Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opravit, ne opravit 206 rv:98


syrrius

Recommended Posts

Zdravím.

Omlouvám se za blbý dotaz ale nějak si nevím rady.

Před zimou jsem chtěl opravit drobné vady na kráse a poopravit kousky laku co už vzaly za své.

A tak koukám na práh spolujezdce a jak jsem potlačil na bublinku v laku prst se utopil v nekonečnu dutiny.

Samo práh dole prožraný celý až k zadnímu kolu. Posvítit jsem dovnitř a vnitřní Strana jen povrchová koroze ale venek komplet na výměnu což ve mě vyvolává otázku:

Jestli má ještě cenu se s tím piplat nebo nechat dožít a ekologicky pohřbít.

Peněz je v tom utopených spoustu, vždy mě to tak nějak bavilo ale už na to chuť nějak nemám.

P206 rv:1998 3D 1,9D

Je udělaná zadní náprava, krom tlumičů nový předek, motor nebaští moc oleje ani nafty, zimní starty krásné na budiku177tis,trysky po repase, olej a filtry měním před zimou i s kontrolou kapalin a žhavících svíček (cca 8tis), výfuk opravený, relativně nová spojka.

Špatné zprávy jsou že čerpadlo už v zimě hvízdá a ve filtru jsem našel piliny, řemen rozvodů už chytá praskliny(naposledy měněny při 135tis), klima na jaře doklimovala ale to mi nevadí, pomalu odchází elektrika což zatím tak nějak zvládám, ale asi největší průser který mě odrazuje že auto je poskládané nejspíš z bouračky v prahu jsem našel svár odkud asi i urezl a od C sloupků je jiná tloušťka laku až po kufr i 3 dveře moc nesedí :blicismajlik

Tak teď posedavam před garáží a uvazuju co s tím :myslim

Má cenu se pouštět do oprav, koupit s potkanym motorem a přehodit nebo šrot a jiný povoz?

Jezdí se jen do práce a na nákup

V tomhle se nějak nemůžu dopočítat správného rozhodnutí proto každou radu a názor uvítám.

děkuji :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samo že by pomohla k relevantním radám fotka té bolístky. Kdy končí STK? Jinak pokud záleží jak moc resp. kolik by jsi byl ochoten do toho nacpat korunek. A nebo jinak kolik korunek by bylo možno použít na jiný povoz. Podle toho by se taky nějaký názor dal vytvořit. Já osobně pokud to má do STK víc než 16 měsíců bych asi nějak zalátal ten práh i třeba za cenu toho koupit laminovací soupravu a práh vymodelovat a pak to před STK poslat do ekolikvidace. A za tu dobu než by došla STK bych se pokusil dát dohromady nějakou korunu a vyhlížel bych nějaký mladší povoz. A třeba se do té doby mohl najít i jiný povoz do kterého by jsi mohl transplantovat orgány ze svého stávajícího vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, kolik máš peněz naspořeno.

Měl bys po X (např. 10 ) letech mít naspořeno na \"krok kupředu\".

Toto auto je třídveřák bez klimy, tedy nic moc, tedy neškodilo by vyměnit.

Ale konkretně: výměna prahu by byla asi 5000, s napatláním černou barvou a vystříkáním zevnitř. Zjisti si u místního klempíře.

Čerpadlo budeš řešit až odejde, z vrakáče.

[upravil dne 8.9.2014 19:47 od P607Olda]

Píšu to takhle, protože cenné je auto, když je kombi, s klimou, případně diesel. Takové by zasluhovalo více investic, aby se udrželo při životě.

[upravil dne 8.9.2014 19:50 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna prahu je relativně levná, ale z vlastní zkušenosti vím jak je to takhle prohnilý nebude to jen vnější část prahu ale i vnitřní výztuha a nejspíš i vnitřní část prahu v přední části. Koukni též do motorového prostoru na rozhraní podběhu a stěny kabiny pod posilovač brzd. Nejspíš to tam bude taky nafouklý.koukni i pod zadní sedadla a na podlahu u rezervy, to jsou místa kde to nejvíc hnije. Já bych to dojezdil jak to je a víc do toho neinvestoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presnej odpovede sa tu nedočkáš a odpovedať si budeš vedieť tak či tak najlepšie sám ...

Najdôležitejšia je otázka finančnej situácie, pretože opravy ktoré si tu vypísal, sú hodné tak MAX (a to som prehnal) 20 tis. Kč (rozvody, prah, čerpadlo). Predajná cena takejto 206 tky bez funkčnej klimy s hrdzavym prahom, bude žalostne malá. Max tak 15 tis. Kč ...

Teraz sa pozri, čo dokážeš za 35 tis. Kč kúpiť iné ? Resp, či aj to niečo iné, za 35 tis. Kč, nebude v obdobnom stave a nebude pýtať kopu investícií ? (čo očividne bude)....

Pokiaľ by to malo byť tým štýlom, že budeš následne hladať niečo v tejto cenovej kategórií, tak sa prikláňam k názoru, opraviť stávajúci kúsok ...

Ak však máš niečo našetrené, alebo sa za tú dobu platnosti STK dostaneš k nejakým prachom a budeš chcieť investovať do niečoho novšieho, potom sa prikláňam k názoru dojadziť a zlikvidovať ...

------

Ak sa rozhodneš opravovať, prah je naozaj max 5 tis. Kč aj s prácou ... Podľa mňa to ide aj za menej, na SK sa dá zohnať nový prah za cca 60 Eur, to je cca 1700 Kč. Vymeniť to dokáže hocijaký klampiar z hornej dolnej, v Trnave by som sa s prácou, natrením + dutinami vpohode mestil do cca 60 Eur. Takže dokopy 3400 Kč bez laku ... Nalakuješ si to aj sám :)

Čerpadlo je otázka, či odíde, alebo nie ... Aké tam je ? Bosch alebo Lucas ?

Rozvody, ak sú menené v 135 tis. a máš obavu o remeň, tak ako písal koblih, vymeniť len ten - materiál cca 700 Kč ...

PS: U 206 by som nepovedal, že karoséria bude prehnitá skrz na skrz ... 206 tky zásadne nehnijú. Treba poriadne skontrolovať celý spodok a miesta, ktoré popísal kolega ... Ak je zvyšok zdravý, nezhnitý, nebál by som sa opravy prahu ktorý hnije aj tak kvôli tomu, že ho už niekto opravoval ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořádně si prohlídni celou karoserii a zjisti si, co vše je shnilé. Pokud by to byli jen prahy, tak by byla lepší oprava, jelikož už víš, co je na autě opravované, vyměněné a znáš celé auto. Jak píše Olda607. Já jsem taky u své 406 měnil práh + stříkání prahu barvou. Vystříkání prahu jsem si udělal sám. Nelituji opravy. Mám svoji 406 rád a jsem na ní už za ty léta zvyknutí. Je to na tobě. Jinak pokud by sis koupil jiné auto, tak nevíš, v jakém je stavu a co vše skrývá za závady. Pokud je kromě prahu a potřeby udělat rozvody auto v pořádku, tak jsem pro OPRAVU.

[upravil dne 9/9/14 10:01 od OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...