Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hláška ABS,ASR,ESP,nefunkčná navigácia


Volodian

Recommended Posts

Na 407 SW 2,0 za jazdy začalo hlásiť ABS ESP prestala fungovať navigácia.Pred cca 4 mesiace nazad pre obdobné problémy som menil všetky snímače otáčok.Po vypnutí motoru je kľud.Brzdový pedál trhá ako funkčné ABS,ale aj pri slabom brzdení,navigácia je tiež funkčná.V zozname hlásení porúch na obrazovke žiadne výstrahy, cca na pol km a znova sa hlášky obnovia.Diagnostika ukazovala,že všetky snímače otáčok ukazujú rovnakú rýchlosť a sú funkčné,Neukázala konkrétne na nejakú vadu.Proste raz ide OK,500 metrov a dosť.

poraďte prosím.Vlado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdovy spinač nad brzdou nezjistíš naněm nic jedině výměna ja ho kupoval za 150kč eps na autorozvody.cz taky mi to dělalo esp asr system faulty+abs hlaška nebo ještě možnost že ti odešla pojistka červena 10ka najdeš to jak jsou pojistky v aute u řidiše v levo blbě se vytahujou podivej se na každou jestli není spalena praskla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatiaľ dík za rady.Idem to pozrieť.Bolo to tu už popísané,ale neviem presne ako spínač vybrať.Po diagnostike ktorá nič neukázala, presnú chybu sa opravár chystá pustiť do riadiacej jednotky ABS aj keď ju neukázalo ako chybnú a že to bude pálka ečok.

Vlado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatiaľ dík za rady.Idem to pozrieť.Bolo to tu už popísané,ale neviem presne ako spínač vybrať.Po diagnostike ktorá nič neukázala, presnú chybu sa opravár chystá pustiť do riadiacej jednotky ABS aj keď ju neukázalo ako chybnú a že to bude pálka ečok.

Vlado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdovy spinač (zelena barva) vyndaš jednoduše jen pootočiš spinač a vyndaš ale hlavně ho neztlač jak bude vyndany pak ho můžeš rovnou vyhodit ja to udělal :D ale stejně snim nic neudělaš jedině novy ale možna to tim nebude když na dia ti to nenapsalo mi to psalo a to abs by taky mělo napsat na dia skusil bych ty pojistky skontrolovat at zbytečně nevyhodiš prachy,mi to taky odpalilo jednou jen pojistku jak sem vyměnoval žarovku a už to psalo esp asr atd a fungovalo normaně abs i esp,je to nějak cele dane na jednu pojistku asi frantici a elektrika :roll:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúsil som poistky sú dobré.Vybral som brzdový spínač,prestriekal som ho kontoksom problém sa čiastočne vylepšil.Po naštartovaní ABS ESP začalo hlásiť,ale porozjazde zhaslo a autodiagnostika vypísala žiadne výstrahy.Brzdový pedál trochu šklbal ako pri funkčnom ABS ale aj pri slabom brzdení na asfalte navi ukazovalo bez hlasovej syntézy a o veľa pozdejšie začalo znova hlásiť ABS ESP,Po každom vypnutí motoru a naštartovaní hlási ABS ESP po rozjazde 5-10 otočení kolies vypne hlášky po cca 1 km hlási problém znovu.Asi ten spínač?

Vlado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusil bych dat novy prostřikat to nepomůže taky jsem to skoušel a psalo to pořad stoji 150kč + pošta to zas neni tak strašné,na autorozvody.cz jsem koupil jinde ho totiž prodavaji za 400kč atd http://eshop.autorozvody.cz/tecdoc/

EPS 1-810-213 | EPS čislo toho spínače daš peugeot 407 2.0 hdi 100kw(máš nafták ?) brzdovy spínač ukáže ti to obyčejny spínač tak dej nahrady a tam je eps kvalitní kdyžtak napiš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na spínači povytiahni ten aretačný kolík, keď ho budeš nasadzovať späť nastaví sa sám na správnu dĺžku, vôbec ho netreba vyhadzovať ako tu niekto písal. Ide to stuha. Hlavne ho nasadzuj späť pri stlačenom pedále, ak bola chyba v ňom týmto sa isto odstráni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aretačný kolík išlo pekne povytiahnuť cca 2 zúbky a pri stlačenom pedáli som ho namontoval vymedzilo sa to asi o jeden zúbok ale problém sa neodstránil.Možno je spínač v háji.Samotný aretačný kolík má vôľu oproti telu spínača 0,5 cm do všetkých strán.Ak nový nepomôže čo stým ďalej.

Vlado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než sa to pokazilo auto stálo cca 3 mesiace v garáži možná oxidácia a baterka bola úplne vybitá .Po nabití bola slabá na dobré štartovanie tak dva krát vtedy to začalo hlásiť tak po 100 km.Kúpil som novú.Keby som ju na 10 min.odpojil aby sa to ako keby resetovalo nepomôže?Na dia vykazujú všetky snímače rovnakú rýchlosť za jazdy,alebo žeby nejaký studený spoj v elektronike riadiacej ABS.Diagnostika nepoukazuje na nič konkrétne. Diagnostik hovoril ako zlej komunikácii medzi snímačmi a riadiacou jednotkou ,ale nie na chybu riadiačky.

Vlado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Taky mi auto hlásilo chybu ABS/ESP, koupil jsem nový brzdový spínač, dle rady Lukajdo 407 na autorozvody.cz - skutečně co jsem hledal mají nejlevnější, já to mám k tomu kousek k výdejnímu místu v Holicích, tak super. Hned jsem ho vyměnil a jel z Holic do Hradce Králové, ani jednou se již hláška neojevila. Ale ráno jsem nastartoval a hned se tato hláška objevila znovu. Vypnul jsem motor, za chvíli zase nastartoval a nic, hláška zmizela a celou cetu bez problémů. Když jsem přišel odjížděl z práce, zase to samé, nastartuju a zase se objeví chyba ABS/ESP, vypnu, znovu nastartuju a vše v pořádku. Není potřeba zajet na DIA a vymazat chybné hlášení? Nebo pak pabu problém jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já chybu smazal a nehlasí mi to,skus se podivat ještě na pojistky v autě jak je palubka červena 10 je to zapojene na esp asr a žarovky zajímavě řešene  a máš dobře nastavene dorazy na spínači poznáš to tak že stačí trochu šlapnout na brzdu a měly by svitit brzdove světla,mi to svítilo až v pulce šlapnuti pedalu musel sem ručně zatlačit trochu tu tyčku na spínači brzdovem a bylo to pak ok,pak jedině že bys měl nějake čidlo na kole špatné ale to by ti hlasilo na dia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...