Jump to content

Bude to 100% za "papíry"?


Medvěd
 Share

Recommended Posts

Dnes cestou do Přerova 2x odchytli \"rychlého\" kolegu policisté z dálniční hlídky (1x SuperB, 1x Passat), v obou případech naměřeno kolem 200 km/h. Prý zaplatil 2x po 5000,- Kč a nechali ho jet (byl to občan SR pracující v ČR, tedy auto s ČR registrací). Myslím si - stejně jako většina kolegů - že přestupek je tak vážný, že o ŘP 100% přijde, on ale tvrdí, že nikoli, že když zaplatil pokutu, je pro něj přestupek vyřešen.

Že jel jak prase - o tom žádná, ale nechce se mi věřit, že by cizincům naše policie nemohla odebrat ŘP

Link to comment
Share on other sites

je to ok, o vodicak by prisiel len v pripade ze by mu bol odobraty. zapltil pokutu a ide sa dalej.

u nas sa aj prekrocenie rychlosti o taketo cislo riesi pokutou...

velakrat zalezi od pristupu a vec ohladu na samotnu udalost ako i zainteresovane strany (policajt vs vodic)

pokial vsak ale zaplatil, tak je vsetko ok.

[upravil dne 4/9/14 22:12 od Marcel00]

Link to comment
Share on other sites

spravny organ riesi pokutu az pri prekroceni nad 60km/h, i to vsak neznamena ze o vodicak musi zakonite prist. :)

edit: body platia len u Vas :), my si ich vykupujeme rovno pokutami :D ale evidencia je a vtedy ked ta riesi ten spravny organ tak si ta vylustruju a tam ti to zrataju :D

[upravil dne 4/9/14 22:17 od Marcel00]

Link to comment
Share on other sites

v jednom clanku ked chytili u Vas cudzinca napisali toto:

cizí státní příslušník – jel po dálnici rychlostí 193 km/h. Ani jeho přestupek nebylo možné projednat na místě, a tak tento řidič složil do rukou policistů kauci ve výši 5.000 korun

takze z toho mi vyplyva ze cudzinec sa moze vykupit za prislusnu kauciu, kedze Vase organy to riesit nemozu, pokial nedoslo k trestnemu cinu,, alebo nehody a podobne...

[upravil dne 4/9/14 22:26 od Marcel00]

Link to comment
Share on other sites

Rychlost mimo obec o 50 km/k a více se se dopustil přestupku dle § 18 odst.3 z.č. 361/2000 Sb. a porušil ustanovení dle § 125c odst. 1 písm.f bod 2 z.č. 361/2000 Sb. Neřeší se na místě, ale ve správním řízení, kde je finanční sankce 5000-10000,-Kč a zákaz činnosti 6-12 měsíců. A ztráta 5 bodů. Tak hovoří zákon. Tak nevím, jak mohl na místě platit 5000,-Kč a daný přestupek byl řešen na místě. Buď nemluví kamarád pravdu a meno jej řešili za něco jiného, ale 5000,-Kč na místě blokově?:o A ještě dvakrát? Viděl si pokutový blok?

Link to comment
Share on other sites

v jednom clanku ked chytili u Vas cudzinca napisali toto:

cizí státní příslušník – jel po dálnici rychlostí 193 km/h. Ani jeho přestupek nebylo možné projednat na místě, a tak tento řidič složil do rukou policistů kauci ve výši 5.000 korun

takze z toho mi vyplyva ze cudzinec sa moze vykupit za prislusnu kauciu, kedze Vase organy to riesit nemozu, pokial nedoslo k trestnemu cinu,, alebo nehody a podobne...

[upravil dne 4/9/14 22:26 od Marcel00]

Naše orgány to řešit můžou, ale u cizinců hrozí že se budou vyhýbat správnímu řízení. Tak vezmou kauci, ta v případě že se nedostaví pokryje pokutu a je vyřešeno.

Link to comment
Share on other sites

Přepis dotazu z aktuálního čísla Světa Motorů,

Od roku 2014 údajně platí dohoda o přeposílání pokut a trestných bodů ze zahraničí do ČR. Pokud je to pravda, vztahuje se i na body? Karel Holub, Komárov u Hořovic

Evropský parlamet schválil směrnici o usnadnění přeshraniční výměny informací v říjnu 2011. Členské státy EU měly implementovat toto pravidlo do národní legislativy do listopadu 2013. V Česku jej obsahuje novela zákona o pozemních komunikacích, která je nyní v parlamentu. Směrnice samotná nemění nic na současné praxi, kdy si každý členský stát vede řízení o dopravním delikventu podle svých předpisů. Norma pouze umožní získat z registru vedeného jiným členským státem údaje o provozovateli vozidla, s nímž byl delikt spáchán a řidič vozdila nebyl na místě ztotožněn. S body je to v zásadě stejné jako s pokutami - záleží na právní úpravě každého členského státu a nastavení bodového systému. Například Česko nedělá mezi řidiči rozdíl. Dopustí-li se motorista bodovaného jednání, jsou mu body připsány bez ohledu na to, zda je či není cizinec. Pokud se v ČR cizinec tzv. \"vyboduje\", ztratí. U nás právo řídit po dobu jednoho roku. Po uplynutí roční lhůty se mu automaticky obnovuje. Obdobně to funguje i jinde, výjimky ale samozřejmě mohou být. Andrea Volaříková, Ministerstvo dopravy ČR

Jinak je v čísle ještě test bozarové 508my a mile překvapila. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pánové já bych to viděl možná tak že Medvědův kolega na místě dvakrát po sobě zacvakal tu výše zmiňovanou kauci. A vyložil si to po svém, a všude teď na potkání troubí že dostal jen pokutu. Nechal bych ho při tom protože pokud je trochu mazanej tak si spočítá že dát deset litrů je pro něj levnější než přijít o noty resp. mít zákaz řízení v ČR pokud zde má dobrej džob protože zákaz řízení by platil asi stejně jen v ČR a na Slovensku by mohl jezdit dál.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...