Jump to content

Výdrž baterie u 2,0HDI

olda
 Share

Recommended Posts

Tak jo,mě klekla už loni na 306,tak už mě nabaví nabíjet,tak jedu odpoledne pro novou,právě kupuju tu Exide,tak mě zajímají zkušenosti.Kdysi jsem kupoval na 306 TD Bosch Silver a vydržela 3 roky,proto se ptám.

Mi ted taky odešla v 407 baterka 8 roku stara original,exide premium a varta silver jsou dobre ale určitě ne jako original,ja kupoval 75ah 800a nejsilnější co maji v nabidce v peugeot ticihy za neskutečnou cenu 2200kč jinak 3200kč :)

Takže byt tebou bych počkal až odejde nebo už bude chytat špatně a dlouho.

tak už mě nabaví nabíjet,

No, počkej, auto by si ji mělo dobít samo - je léto a snad jezdíš aspoň jednou týdně. Pokud ne, tak hledej závadu - dobíjení musí mít 14,5 V a klidový odběr auta po usnutí pod 10 mA.

[upravil dne 8.9.2014 19:58 od P607Olda]

Pokud je baterka už načatá a nejezdíš vyložené dálky, tak občas dobít musíš.

Jinak výdrž záleží opravdu na mnoha faktorech, já třeba jezdím do práce 6km a když se narodil malej, tak kromě téhle cesty a ježdění do ještě mnohem bližšího obchodu auto moc jinam nejezdilo. Výsledek - po 3 letech už byla baterka fest načatá a nebýt mírné loňské zimy, už jsem ji vyměnil.

V ZX je baterka ještě mladší, ovšem s nájezdem 2000Km ročně v režimu výše (opravdu občasný provoz) musím občas dobíjet a podle mě už to má baterka taky dost za sebou.

Já loni měnil AKU v obou školních škodovkách - první byla rok 2005, druhá 2007 - obě preventivně. U svého auta bych je asi ještě neměnil, ale neumím si představit, že bych ráno volal rektorovi: \"Pardon, pane rektore, přijedu pozdějc, páč jsem nenastartoval\" - mmch. já to neplatil.

[upravil dne 9/9/2014 14:16 od Medvěd]