny a cierny(najhrubsie kable) hlavne ten cierny vplyvom pretekanim velkych prudov cez tie kabely sa vedia opalit tie kontakty a vznikne na nich prechodovy odpor staci ich ocistit kontakty viac prihnut a namazat vazelinov

[upravil dne 11/9/14 15:08 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako pise krtek 2 presne koli tomu som sa pytal. Keby si to rozobral, tak by si mozno prisiel na to preco to nejde.

Mozno kable, opalene kontakty. pripadne riadiaca doska, alebo len tranzistory.

Netreba robit poplach. Ked mne nesiel prvy krat, tiez som skoro pol auta rozobral, a nakoniec stacilo len vymenit tranzistory za 50 SK/kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím využiju tohle vlákno . Jelikož mi taky odešel ventilátor topení /regulace / na pažoutu 406 1,9td  Otáčky vyletěly na maximum ...regulace na přístroj. nic . Rozebral jsem ventilátor a oba tranzistory v regulaci byly odstřeleny dal jsem nové /MJ 15004 / Ventilátor poskládal ....ale nejde . Napětí ze spínačky jde ...Po zmačknutí rele se roztočí vetilátor  . K ventilátoru jdou 2 tenke dráty /ovladani / tam nenaměřím nic je to potenciometr nebo přepínač ...

dík za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte , že vieme ako vyriešené :D

No právě ,že já viem ... :D  Prostě po rozdělání regulátoru a vypájení mi vypadl ten debilni mrňavý termistor . ...Takže po delším laborování -sborka ,rozborka  a studiu jsem došel k pozitivnímu  výsledku  ventilátor funguje a regulátor reguluje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

AHojte.

V rámci témy sa chcem spýtať, tiež mi odišiel ten odpor. Kúpil som si cez net od dodávateľa nový presne podľa údajov môjho.

No keď som sa lepšie pozrel na ten odpor a konektory, tak mi úplne nesedia tie drážky po ktorých sa posúva samec do samice. :-)

Prikladám aj fotku. Ide mi o to, že prv než to reklamujem, možno by stačilo keby som na tom samcovi, čo mám na kábloch odrezal tie výčnelky, čo idú do tých drážok a ono by mi to potom sadlo. Len neviem či to má význam. Či sa náhodou tými rôznymi drážkami naschvál nerozlišovali modely tých odporov. Možno hovadina, ale ja som elektro laik.

Ďakujem za rady.

DSC_1601.jpg

Upraveno uživatelem escorpion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No  podle mne to je hovadina jak píšeš,odpory v tom tišťáku budou asi NA 99.9% stejných hodnot.No,ale tady vidíš jak jim frantíkům jebe v makovici.Jednou to udělají z výřezama nahoře a podruhé zase dole.Smysl to žádný nemá,ale musí někdo vyrobit novou vstřikovací formu na plasty,nalisovat hoho mraky a pak si to nechat dóóóbře zaplatit.To dělá chorý mozek,aby to nepasovalo a furt si kupoval a kupoval a měnil a vracel a pořád dokola.Asi tím řeší ve francii zaměstnanost a zisky,ty hlavně.Já osobně bych ti radil toto.Zajdi do elektra,pokud to nemáž doma a kup si ty malé měděné samce a samičky a nacvakej je na pár drátků,máš jicj tam 8 a propoj si to s tím co sis koupil a vyzkoušej funkci .Pokud pojede bez problémů,tak pak odřež ty výčnělky nasaď to tam na pevno a přišroubuj na palubovku.Předejdeš tím zklamání,že to tím nebylo a ty sis zbytečně honil triko a nic z toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bára myslím ze se mylis....

Se zeleným konektirem je pro manuální klimu

S černým pro digitální klimu

Nebo opačné ted přesně nevím....problém bude s ovládáním manuální bude mít jiný ovládání než digi a opačné to podle me nepojede....

Rozlišuje se příště digi nebo manuál klima....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...