Jump to content
  • Current Donation Goals

406 combi 1,8i 16V

RadekCz

Recommended Posts

Dobrý den, mám problém se startováním. Mám po výměně veškerých filtrů, výměna svíček a stále problém. Pokud se snažím nastartovat tak někdy to chytne na poprvé ale někdy musím otáčekt líčkem třeba 10x, už nevím co stím. Startér se otáčí s ním i motor ale naskočit ne a ne. Není to pravidelně někdy to udělá a někdy ne, je jedno za je motor zahřátý nebo zda je studený. Někdy musím čekat až mi zhasnou všechny kontrolky, katalizátor, airbagy. Nevíte co stím. Byl jsem v servisu a ty mi zdělili že na diagnostice nic není a je všechno v pořádku. Prý pokud se závada neprojeví přímo u nich tak nic nezjistí. Nevíte někdo co stím.

No já myslím, že benzínem to není - mám ten samý problém se stejným motorem. Občas - tak jednou za 10 dní nejde nastartovat ani za boha, motor sice naskočí, ale okamžitě zhasne a to třeba 10x za sebou. Musím decentně přidávat plyn až se vytočí - ale přitom se cuká a děsně kolísají otáčky. Pokud se potom nechají spadnout otáčky na volnoběh, tak to hned chcípne.

Ptal jsem se jednoho chlapíka a prý je to zapalovací rampou. Nejde to opravit, musí se vyměnit. Ale bylo mi řečeno že když to dělá jen občasně tak nemá cenu do toho vrážet peníze (teda pokud nemáte 7000 Kč na výměnu).

u mě se děje něco jiného, mě motor vůbec nenaskočí jenom se otočí startér s motorem ale nenaběhne. Chtěl jsem se zeptat musím čekat až zhasnou všechny kontrolky nebo se může startovat ihned???. A dále jsem se chtěl zeptat na spotřebu??. Zdá se mi že to moc žere jezdím podle quick Mota okolo 7,83 l/100km, není to hodně???. Díky za odpověď

Relé na spínání čerpadla to asi taky není - čerpadlo se spouští, nechávám vždycky zhasnout všechny kontrolky a až pak startuju. Nejdivnější na tom ale je, že to dělá fakt jen zřídka, ale když už, tak to stojí za to...

Spotřebu mám taky kolem těch 8l při spíš městském ježdění, když jsem jel větší dálku po dálnici tak kolem 7l (v 5 lidech a celkem pohodovou rychlostí 150 - 180km/h). Zdá se mi že čím víc se ten motor vytáčí, tím míň pak žere...

S tímhle motorem (RJ Sagem) mám podobný problém, ale za jízdy. Při určité kombinaci teplot (počasí a motor) dojde k vysazení motoru-jako když přestane jít benzin nebo jiskra. Někdy se to v tahu projeví jen jako neznatelný škubnutí, jindy to trvá i několik vteřin. Několikrát se to projevilo i na volnoběhu-začnou značně kolísat otáčky. Při startování se to zatím neukázalo. Diagnostika nic neodhalila-cca 5 hodin šel motor v různých režimech jak z partesu. Potom, co jsem si prošel příspěvky v diskuzích, začínám mít taky podezření na zapalovací rampu. Možná je to blbost, ale nezkoušel jste někdo, nebo nevíte zda jde nahradit tuhle rampu samostatnýma zap.cívkama. Podle schémat to totiž vypadá že tam nic jinýho už není.

s tim startovanim - pri otocenim klicku do pohotovostni polohy, rozsviti se kontrolka diagnostiky motoru ? mela by... a mela by po chvili zhasnout... pokud nezhasne, je aktivniimobilizer a staretovani probiha jak popisujes. Ale protoze ti zadne kontrolky nesviti, tak me napada, jestli nemas odpojenou ( vadnou ) kontrolku diagnostiky motoru a tim padem nezjistis, ze mas aktivni imobilizer.

Me se takhle chova, nevypne mi imobilizer ( obcas ), ale zustane svitit kontrolka diagnostiky motoru a tak to poznam.

Mě to jen blblo při startování (hlavně když se ochladilo) za studena. Chcípalo to na volnoběh. Pak jsem vyměnil baterku a od tý doby vše OK. Prostě slabá baterka, při startu byl velkej odběr a to stačilo.

Původně zaslal: JunEAu

s tim startovanim - pri otocenim klicku do pohotovostni polohy, rozsviti se kontrolka diagnostiky motoru ? mela by... a mela by po chvili zhasnout... pokud nezhasne, je aktivniimobilizer a staretovani probiha jak popisujes. Ale protoze ti zadne kontrolky nesviti, tak me napada, jestli nemas odpojenou ( vadnou ) kontrolku diagnostiky motoru a tim padem nezjistis, ze mas aktivni imobilizer.

Me se takhle chova, nevypne mi imobilizer ( obcas ), ale zustane svitit kontrolka diagnostiky motoru a tak to poznam.

Heh tak to me sviti kontrolka diagnostiky dokud nenaskoci motor, at necham klicek jak dlouho chci v poloze pred nastartovanim, tak sviti stale diagnostika motoru, co zhasne jsou airbagy, kontolka diagnostiky jen po odblokovani imobilizeru problikne a zhasne az po tom naskoceni motoru, jinak jestli je zapnutej imobilizer se prece pozna tak, ze bud blika dioda na strednim panelu, vedle vypinace vyhrivani zadniho okna, a nebo blika cervena dioda na klavesnici ( pokud je klavesnice v aute pritomna a nejedna se o novy model 406 ) pokud je imo odblokovan sviti dioda zelena a dioda na strednim panelu nesviti.

