Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autorský poplatek


Ivouš

Recommended Posts

čau psal jsem na obchod czc toto:

Dobrý den,

jsem Váš registrovaný zákazník a potřebuji vysvětlit toto:

Byl jsem si vyzvednout na Vaší pobočce v Blansku zboží = 2kusy cena ca.1200kč.A díval jsem se na fakturu a zarazil mě tam započítaný HODNĚ DRAHÝ autorský poplatek 88kč.K čemu slouží?

A to za 1 kus zboží účtujete 44kč?

V konkurenční Alze tam jsem při vyzvednutí na pobočce platil jen 25kč za dovoz.

prosím o vysvětlení.

jejich odpověď:

Dobrý den

Autorské poplatky byly stanoveny vyhláškou č. 488/2006 z listopadu 2006. Jejich smyslem je kompenzace ztrát z výdělků autorů způsobených rozmnožováním autorsky chráněných děl. Finanční prostředky získané z těchto poplatků spravuje OSA (Ochranný svaz autorský) a Integram (Nezávislá společnost výkonných umělců a výrobců zvukových a zvukově obrazových záznamů).

pořádně mi na to neodpověděli,proč oni to mají a jinačí obchod ne.

[upravil dne 7.9.2014 07:38 od Ivouš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověděli ti, k čemu to slouží. Třeba mají uvedené ceny bez autorského poplatku (o poplatku bude někde zmínka) a alza je zveřejnuje včetně něj. Poté se czc může tvářit, že má nižší ceny.

Je to jen má domněnka, nevidím odkazy na konkrétní zboží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.cnews.cz/preventivni-autorske-poplatky-aneb-kolik-nas-stoji-odmena-z-rozmnozovani-dila

Jak Alza tak CZC ma na webu uvedene ceny vcetne vsech poplatku. U te FLASH je navic jeste poplatek za recyklaci elektroodpadu. Podekuj svym poslancum (a prislusnym lobistickym skupinam) nebo si zaloz vlastni a stan se prijemcem.

Tyka se to i tiskaren, nastesti zatim ne propisek. Tim se totiz taky da kniha opsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nelegální šíření (pirátské kopie) a samozřejmě rovněž používání produktů ať už se jedná o SW, hudbu nebo kinematografii je odsouzeníhodné a autorům tím vzniká újma.

Nicméně , zajímalo by mne jaká částka z takto vybraných poplatků se k těm autorům skutečně dostane a jaký balík peněz zůstane za nehty těm všivákům z OSA. Udělali si z toho perfektní byznys a nemusí hnou ani prstem.

A to jsou schopní jít až do takových extrémů, že zazpívat si s partou přátel doma na zahradě u krbu či táboráku je považováno za veřejnou produkci s odpovídající sazbou poplatku za každou zahranou písničku, popřípadě tučnou pokutou, pokud tak neučiníte. Samozřejmě kde není žalobce, není soudce. Stačí ale jeden iniciativní blbec a máte smůlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aneb další daň, která ale končí společnosti OSA... Před 2 lety jsem byl v sídle, které si na Vysočině vybudovali a takovej hrad s takovým luxusem jsem ještě neviděl...

A samozřejmě to platí každý prodejce a mělo by to být na faktuře zřejmé ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...