Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena spojky - Partner 2.0HDi rv 03


Knightey-

Recommended Posts

Zitra bych se chtel pustit na vymenu spojkoveho setu. Jelikoz mi spojka zabira docela dole u podlahy. Cca 1cm od podlahy a vic uz nereaguje. Takze zabira jen ten centimetr. Kdyz se neslapne uplne na podlahu, tak obcas jsou citit zuby pri razeni jeste.

Kazdopadne takhle by spojka zabirat nemela ne? Tusim ze se rika 3/4 chodu pedalu. Nevim jak je to konkretne u tohoto modelu.

Ted k veci. Na co si dat pozor? Na co se prichystat ze se muze po....t. Autem chci jet dalsi tyden do Chorvatska, tak chci mit vsechno v cajku (s Audinou se tam bojim parkovat).

Mam cely spojkovy set, objednany podle VINka.

Pred par mesici jsem tam menil olej v prevodovce a gufera na vnitrnich stranach poloos. Tak bych ho nechtel vypoustet. Je to mozne nebo ne? Stejne musi poloosy zase cele ven ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej vypustit musíš, poloosy ven taky, podložit motor u setrváku, převodovku ven, set spojky vymenit, všecko dát zase zpátky kde bylo :)

posr.t se může všechno, teda asi kromě té nové spojky ;)

podle toho co píšeš spojka úplně nevypíná, což může být způsobeno zavzdušněním hydraulického ovládání spojky, nebo vadným samostavem lanka (podle toho co tam máš)--zkusil bych nejprve totok,než měnit hned spojku :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam lanko ke spojce. Koukal jsem jestli nejak \"stelovatelne\" ale neni. Nebo alespon mi to neprijde. Jsem cekal ze bych ho zkratil ci nejak pritahl tim stelovanim a spojka bude zabirat uz trebas zase od pulky chodu.

Jinak auto ma najeto dle tacho temer 250t km. Tak kdyby byla v haji, tak se tomu clovek ani nemuze divit si myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud má najeto opravdových 250, tak je spojka asi kaput:myslim

jinak když není na lanku šroub a matice (na straně u převodovky-spojky), tak má lanko SAMOSTAV--na straně u pedálu-- je to prostě kurví.ko,které po čase přestane vykonávat funkci a spojka si začne dělat co chce, začal bych výměnou tohoto lanka--můžeš si koupit i lanko,které má seřizování tou maticí jak píšu...,stejnak bych u výměny setu spojky vyměnil i to lanko :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se muze posrat.

Pocitej ze :

Nahon rychlomeru nemusi jit ven tak lehce jak by sis pral.

Vyndat spodni cep na rameni z tehlice bude porodem.

Prave poloose se taky kolikrat ven nechce.

Jestli mas oem spojka set tak u ni neni plastova mrkev takže si dej zalezet pri stelovni lamely na stred jinak se pak pri nasazovani prevodovky osypes

Jestli to budes delat na zemi. Priprav si stopro dva hevery nejlip typ krokodyl ne panenku.

Kdyz to budes menit vymenil bych i domecek na mrkvi v prevodovce je to pod vidlickou.

Nez zacnes mrkni na vypustak prevodovky nekdy tam davaly sroub na ctyrhran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy56: tak jsi mel pravdu. Diky tvemu postouchnuti jsem nejprve po vyndani baterie kouknul na lanko a zkusil jeho mrtvy chod. A nasel jsem samostav kterej byl v haji. Takze jsem se otocil do AK pro nove lanko od ATE.

Vymenil, nastavil uhel pedalu a spojka chodi tak jak ma. Zabira uz cca 1/2 az 3/4. Cili parada, krasne dlouhy chod. Je ve vysce jako brzdovy pedal (predtim byla nize).

Pe.Tr: delam to vse na kanale, spojkova sada je znacka LUK.

Takze jinak komplet nova spojkova sada je k mani, znacka LUK 623304300.

[upravil dne 7.9.14 23:02 od Knightey-]

post-7365-14109639807268_thumb.jpg

post-7365-14109639807666_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...