Dale pokud se startuje se zapnutym imobilizerem, klavesnice vydava tahle piskani a sviti pritom cervena dioda

jak vypada ta kontrolka diagnostiky mě se tam nic neukazuje ani neproblikava. Je možný že by byla nějakým způsobem odpojena???. To auto jsem přivezl z NL a po celou cestu domů nebyl problem. Serviska vyplněna byla a nic o diagnostice jsem tam nenašel. Díky za odpověď.

Pokud chci startovat tak v prvni poloze se mi ukazujou tyhle kontrolky, které zhasnou plus kontrolka která jen problikne a to je ABS.

Původně zaslal: RadekCz

jak vypada ta kontrolka diagnostiky mě se tam nic neukazuje ani neproblikava. Je možný že by byla nějakým způsobem odpojena???. To auto jsem přivezl z NL a po celou cestu domů nebyl problem. Serviska vyplněna byla a nic o diagnostice jsem tam nenašel. Díky za odpověď.

Pokud chci startovat tak v prvni poloze se mi ukazujou tyhle kontrolky, které zhasnou plus kontrolka která jen problikne a to je ABS.

Kontrolka vypadá takto.

Zdravim vsechny,mam tentyz problem s 306 1,8 16v(typ lfy) chtel jsem se zeptat jaky mate typy imobilizeru, ja mam jen cip v klicku.Vcera jsem byl na diagnostice vse ok,ale problem ze startem take byl,tak ze budu muset asi sehnat nekoho se stejnym motorem a zkouset prehazovat.Kdybyste na neco prisli tak dejte vedet,diky.(mozna profi diagnostik)

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: JunEAu

Heh tak to me sviti kontrolka diagnostiky dokud nenaskoci motor, at necham klicek jak dlouho chci v poloze pred nastartovanim, tak sviti stale diagnostika motoru, co zhasne jsou airbagy, kontolka diagnostiky jen po odblokovani imobilizeru problikne a zhasne az po tom naskoceni motoru, jinak jestli je zapnutej imobilizer se prece pozna tak, ze bud blika dioda na strednim panelu, vedle vypinace vyhrivani zadniho okna, a nebo blika cervena dioda na klavesnici ( pokud je klavesnice v aute pritomna a nejedna se o novy model 406 ) pokud je imo odblokovan sviti dioda zelena a dioda na strednim panelu nesviti.

Dale pokud se startuje se zapnutym imobilizerem, klavesnice vydava tahle piskani a sviti pritom cervena dioda

Jasne... kontrolka sviti dokud uspesne nenastartuju... ale pred nastartovanim trikrat problikne. Pokud problikne jen dvakrat, poznam ze mi nevypnul imobilizer. Mam imobilizer v klicku a nemam zadnou kontrolku imobilizeru vedle vyhrivani. Teda ted mam, kontrolku aktivniho alarmu :-)

u moji verze proste jedina sance jak poznat uspesne vypnutej imobilizer je, ze trikrat problikne kontrolka diagnostiky :-)

Nápad???? Nevím, třeba to nesouvisí, ale měl jsem dříve jiné auto (diesel) a podobnou závadu. Všichni svádíte tento problém na elektriku! Co když je problém v palivovém potrubí? U mého bývalého vozu jsem někdy nemohl nastartovat, někdy mi za jízdy vynechával motor (krátkodobě - znovu se rozjel, dlouhodobě – zastavil auto a chvilku nešel nastartovat, většinou stačilo počkat do 5min a znovu nastartovat). V servisu si nevěděli rady - chtěli měnit trysky, vstřikovací čerpadlo filtry, elektriku atd. Nakonec jsem rozebral auto a zjistil, že závada byla způsobena nečistotou v přívodu paliva do motoru (hadice – kovové potrubí). Fungovalo to asi tak: špinka měla plochý tvar (asi barva) a když si vzpomněla tak omezovala přítok paliva, nebo ho úplně uzavřela. Po omezení odběru paliva se většinou vrátila do vodorovné polohy a zase chvilku mi dovolila jezdit. Peugeot 406 1,8 16V LPG.

Původně zaslal: RadekCz

Dobrý den, mám problém se startováním. Mám po výměně veškerých filtrů, výměna svíček a stále problém. Pokud se snažím nastartovat tak někdy to chytne na poprvé ale někdy musím otáčekt líčkem třeba 10x, už nevím co stím. Startér se otáčí s ním i motor ale naskočit ne a ne. Není to pravidelně někdy to udělá a někdy ne, je jedno za je motor zahřátý nebo zda je studený. Někdy musím čekat až mi zhasnou všechny kontrolky, katalizátor, airbagy. Nevíte co stím. Byl jsem v servisu a ty mi zdělili že na diagnostice nic není a je všechno v pořádku. Prý pokud se závada neprojeví přímo u nich tak nic nezjistí. Nevíte někdo co stím.

mel jsem ten samy problem. Byla to vaha vzduchu. je tam nejaka jehla ktera otvita a zavira klapku vzduchu. V servisu mi rekli 4 000 a kamos vedel co vyndat.... 2 sroubky rozebral to, vycistil, prolil WDckem a bylo to opraveno za 20 minut. Mozna ani ne...